Home / Кримінальні події / Працівники міліції ведуть активну боротьбу з незаконним знищенням і продажем первоцвітів

Працівники міліції ведуть активну боротьбу з незаконним знищенням і продажем первоцвітів

Щороку великих розмахів набуває торгівля весняними рослинами, т. з. первоцвітами. Тому з 20 лютого по 20 травня ц. р. Сокальський РВ МВСУ у Львівській обл. проводить профілактичні заходи під назвою «Первоцвіт-2012», в рамках яких працівники міліції ведуть активну боротьбу з незаконним знищенням і продажем первоцвітів – підсніжників, конвалій, пролісків, цикламен, крокусів на вулицях, автостанціях, залізничних вокзалах.

Практично усі первоцвіти охороняються Червоною Книгою України або регіональними Червоними списками, деякі вже знаходяться на межі повного знищення. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення.

Згідно з законодавством України, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх рештками, громадяни порушують закони України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України» та згідно з статтями 88, 881, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, караються штрафами. Варто нагадати, що згідно з ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, знищення видів рослин, які занесені до Червоної Книги України, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 до 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого. За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України.

Тож не будьте байдужими до нищення зникаючих видів рослин, не залишайте без уваги жодного факту торгівлі первоцвітами та звертайтеся до міліції з вимогою припинити це правопорушення. Згідно зі ст. 881 КУпАП передбачено накладання штрафу від 153 до 340 грн. Крім того, за кожну знищену червонокнижну ранньоквітучу рослину розмір компенсації за шкоду складає одну мінімальну заробітну плату.

Володимир ЗВАДЮК, заступник начальника відділу – начальник МГБ Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській обл.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Внаслідок зіткнення  “БМВ” та “Ауді” на Львівщині травмовано двоє осіб

Дорожньо-транспортна пригода сталась 13 липня близько ...