Home / Політичні партії / Бюджет для народу чи для чиновників?

Бюджет для народу чи для чиновників?

Нещодавно уряд подав на розгляд Верховної Ради проект Держбюджету на 2012 рік. Уважно прочитавши цей документ, а також цілу низку додатків та експертних висновків щодо нього, дозволю собі, шановний читачу, висловити деякі думки з цього приводу.

З Конституції всі ми знаємо, що влада в Україні належить народу. І що робить наша діюча влада для народугосподаря? Подає проект бюджету на 2012 рік, який не витримує елементарної критики.

Аналіз соціальної складової проекту Держбюджету на 2012 рік дозволяє зробити висновок, що у наступному році владою запланований черговий грабунок населення (на всі соціальні програми лише 13,9 млрд. грн.) та зростання видатків на утримання бюрократичного апарату (16,6 млрд. грн., з них на Януковича та його адміністрацію майже 1,5 млрд. грн.).

Віктор Янукович обіцяв встановити з 1 січня 2011 року мінімальну пенсію в розмірі 1200 грн., натомість у проекті бюджету на 2012 рік її встановлено в розмірі… 822 грн. При тому, що фактичний прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, ще в липні 2011 року становив 866 грн.

Протягом 2012 р. мінімальні пенсії зростуть лише на… 62 грн., а мінімальна заробітна плата всього на… 61 грн.

Розміри соціальних стандартів в проекті Держбюджету на 2012 р. суттєво занижено.

За офіційними даними Міністерства соціальної політики України, фактичний прожитковий мінімум для працездатних осіб у споживчих цінах липня 2011 склав 1098 грн., а в проекті бюджету з 1 січня 2012 р. він встановлюється в розмірі… 1017 грн.

У порівнянні з суттєвим зростанням цін на газ, пальне, комунальні послуги, продукти харчування динаміка зростання розміру соціальних стандартів виглядає жалюгідно. Не кажучи вже про сміхотворний метод їх розрахунку. На добу потреби громадянина України відповідно до "прожиткового мінімуму" є такими: 250 грамів картоплі, 106 г хліба, 10 г макаронних виробів, 5 г гречки, половина яйця (для тих, хто працює), 5,5 г сала і 25 г ковбаси. Про непродовольчі потреби  забудьте! Одяг дозволяється купувати раз на кілька років… Цей норматив не мінявся з минулого століття!

Розмір місячної мінімальної заробітної плати з 1 січня 2012 р.  1073 грн. При тому, що фактичний прожитковий мінімум для працездатних осіб вже у липні 2011 р. становив 1098 грн. Тобто, мінімальна зарплата в Україні не забезпечує навіть мінімально необхідних фізіологічних потреб виживання працівників та їх родин.

З метою примусу влади до виконання передвиборчих обіцянок Януковича, депутатською фракцією "БЮТБатьківщина" у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9177 "Про внесення змін до Закону України "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати" (щодо збільшення розмірів)", яким встановлюється з 1 січня 2012 року мінімальна пенсія в розмірі 1254 грн., а мінімальна заробітна плата в розмірі 1576 грн., прожитковий мінімум в розмірі 1430 грн.

До речі, 5 жовтня парламентський Комітет з питань соціальної політики і праці на своєму засіданні більшістю голосів підтримав цю пропозицію опозиції щодо ухвалення в першому читанні законопроекту про зміни до Державного бюджету щодо забезпечення соціальних гарантій громадян, яким пропонується підвищити рівень мінімальної зарплати та пенсії.

Ухвалення цього законопроекту в цілому реально посилить соціальний захист найбільш вразливих верств населення та забезпечить конституційне право громадян на належний соціальний захист.

Діючою владою продовжується практика грубого порушення Закону "Про оплату праці": з січня 2012 року посадовий оклад працівників 1го тарифного розряду  773 грн., а мінімальна заробітна плата 1073 грн., різниця 300 грн. Хоча за законом оклад працівників 1го тарифного розряду має бути більшим за мінімальну зарплату.

Отже, уряд Азарова штучно занижує розміри заробітної плати для майже 4 млн. працівників. Щомісяця кожному бюджетнику уряд Азарова недоплачуватиме більш, ніж 300 грн. А кваліфікованим вчителям та лікарям  ще більше  по 600700 грн.

В проекті бюджету2012 не враховано й інші соціальні зобов’язання Януковича. У статтях видатків немає грошей на збільшення з 1 січня 2012 року матеріальної допомоги родинам на виховання і утримання дітей. Було обіцяно, як всі пам’ятають, по 250 грн. на дітей з 3 до 13 років, а з 13 до 18 років – по 500 грн. Проте в бюджеті чомусь пропонуються вдвічі менші суми.

Немає в проекті бюджету і грошей, обіцяних Януковичем для забезпечення цінової стабільності антикризового продовольчого кошика і на доступність медичних послуг (на виконання цих обіцянок Януковича фракцією "БЮТБатьківщина" у Верховній Раді зареєстровано відповідні законопроекти).

В порушення Закону "Про державні соціальні стандарти і гарантії" соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям не досягає і 50% прожиткового мінімуму. З метою відновлення соціальної справедливості зареєстровано опозиційний законопроект, про визначення розміру такої допомоги в повному обсязі.

Ганебний закон №9127 щодо позбавлення соціальної допомоги та пільг 16 категорій українських громадян, завдяки "штурму" парламенту афганцями та чорнобильцями, відклали, проте грошей на пільги в бюджеті2012 вже немає.

Зменшено фінансування програм виробництва протезів та обслуговування інвалідів.

В проекті бюджету на 2012 рік (як і в 2010 та 2011 рр.) не передбачено жодної копійки на компенсацію втрачених заощаджень Ощадного банку СРСР, навіть на виплату допомоги родині після смерті вкладника. Ця компенсація останній раз виплачувалась урядом Юлії Тимошенко у 2009му.

Подаючи до Верховної Ради проект антисоціального бюджету на 2012 рік, уряд, мабуть, вирішив "підсолодити пігулку": до бюджету додали так звану програму економічного і соціального розвитку. Ще й не посоромилися прийняти у першому читанні.

У цій програмі заплановано збільшення кількості бідних, в злиднях буде жити більш, ніж 27% українців (у 2010 році таких було 24%). Однак і капітали багатіїв, що при владі, зростуть: кредитний портфель держави розбухне з 59 млрд. до 137 млрд. грн.

Хтось же "освоюватиме" ці мільярди, поки простий люд намагатиметься пристосуватись до "реформ ЯнуковичаАзарова"?!

"Реформи освіти": скорочення мережі ВУЗів та інших навчальних закладів. В наступному році, за даними громадських студентських організацій, заплановано недофінансування виплати стипендій на 638 млн. грн. А де обіцяні Януковичем 75% бюджетних місць у вищих навчальних закладах?

"Реформи медицини": переведення відносин доктора з пацієнтом на договірну основу. Проте зменшено на 6% фінансування галузі охорони здоров’я, боротьби з туберкульозом, СНІДом, онкозахворюваннями. І це  на тлі значного збільшення витрат на медичне обслуговування вищих посадових осіб. Сума всіх витрат на фінансування санаторіїв і лікарень для вищих державних чиновників у 2012 році складе 465 мільйонів грн.
Для порівняння, на санаторнокурортне лікування всіх ветеранів війни, інвалідів та жертв нацистських переслідувань бюджет2012 передбачає лише 107 мільйонів гривень  у 4 рази менше!

Як бачите, шановні читачі, діючій владі байдуже до здоров’я нації, вона піклується лише про себе.

На цьому фоні збільшення витрат на ЄВРО2012 на 7,5 млрд. грн. (з яких не менше 50% випливе на офшорному Кіпрі)  це бенкет під час чуми. А де ж обіцяні іноземні інвестиції? То може і ЄВРО2012 доцільно проводити на Кіпрі?

Крім того, це бюджет поліцейської держави. У той час, коли видатки на армію та соціальний захист військовослужбовців скорочуються, суттєво збільшено видатки на силові каральні структури  Генеральної прокуратури, МВС, СБУ тощо.

При цьому цинічні чиновники впевнені у власній безкарності. Адже молодь, одурманена різними телешоу, думатиме лише про власне виживання, а пенсіонери масово на вулицю не вийдуть, особливо взимку. Якщо і вийдуть, цинічно розраховує влада  тим краще для "реформ", бо швидше вимиратимуть!

Найкраще оцінили свою реформаторську діяльність самі ж автори бюджету та "соціальноекономічної" програми: вони очікують подальшого вимирання населення на 180 тисяч наших співвітчизників.

І вириють жертвам "соціальноекономічного розвитку" могилу китайською лопаткою, купленою на китайські ж кредити, бо свою лопатку купити на них не можна…

Може хоч відспівають загублені душі в церквах московського патріархату, якому передбачено з державного бюджету 20 мільйонів грн…
Шановні читачі, в науці біології паразитом називають такий організм, який живе за рахунок іншого організму  господаря паразита. Тому, проаналізувавши проект антисоціального Держбюджету на 2012 рік, можна з впевненістю сказати: це  паразитичний бюджет.

Олег КОЖУШКО, помічник-консультант народного депутата України Курпіля С.В.,  голова депутатської фракції "Батьківщина" в Сокальській районній раді.          

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У Червонограді депутати хочуть змінити склад виконкому

Депутати Червоноградської міської ради розглянуть проект ...