Home / Про великі підприємства / Відбулася конференція трудового колективу ДП «Львіввугілля» по виконанню колективного договору

Відбулася конференція трудового колективу ДП «Львіввугілля» по виконанню колективного договору

Відбулася конференція трудового колективу ДП «Львіввугілля» по виконанню колективного договору між адміністрацією держпідприємства та профспілками, внесенню змін і доповнень до Колдоговору на 2012 рік.

У роботі конференції взяли участь голова профспілки ПВПУ Віктор Турманов, в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Микола Клюка, директори відокремлених підрозділів, керівники служб держпідприємства, заступник голови об’єднання профспілок Львівщини Михайло Будзан, голова Сокальської РДА Микола Мисак, перший заступник міського голови Червонограда Степан Дмуховський, голови первинних профспілкових організацій.

З актом перевірки виконання колективного договору між адміністрацією ДП, ЛТО ППВПУ та РО НПГУ м. Червоноград за 2011 рік ознайомив голова профкому шахти «Межирічанська» Сергій Ткач.

– Кожен пункт із 16 розділів колдоговору, – наголосив Сергій Петрович, – був ретельно перевірений на всіх відокремлених підрозділах ДП «Львіввугілля». Із 210 пунктів виконано 190, частково виконуються 15, не виконуються повністю – 5. Не підвищуються тарифні ставки (посадові оклади) згідно з законодавчо визначеним рівнем. Держпідприємство заборгувало Львівській терорганізації Укрвуглепрофспілки на утримання технічного і правового інспектора праці 356 тис. грн.

Шахтарів не забезпечують згідно з нормами колдоговору спецодягом, респіраторами, чобітьми, наколінниками, милом та ін. Не виділяють безвідсотковий кредит на будівництво житла молодим сім’ям, які перебувають на квартирному обліку, не проводять обов’язкове страхування працівників за рахунок підприємств, не забезпечено оздоровлення працівників згідно з поданими заявами. В 2011ому оздоровлено 1420 осіб (в 2010 р. – 1867).

В. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Микола Клюка проаналізував роботу держпідприємства за 2011 рік. Торік шахти видобули 2 млн. 350 тис. тонн вугілля. В порівнянні з 2010им видобуто на 263 тис. тонн вугілля менше. Названо й причини: зупинка робіт на шахтах «Межирічанська», «Зарічна» (відсутність коштів для обладнання лави 307), відсутність коштів для обладнання і монтажу нових лав, при несвоєчасному поступленню устаткування – відтермінування введення у роботу запланованих вибоїв, робота лав в складних гірничогеологічних умовах. У 2011 р. введено в експлуатацію шість комплексномеханізованих лав із 11ти запланованих, пройдено 10 км 605 м гірничих виробок. Об’єм готової товарної продукції в натуральному виразі виконано на 83,3%. Планове завдання з видобутку вугілля достроково виконали трудові колективи копалень «Великомостівська», «Відродження», «Лісова», «Червоноградська». У відстаючих – «Межирічанська», «Зарічна» і «Степова». При невиконанні виробничих показників в 2011 році ДП «Львіввугілля» має негативний фінансовий результат – 231 млн. грн. Через недостатнє бюджетне фінансування не виконано основних пунктів Колдоговору.

Із співдоповіддю виступив голова Львівської територіальної організації Укрвуглепрофспілки Олег Турчин.

– Протягом звітного періоду профспілка здійснювала постійний контроль за виконанням колективного договору та галузевої угоди, – наголосив Олег Петрович. – Виконання колдоговору заслуховували на пленумах територіального комітету, окремі розділи – на засіданнях президій. Постанови пленумів та президій направляли в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» для вирішення питань підвищення заробітної плати, покращення стану охорони праці, забезпечення працівників засобами індивідуального та колективного захисту, підготовки підприємств до роботи в зимових умовах, принципово відстоювали права та інтереси працівників у судових органах, вищих урядових структурах держави та регіону. Протягом 2011ого територіальна організація скерувала 13 листівзвернень у вищі інстанції: до Президента України, прем’єрміністра, галузевого міністерства, Львівської облдержадміністрації.

У зв’язку з невиконанням окремих пунктів колдоговору: підняття тарифних ставок (посадових окладів) до законодавчо встановленого рівня, незабезпечення згідно з нормами працівників ЗІЗ та ЗКЗ, недостатнім виділенням коштів на культурномасову, спортивну та оздоровчу роботу, Львівська територіальна організація профспілки ПВПУ ініціювала входження трудового колективу ДП «Львіввугілля» у колективний трудовий спір 31 травня 2011 р. Трудовий арбітраж визнав усі вимоги законними і зобов’язав керівництво ДП «Львіввугілля» їх виконувати. З 1 липня минулого року зарплату працівникам держпідприємства нараховують із мінімальної заробітної плати 941 грн. в місяць, при діючому рівні мінімальної заробітної плати 1073 грн.

Протягом 2011 року неодноразово намагалися розділити шахти і змінити форму власності. Копальні поділили на перспективні та неперспективні, були спроби передачі окремих відокремлених підрозділів в оренду, або приєднати до ДВАТ «Шахта «Надія». Принципова позиція Львівської вуглепрофспілки не дозволила поділу держпідприємства. Прийнята 11 січня 2012 р. постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку об’єктів паливноенергетичного комплексу права державної власності, які можуть надаватися в концесію», загострила і без того напружену ситуацію на шахтах регіону. Планується зміна форми власності на окремих вугільних підприємствах, а не в цілому по ДП. Дві шахти знову планують закрити, хоча запасів вугілля на «Великомостівській» – 2,5 млн. тонн вугілля, на «Зарічній» – 1,5 млн. тонн. Крім того, «Зарічна» розташована на вершині «Візейського» пласту, запаси якого 35 млн. тонн вугілля. Керівництву Львівської ОДА за участю профспілок вугільників необхідно терміново розглянути перспективи розвитку та продовження експлуатації шахт Львівщини. Олег Турчин наголосив: жорстокою буде цього року боротьба, аби відстояти шахти ДП «Львіввугілля» – найбільшого державного підприємства в області, від його роботи залежить благополуччя багатьох тисяч сімей.

Не виділяють поточні кошти і не погашають боргів (більше 3 млн.) на культурномасову, оздоровчу і спортивну роботу. Тому під загрозою опиниться цьогорічне оздоровлення гірників та їх дітей. Торік придбано путівок на понад 2 млн. грн., з яких 1 млн. 31 тис. грн. – профспілкові внески. Для проведення спортивних змагань міського, обласного та галузевого рівнів витрачено також лише профспілкові внески. На обласній спартакіаді серед галузевих обкомів профспілок Львівщини команда вугільників зайняла перше місце. Багато спортивних заходів проведено серед колективів вугільних підприємств, зокрема, міська спартакіада з 10 видів спорту, в якій перше місце зайняли спортсмени шахти «Червоноградська». Команда ДП «Львіввугілля» у фіналі розіграшу кубка Міненерговугілля України у м. Алушті була другою.

– У час економічної нестабільності натиску власника може протистояти лише сильна профспілкова організація, – впевнений голова теркому Олег Турчин. – Профактиву необхідно набувати більше знань, щоби зуміти захистити людину праці і не допустити втрати її соціальних пільг, а також робочого місця.

Голова первинної профспілкової організації шахти «Відродження» Володимир Пащук поінформував присутніх, що на підприємстві відсутні кошти для придбання необхідної гірничої техніки та матеріалів. Важко зараз з автоперевезеннями працівників, скоротилась кількість рейсів автобусів (знову ж таки борги за оплату пального).

Голова профкому копальні «Зарічна» Богдан Мороз розповів, що роботу шахти призупинено у зв’язку із затримкою введення в дію 307ої лави, відсутні кошти для ремонту гірничого комбайна та для придбання двох приводів до СП. Гірники знаходяться у вимушених відпустках. Про ситуацію, що склалася, повідомлені усі вищі інстанції, однак поки результату немає. Якщо становище не зміниться, шахтарі «Зарічної» блокуватимуть автотрасу ЛьвівКовель.

Позитивний підсумок 2011ого відзначив голова профкому шахти «Межирічанська» Сергій Ткач. Вдалося зберегти шахту. Під час аварії на ній адміністрація ДП «Львіввугілля» оперативно зреагувала на зауваження та вимоги профспілки, аби працевлаштувати людей, яких переводили на інші підприємства зі збереженням їхніх розрядів.

– Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, достатньо не фінансує вугільну галузь Львівщини, – наголосив голова профкому шахти «Червоноградська» Павло Євтушок. – Соціальна напруга в шахтарському середовищі може перерости в акції протесту гірників.
Про готовність працювати спільно над проблемами говорив голова Сокальської РДА Микола Мисак. А голова профспілки ППВПУ Віктор Турманов відзначив, що ситуація в ДП «Львіввугілля» складна. Труднощі з реалізацією товарної продукції переживають усі підприємства, та це явище тимчасове. Україна експортує електроенергію в Європу. У час подорожчання газу в планах Уряду розвивати енергетику, орієнтовану на використання вугілля. Що стосується майбутньої роботи шахт регіону – їх чекає приватизація, концесія і оренда. Важливо у період зміни власності не послабити роль профспілки, вимагати від інвестора виконання галузевої угоди та колективного договору.

На важливість колективного договору, як локального нормативноправового акту, звернув увагу учасників конференції заступник голови ОПЛ Михайло Будзан. Профспілка вугільників Львівщини – одна з найсильніших, найважливіше сьогодні – зберегти цілісність її трудового колективу.
За рішенням конференції у колективний договір ДП «Львіввугілля» внесені зміни та доповнення, які передбачають вимоги захисту соціальноекономічних гарантій працівників ДП «Львіввугілля» при зміні власника у питаннях оплати і нормування, охорони праці тощо. Відомо, що при зміні структури підприємства інвестор прагне до мінімізації витрат і до збільшення прибутків, що веде до скорочення кількості працюючих. Цього допустити не можна.

Роботу адміністрації ДП «Львіввугілля» за виконанням колдоговору-2011 визнано задовільною.

Делегати конференції скерували листзвернення Міністру енергетики та вугільної промисловості України та голові Львівської ОДА з метою розглянути ситуацію у шахтарському Прибужжі та не допустити закриття шахт ДП «Львіввугілля».

Любов МЕЛЬНИЧУК (пресслужба Львівської Укрвуглепрофспілки).

На фото: голова Сокальської РДА Микола МИСАК, заступник голови об”єднання профспілок Львівщини Михайло БУДЗАН, голова профспілок ППВПУ Віктор ТУРМАНОВ, перший заступник міського голови Червонограда Степан ДМУХОВСЬКИЙ, голова Львівської профспілки працівників вугільної промисловості Олег ТУРЧИН.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У Сокалі профільна комісія облради обговорила проблемні питання вугільників

27 червня, у Сокальській райдержадміністрації відбулося ...