Home / Про великі підприємства / Необхідно зберегти вугільний басейн Прибузького краю

Необхідно зберегти вугільний басейн Прибузького краю

Проаналізувати виконання адміністрацією ДП «Львіввугілля» рішень трудового арбітражу по колективному трудовому спору та обговорити організацію літнього відпочинку шахтарів та їхніх сімей в 2012 році – таке було поставлене завдання перед учасниками засідання президії Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості. В засіданні взяли участь в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Микола Клюка, представники адміністрації держпідприємства, директорський корпус, голови первинних профспілкових організацій відокремлених підрозділів.

– Сьогодні у держпідприємстві «Львіввугілля» склалася критична ситуація, – розпочав виступ голова Львівської територіальної організації ППВПУ Олег Турчин. – Події останніх років свідчать: вугільну промисловість Львівщини руйнують і поступово знищують. Не дотримання адміністрацією ДП «Львіввугілля» вимог галузевої угоди та колективного договору змусило Львівську територіальну організацію ППВПУ вступити минулого року у трудовий спір.

Заступник голови Львівської територіальної організації ППВПУ Антін Прокопик нагадав усім про те, що вимоги шахтарів, які вступили у колективний спір з адміністрацією ДП «Львіввугілля» рішенням трудового арбітражу від 31 травня 2011 року визнані обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. До сьогоднішнього дня вони не виконані. Керівництво ДП «Львіввугілля» було зобов’язане забезпечити встановлення з 1.06.2011 р. тарифних ставок (посадових окладів) працівникам держпідприємства, виходячи з розрахунку законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати та своєчасно виплачувати заробітну плату, створити безпечні умови праці для працівників, забезпечивши засобами індивідуального та колективного захисту відповідно до нормативів з охорони праці, але не менше 3% коштів, отриманих від реалізації вугільної продукції згідно з вимогами галузевої угоди та колективного договору. До 1.01.2012 р. повернути профспілкам заборгованість 2060,8 тис. грн. на культурномасову, спортивну та оздоровчу роботу. До 1.04.2012 р. сплатити 318 тис. грн. на фінансування діяльності технічного та правового інспекторів праці.

Керівництво ДП «Львіввугілля» неодноразово зобов’язувалось виконати вимоги найманих працівників згідно з рішенням трудового арбітражу та узгоджених графіків. На жаль, воно не тільки не виконує свої зобов’язання, а й надалі порушує вимоги трудового законодавства і колдоговору.

Виступаючи на президії директори відокремлених підрозділів – Сергій Суворов, Ярослав Наливайко, Павло Овчінніков, Ігор Дзік, Ярослав Шаварський – доповіли про те, що трудовим колективам важко стабільно працювати та нарощувати видобуток вугілля без необхідного гірничого обладнання. На їх думку покращення фінансового стану шахт можливе тільки при реалізації вугілля, яке знаходиться на аварійних складах.

Голови первинних профспілкових організацій Ігор Гумен, Павло Євтушок, Сергій Ткач, Володимир Пащук, Степан Ярема повідомили, що гірники не забезпечені не тільки спецодягом, спецвзуттям, а й фільтрами до протипилових респіраторів. Хто пояснить їм, як працювати у вибоях без фільтра до респіратора? Через борги профспілкам на культурномасову, спортивну та оздоровчу роботу (3,8 млн. грн.) зривається оздоровлення шахтарів та їхніх дітей у поточному році.

Голова первинної профспілкової організації Володимир Макарчук (шахта «Лісова») запропонував відмовитися укладати нові договори з базами відпочинку на цьогорічний відпочинковий сезон до отримання коштів на оздоровлення від ДП.

В. о. генерального директора Микола Клюка проінформував, що державне підприємство успішно виконало виробничі показники першого кварталу. Та проблем залишається чимало. Через відсутність державного фінансування на придбання обладнання для лав, які уже підготовлено до експлуатації, затримується своєчасне введення їх в роботу. Попри всі труднощі вдалося запустити 5 лав. Обіцяні міністерством 150 млн. грн. для запуску нових вибоїв так і не надійшли. Доводиться брати кредити для того, щоб не зупинилась робота шахт. Найближчим часом заплановано ввести в дію дві лави на шахтах «Степова» та «Червоноградська». Неритмічна робота збагачувальної фабрики призвела до того, що на вугільних складах копалень накопичилося вугілля на 65 млн. грн. Керівництво ЦЗФ обіцяє в найближчі дні запустити другу підсекцію для збагачення вугілля. Микола Клюка висловив надію, що адміністрація ДП «Львіввугілля» зможе вишукати кошти для оздоровлення дітей та шахтарів у цьому сезоні.

Львівська територіальна організація ППВПУ вирішила звернутися до Національної служби посередництва і примирення у Львівській області з проханням провести зустріч сторін трудового спору за участю представників НСПП, Львівської ОДА і Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Профспілка залишає за собою право приймати всі дозволені законом дії, включно до проведення акцій протесту.
Зберегти вугільний басейн Львівщини – таким є завдання сьогодні й для адміністрації ДП «Львіввугілля», і для профспілок, і для трудових колективів.

Любов МЕЛЬНИЧУК (пресслужба Львівської територіальної організації Укрвуглепрофспілки).

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

гірника з Червонограда доставлено до лікарні

Гірника, який протестував під землею, доправлено до лікарні

Сьогодні, 4 липня, о 1.20 гірнику ...