Home / Про економіку / Чи потрібно декларувати доходи за здавання земельного паю в оренду?

Чи потрібно декларувати доходи за здавання земельного паю в оренду?

В.о. завідувача сектору  податків і зборів з фізичних осіб Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ Марія Кохан повідомила, що якщо фізична особа надає земельну ділянку (пай) в оренду юридичній особі то обов’язок по сплаті податку з доходів фізичних осіб та військового збору за зданий в оренду земельний пай виникає в орендаря.  Податкова декларація про майновий стан і доходи фізичною особою – орендодавцем до податкового органу не подається.

Зокрема, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування). Відповідно до пп. 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар. При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок. Відповідно до п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування. Крім того, згідно з пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX цього Кодексу орендна плата є об’єктом оподаткування військо­вим збором. Ставка збору становить 1,5% об’єкта оподаткування.  Утримання суми військового збору з орендної плати також здійснює податковий агент.

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Запрошуємо репетиторів до декларування доходів

„Вчителі та викладачі, які минулого року ...