Home / Політичні партії / Говорімо правильно і красиво

Говорімо правильно і красиво

9 листопада у місті Великі Мости міська організація Всеукраїнського об’єднання "Свобода" провела інформаційну акцію серед школярів з нагоди святкування Дня української мови та писемності. Великомостівські свободівці розробили буклети із порівняльною таблицею неправильно вживаних слів (русизмів) та правильної української вимови. Буклети розповсюджували не лише серед учнів Великомостівської школи  ліцею, а й і серед викладачів, які позитивно відгукувались про цю ініціативу.

Президент Великомостівської школиліцею Тетяна Плюта наголосила на актуальності цієї теми: "Зараз, як ніколи, нам штучно нав’язують російськомовні фільми, пісні, які практично не сходять з екранів телебачення, тим самим створюється уява про те, що можна спотворювати українську мову, не слідкувати за чистотою вимови. Завдяки таким акціям як сьогоднішня, учні мають змогу розмежувати чисту українську мову від брудних русизмів, відкинувши їх, та ще раз замислитися над майбутнім рідної мови".

Коментуючи проведення акції, депутат Великомостівської міської ради, свободівець Ігор Петренко нагадав громадськості, що ця ідея не є новою, вона належить мовознавцю, депутату Львівської обласної ради Ірині Фаріон. Саме за її ініціативою вже протягом декількох років у громадському транспорті Львова та області розміщені наліпки "Говорімо правильно і красиво", а також у дитячих садочках – наліпки, присвячені культурі вживання українських імен.

"Щось схоже хотіли організувати і ми. Я переконаний в тому, що нам потрібно проводити такі акції частіше, адже в теперішній час антиукраїнська влада на чолі з Президентом роблять все можливе, щоб ми, українці, розміняли рідну мову на "язик". Кожен з нас повинен не тільки пам’ятати важкі, просто титанічні зусилля Маркіяна Шашкевича, Тараса Шевченка, Івана Франка та інших в утвердженні та розвитку української мови, а ще й докласти власних зусиль для продовження їхньої праці. Нам не потрібно її соромитися, нам потрібно опанувати її багатство, навчитися гарно, виразно, правильно говорити українською мовою, тоді і будемо пишатися, що ми, українці, маємо таку чудову мову",  підкреслив виконуючий обов"язки голови Сокальської районної організації ВО "Свобода" Ігор Петренко.

Тарас СТАРОДУБ,
депутат районної ради. 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Народний депутат Олег Мусій звітавув перед громадою за роботу у 2017 році

29 січня в сесійній залі Сокальської ...