Home / Політичні партії / Марш слави УПА в Києві

Марш слави УПА в Києві

У день Святої Покрови ми вшанували славетних українців, які віддали свої долі, здоров’я, життя в боротьбі за волю України. У національновизвольних змаганнях ХХ століття Сокальщина народила чимало славних героїв, справжніх лицарів свого чину, які окропили своєю кров’ю нашу землю. 14 жовтня у Києві відбулося урочисте віче та збори депутатів місцевих рад від Всеукраїнського об’єднання "Свобода". В них взяли участь депутати всіх рівнів від Сокальської районної організації ВО "Свобода".

Голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда наголосив на тому, що в Україні повним ходом триває наступ на місцеве самоврядування. Яскравий доказ цього  намагання розпустити Тернопільську обласну раду  першу націоналістичну раду в Україні.

Депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон заявила: "Стоячи біля підніжжя пам’ятника Героям УПА, мимоволі думаєш поетичними рядками: "Молюся пресвятій Покрові  Благослови і пера, і мечі…". Історія доводить, що держава будується мистецтвом і війною. Мистецтво  зі сфери Духу. Визвольна війна  це його матеріялізація. Наш сьогоднішній Марш народжений з цього синтезу. Знаємо, що їхня смерть  це наше життя, а, отже, наша форма розплати за невинно замордованими і наша наснага з їхнього героїзму. Подвиг УПА  це незаперечна перспектива націоналістичної України. Звідси такий страх чинної владиорди перед самим історичним фактом існування цієї армії. Звідси наш неспинний поступ і духовне наслідування наших героїв… Стоячи над могилою Євгена Коновальця 23 травня 1958 року, Бандера подарував нам слова  злитки золота: "Розділені кордоном смерти, але з’єднані зв’язком віри, ідеї і любови,  живі та померлі можуть собі взаємно помагати перед Богом через Бога". Ми разом з Вами, наші Герої. Без Вас ні нас, ні України  нема".

Ухвалено резолюцію в якій вимагають припинити політичні репресії, відправити у відставку уряд, припинити повноваження Верховної Ради і призначити нові вибори, визнати боротьбу ОУНУПА, а свято Покрови оголосити державним святом.

Виступаючи на віче, голова Львівської обласної ради Олег Панькевич зазначив: "Сьогодні на нас дивиться уся Україна. На нас дивляться ті, хто ще бояться, хто зараз на кухні перед телевізором. Тому наші велелюдні зібрання дуже потрібні. Завжди хтось має бути першим. З кожним роком нас стає все більше. Багато років тому повстанці, які, напевно, ніколи не бачили Києва, мріяли про наш сьогоднішній збір. Мріяли, що ми зберемось на Покрову тут і згадаємо їх загибель. Їх загибель була не заради героїзму. Вони гинули за нас з вами і за тих, хто буде після нас. Вони дивляться на нас. На нас дивиться Шевченко, УГА, воїни Холодного Яру, Січові Стрільці. Тут присутні депутати "Свободи", які не зрадили своїх предків. В нас ще мало повноважень. Навіть автобуси з представниками місцевого самоврядування зупиняють міліціянти просто за телефонними вказівками. Це смішно. Але це свідчення того, що ця влада не має майбутнього. Я вірю і знаю, що 70а річниця УПА буде зовсім інша. Але для цього треба пережити цей рік і згуртуватись. І знищити цей режим, він обов’язково впаде!".

Голова Всеукраїнського об’єднання "Свобода" Олег Тягнибок зазначив: "20 років нелюстровані недобитки разом із космополітичними лібералами будували Україну, де зручно жити тільки їм, але аж ніяк не 46 мільйонам українців. За 20 років їхнього бенкетування тут ми маємо не таку Україну, за яку боролася УПА. За що боролася УПА? За те, щоби в незалежній Україні жили заможні патріоти  люди, які безоглядно любитимуть свою державу, котра дозволить українцям впевнено дивитися в майбутнє.

Українці від покоління до покоління прагнули одного  побудови української самостійної соборної держави. Держави національної за змістом, яка забезпечить українцям гідне життя і соціальну справедливість. Ярослав Стецько казав, що без соціальної революції не буде національної. Бандера наголошував, що ОУН змагає за побудову народоправної держави, де панує соціальна справедливість. Формально держава є, але в ній нема ні національної, ні соціальної справедливості. Наше завдання  виконати заповіт великих попередників.

Степан Бандера казав: наша влада буде страшною для ворогів української нації. І він мав рацію. Олігархів, які десятиліттями розграбовують і розпродують країну, ми посадимо не за круглий стіл, а за квадратні ґрати. Ми діятимемо без жодних компромісів. Будьякий документ, що з ними підписуватимемо, стане рівносильний капітуляції…".

Колона учасників урочистого Маршу Слави УПА розтягнулася по вулиці Володимирській. Голова колони, що налічувала понад 10 тисяч учасників, вийшла на Софійську площу, а хвіст лише вирушив від пам’ятника Шевченку. Колона учасників Маршу вийшла на Михайлівську площу, де віче закінчилося святковим концертом.

Сокальська районна організація Всеукраїнського об’єднання "Свобода" вітає вояків ОУНУПА з Днем створення Української повстанської армії.

Висловлюємо велику шану та подяку учасникам національновизвольних змагань за героїзм та жертовність. Переконані, що Ви завжди будете прикладом незламності духу та глибокого патріотизму. На Вашому обличчі помітні сліди важкої долі та боротьби за Україну, за честь і гідність кожного українця  мертвого, живого та ненародженого. Ми надзвичайно пишаємося подвигами, вчинками, які Ви робили задля справедливості, миру та волі. Пам’ятаємо й тих вояків ОУНУПА, які пожертвували собою у боротьбі з окупантами, віддавши на полі бою найцінніше  життя. Але ці жертви не були даремними. Сьогодні українці мають власну державу, незалежні простори, вдячне покоління.

Водночас боротьба за остаточну незалежність України ще триває. Триває боротьба за мову, •за землю, справедливість та за визнання національних героїв. Завдяки Вашій вірі та самопосвяті, сьогодні ми можемо стверджувати  Українська держава існує. Схиляємо наші голови перед Вами і просимо Бога, щоб він дав Вам міцного здоров’я, радості та благополуччя. Слава Україні! Героям слава!

Ігор ПЕТРЕНКО.
в. о. голови районної організації ВО "Свобода".

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Депутати Сокальської районної ради не підтримали звернення, яке стосувалося підвищення ціни на газ

2 листопада пройшло ІІ пленарне засідання ...