Home / Політичні партії / Документи уряду ведуть до знищення сільського господарства в Україні

Документи уряду ведуть до знищення сільського господарства в Україні

11 січня у Львівській обласній раді за ініціативи постійної комісії з питань розвитку села та АПК відбулася нарада, на якій обговорювалося питання законного врегулювання використання водних ресурсів підприємствами аграрного сектора економіки області. До участі в обговоренні цього питання Львівська обласна рада запросила представників громадських організацій та  виконавчої влади.

Представники фермерських організацій висловили своє обурення постановою КМУ від 30.05. 2011 р. №615 «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами», а також Наказом Міністерства екології та природних ресурсів та екології України «Про затвердження Змін до Методики розрахунків розмірів збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів».

Такі документи ведуть до знищення сільського господарства в Україні. Для держави, в якій поголів’я худоби зменшилося в рази, такі «Методики» приведуть до кінцевого знищення сільського господарства,  – констатував голова Ради сільськогосподарських підприємств Львівської області директор приватної агрофірми «Білий Стік» Сокальського району Олег Іванчина.

Користуючись цими документами, Державна екологічна інспекція у Львівській області розпочала перевірку аграрних підприємств. Нарахування штрафів, які роблять при цьому, наводять жах на аграріїв. Ці штрафи сягають понад сто тисяч гривень. Усі кошти скеровуються у державний бюджет.

Заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак говорить:

«Ця постанова, що прийнята без громадського обговорення, без експертизи, і нова методика, яка передбачає відшкодування збитків за користування в частині водокористування, може жахливо вплинути на функціонування господарських формувань у сфері АПК. Через середні штрафи, які зараз можуть сягнути понад 100 тисяч гривень, 90 відсотків господарств можуть збанкрутувати.

Очевидно, що всі зараз повинні зробити експертизу і просити призупинити дію цієї постанови, тому що Державна інспекція з питань екології починає вже перевірки. При чому такі перевірки завжди у нас зводяться на користь держави. Штрафи нараховуються і вони йдуть у державний бюджет. Ці кошти, які будуть нараховані, – це буде вимивання фінансового капіталу з Львівщини».

На переконання голови постійної комісії з питань розвитку села та АПК Львівської обласної ради Петра Пешка, такий документ – це не просто незручності. Це бомба сповільненої дії.

Петро Пешко зазначає: "Ми можемо поставити на коліна агропромисловий сектор не тільки Львівщини, а й України в цілому. Постанова, яка регламентує використання надр, заводить у тупик. За попередніми підрахунками, ліцензії і штрафи становлять близько 120 тисяч гривень. З введенням дії цієї методики – з 8 серпня 2011 року – не проводиться роз’яснювальна робота, а спускається на гальма, щоб максимально штрафами поповнити державний бюджет. Наш  сільгоспвиробник повинен працювати тільки на те, щоб заплатити збори і утримувати наших чиновників. Власне, народ, отой фермер і найняв їх на роботу, а з нього сьогодні просто знущаються. Ця постанова – є замовлення знищити нашого селянина».

Під час наради було прийнято рішення створити робочу групу, до якої увійшли представники виконавчої гілки влади та громадських організацій, і напрацювати певні пропозиції для врегулювання ситуації, яка склалася. Якщо буде потрібно, то постійна комісія обласної ради винесе це питання на розгляд сесії Львівської обласної ради для прийняття звернення до центральних органів влади.

(Відділ інформації та зв’язків із громадськістю обласної ради).

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У Червонограді депутати хочуть змінити склад виконкому

Депутати Червоноградської міської ради розглянуть проект ...