Про великі підприємства

На підприємствах запасу вугілля недостатньо

«Голос з-над Бугу» уже неодноразово повідомляв про ситуацію навколо закриття вугільних підприємств, про мітинги шахтарів. З цього приводу народний депутат України Степан Курпіль надіслав депутатське звернення Прем’єрміністру України Миколі Азарову. І ось 4 лютого на його адресу надійшла відповідь за підписом першого заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Поповича (на знімку).

Подаємо її дослівно.

«Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянуло доручення Прем'єрміністра України Азарова М. Я.•до Вашого звернення від 16.01.2013 №04 стосовно закриття вугільних підприємств у Львівській області та повідомляє.
Відповідно до Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.1997 №939 (зі змінами), рішення про ліквідацію гірничого підприємства ухвалюється Кабінетом Міністрів України за пропозицією Міненерговугілля, погодженого в установленому порядку з зацікавленими органами державної виконавчої влади, зокрема – з відповідними облдержадміністраціями.

Пропозиції про ліквідацію гірничого підприємства готуються на підставі техніко-економічного обґрунтування недоцільності його подальшої експлуатації. Отже, питання ліквідації шахт «Зарічна» та «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» розглядатиметься лише за результатами комплексної державної експертизи, а також після затвердження технікоекономічного обґрунтування (ТЕО) недоцільності подальшої експлуатації цих підприємств.

Варто зауважити, що трудові колективи та профспілки не оповіщено про плани закриття шахт. Наразі рішення про ліквідацію даних підприємств Кабінетом Міністрів України не ухвалено, а час підготовки до ліквідації, у середньому, триває 1,52 роки, коли підприємства здійснюють фінансовогосподарську діяльність, зокрема – і видобуток вугілля.

Також зауважуємо, що відповідно до ст. 45 Гірничого закону України проекти ліквідації гірничих підприємств затверджуються одночасно з комплексним планом соціального захисту працівників, які вивільняються, і за умови обов'язкового визначення джерел фінансування цих заходів.

Крім того, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 11.01.2012 №71 «Про затвердження переліку об'єктів паливноенергетичного комплексу права державної власності, які можуть надаватися в концесію» та від 19.09.2012 p. №987 «Про затвердження переліку об'єктів державної власності, які підлягають приватизації у 20122014 роках, та критеріїв визначення способу їх приватизації» – зазначені підприємства Львівської області внесено до переліку вугільних шахт, що підлягають приватизації або передачі у концесію.

Таким чином, ліквідація шахт «Зарічна» та «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» здійснюватиметься у разі відсутності потенціальних інвесторів та за умови ухвалення Кабінетом Міністрів України відповідного рішення…»

А 7 лютого делегація очільників вугільної галузі побувала на шахтах «Степова» і «Надія».

У її складі були перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Попович, директор департаменту вугільної промисловості Міненерговугілля України Олександр Вівчаренко, заступники директора департаменту вугільної промисловості Міненерговугілля України Олександр Коровко, директор науководослідного інституту «УкрНДІпроект» Володимир Радченко. Вони заслухали звіти керівників вугільних підприємств ДП «Львіввугілля» про роботу шахт за січень, затвердили план на 2013 рік. З керівниками гірничих профспілок обговорили проблеми та вимоги шахтарів.

Перший заступник міністра І. Попович на пресконференції, зокрема, сказав:

– Ми сьогодні визначились, що по шахті «Зарічна» технікоекономічне обґрунтування підготовлено, його вивчають профспілки, і в кінці цього місяця ми його розглянемо на технічній нараді у міністерстві. Спробуємо відповісти і собі, і людям на запитання щодо перспективи самого підприємства. По шахті «Великомостівська» технічноекономічне обґрунтування буде підготовлене у травні.

Нам слід визначити точний час функціонування підприємства. На скільки ще вистачить запасів. Сьогодні генеральному директору ДП «Львіввугілля» Миколі Клюці було доручено підготувати пропозиції про працевлаштування людей. На підприємствах запасу вугілля недостатньо, щоб говорити про довготривалу перспективу. Коли наступить період закриття, ми маємо знати, куди цих людей влаштуємо.

Участь у нараді взяли голова Сокальської РДА Наталія Карташова, міський голова Червонограда Ігор Чудійович.

Підготував Василь СОРОЧУК.

Голос Сокальщини на GoogleNews