Кримінальні події

На Сокальщині відбувається зростання злочинності, особливо серед неповнолітніх

Відійшов у минуле 2012 рік. Якою була криміногенна ситуація в районі? Над чим працювали правоохоронці? На ці та інші запитання нашому кореспонденту відповідає начальник Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській області підполковник міліції Володимир СПІЧАК.

– Володимире Любомировичу, як закінчив минулий рік райвідділ міліції і з якими проблемами стикаються правоохоронці?

– 2012ий минув у нормальній обстановці, проводилась відповідна робота на всіх ділянках, але, звичайно, хотілося б спрацювати краще. Добре попрацювали всі служби, зокрема, міліція громадської безпеки, яку очолює підполковник міліції Володимир Звадюк, а конкретніше – сектор дільничних інспекторів міліції (Олександр Сідельник). Вони провели велику роботу – це і профілактика, і розкриття злочинів. Фактично вся робота лягає на плечі дільничного інспектора, який обслуговує декілька сіл, до нього звертаються з усіма проблемами, він перший виходить на місце події, приймає рішення як діяти далі. Головну увагу звертаємо на профілактику злочинів.

Хоча, на жаль, маємо зростання злочинності. В минулому році у райвідділ надійшло 2012 заяв, повідомлень (в 2011 р. – 2211); по 377 з них порушено кримінальні справи, що на 9 відсотків більше, ніж у 2011му; на 7,3% зменшилась кількість тяжких та особливо тяжких злочинів, а також працівники райвідділу розкрили 25 злочинів минулих років. Як бачите, повідомлень надійшло менше, в більшості випадків виносяться постанови про відмову в порушенні кримінальних справ, але побільшало повідомлень з явними ознаками злочину. Основними причинами зростання злочинності є економічна ситуація в регіоні, неналежна заробітна плата, зростання злочинності серед неповнолітніх, батьки яких виїхали на заробітки за кордон, низький рівень матеріально-технічного забезпечення органів внутрішніх справ тощо. Найболючіше питання – скоєння злочинів неповнолітніми. Побільшало цих злочинів через те, що скоїли їх на Сокальщині групи, в які входили неповнолітні з Червонограда, Волинської області.

Докладаємо максимальних зусиль для профілактичної роботи серед неповнолітніх, – особливо працівники кримінальної міліції у справах дітей. Співпрацюємо зi службою у справах дітей, відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації. Вечорами проводимо рейдиперевірки по дискотеках, закладах громадського харчування, спостерігаємо чи продають неповнолітнім тютюнові вироби, алкогольні напої. Адже після вживання останніх, підлітків, як правило, тягне на «подвиги». Думаю, що після проведеної роботи у цьому році в нас знизиться злочинність серед неповнолітніх.

Багато було скоєно крадіжок – 199 (112 розкрито), крадіжок з квартир – 7 (6 розкрито), вбивств – 3 (всі розкриті), хуліганств – 14 ( 9 розкрито), пограбувань – 8 (6 розкрито), незаконного заволодіння автомобілями – 5 (всі розкрито) та ін.

Одночасно з цим є тенденція зниження рівня таких видів злочинів, як незаконний обіг наркотиків – 27 (24 розкрито), незаконний обіг зброї – 4 (всі розкриті), розбої – 1 (розкрито), тяжкі тілесні ушкодження – 1 (розкрито), ДТП – 9 ( 5 розкрито).

– Розкажіть, будь ласка, про важкі злочини і один з останніх випадків, який стався на цвинтарі у селі Бендюга.

– Серед тяжких злочинів був замах на життя, а також нанесення важких тілесних ушкоджень, причому мотивом останніх, як правило, є хуліганство. На бендюзькому цвинтарі знайшли чоловіка з ножовим пораненням, який стікав кров’ю. Його відвезли в реанімацію Червоноградської міської лікарні. Чоловік був у вкрай важкому стані, адже втратив багато крові. За його життя боролися лікарі з Червонограда та Львова. А наші працівники з’ясовували, що там сталося. В результаті злочинця затримали.

Ним виявився напарник по роботі: між чоловіками зав’язалася сварка і він декілька разів вдарив потерпілого ножем. Злочинця затримали, проти нього відкрите кримінальне провадження, зараз проводять психологічну експертизу. Було багато крадіжок, які вважаються тяжкими злочинами, зокрема квартирних.

– Чи впіймали шахраїв, які обманним шляхом відбирали у сокальчан гроші, золото?

– В минулому році у нас зареєстровано 28 шахрайств, 13 з них розкрито. Як правило, їх здійснюють заїжджі цигани, які «знімають порчу», а наївні люди їм вірять і виносять з дому гроші, золоті вироби. Також були випадки шахрайств біля банкоматів, коли люди знімали гроші, а їм підкидали «ляльки», привласнюючи їхні кошти. Поки що ми цих шахраїв, на жаль, не спіймали. Тож хочу застерегти людей, щоб вони не піддавались на провокації, не вірили байкам незнайомців. Будьте впевнені в собі і не вірте першому зустрічному. Якщо ж це вже сталося, не роздумуючи, звертайтеся у райвідділ міліції. Чим швидше ви це зробите, тим більше шансів спіймати шахраїв.

Спокійно розпочався на Сокальщині новий рік. Тож бажаю всім жителям району щастя, здоров’я, наснаги.

– Дякую за розмову.

Інтерв’ю взяла Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews