Про економіку

Як власнику платіжних карток не стати жертвою шахраїв?

уникнути шахрайства з платіжними карткамиКористуватися безготівковими платежами зручно і легко. Але не всі замислюються про те, наскільки це безпечно. А ось в Українській міжбанківській асоціації ЕМА про це думають. З 2016 року діє Національна програма, спрямована на формування довіри до безготівкових платіжних інструментів та забезпечення безпеки їх використання в Україні.

Зазначимо, що поради вбережуть від злочинів у реальному житті, і від зростаючої загрози кібершахраїв. Отже, приступимо:

  1. Оберігайте ваш Пін-код. Його не варто писати на папірці і зберігати в гаманці з картою. Також не зайвим буде прикривати клавіатуру банкомата чи терміналу при його введенні. Це захистить і від надто цікавих, і від зйомки мікрокамер, які встановлюються злочинцями.
  2. Знімайте гроші в перевірених місцях. В офісах банків або там, де поблизу розташовані відеокамери. Від таких банкоматів, як правило, шахраї тримаються подалі.
  3.  Якщо щось не так (списуються гроші, приходять СМС для підтвердження невыполняемых вами транзакцій і т. д.) – відразу телефонуйте в банк або блокуйте картку. Останнє можна зробити і по дзвінку в клієнтську службу, і, як правило, через інтернет-банкінг. Заблокувати картку стоїть і при її втраті – як можна швидше.
  4. Захищайте комп'ютер антивірусом, якщо робите покупки в інтернеті. Оновлюйте захисне ПЗ.
  5.  Уникайте операцій з платежами на сумнівних, підозрілих сайтах. Мінімально необхідне підтвердження безпеки при угодах онлайн – використання захищеного протоколу https, а не http. Не зайвим буде і підтримка технології 3D-Secure або інших способів додаткової верифікації угоди (за допомогою СМС, що приходить на ваш телефон, або запиту ваш мобільний додаток в інтернет-банкінгу).
  6. Якщо переживаєте про безпеку платежу в інтернеті, тримайте на карті мінімально необхідну суму. Якщо часто купуєте за допомогою карти в інтернеті, заведіть «віртуальну» картку.
  7.  Налаштуйте ліміти зняття або оплати онлайн для вашої картки. Це дозволить мінімізувати ризики втрати грошей, адже більше певної суми шахраї отримати не зможуть.
  8. При платежах в магазинах або кафе, стежте, щоб обслуговуючий персонал нікуди не йшов з вашою карткою. Просіть, щоб вам принесли мобільний термінал або самі підійдіть з картою до каси.
  9. Перевіряйте виписки по картці, стежте за балансом з певною періодичністю, щоб попередити несанкціоноване списання коштів.

Голос Сокальщини на GoogleNews