Home / Про економіку / Про економію енергетичних ресурсів

Про економію енергетичних ресурсів

Станом на 22 січня 2016-ого за призначенням субсидії звернулось 11974 сімей (це на 9254 сімей більше в порівнянні із попереднім роком) на суму 48 437,6 тис. грн. (що на 45681,9 тис. грн. більше в порівнянні з попереднім періодом). Враховуючи значне збільшення звернень за призначенням субсидій працівники управління, в межах своїх фізичних можливостей, не мають змоги провести вчасне нарахування субсидій усім громадянам, тому власникам домогосподарств, які звернулись за субсидією та отримали рахунки без її урахування рекомендуємо оплачувати за послуги в межах своїх фінансових можливостей.

Із впровадженням змін у програмі субсидій почали поширюватись різноманітні чутки, однією з яких є наступна: якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону.

Розмір субсидії розраховується виходячи з об'ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08. 2014 р. №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житловокомунального обслуговування», незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки надавачів комунальних послуг для оплати їх вартості, і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

Ще раз наголошуємо, що споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією.

Галина Ложовська, заступник начальника управління соціального захисту населення Сокальської РДА.

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Поблизу Добрячина розпочнеться будівництво багатоквартирних житлових будинків

У Червонограді, по вулиці Степана Бандери ...