Home / Про економіку / Партія «Батьківщина» вимагає змінити законодавство на користь аграріїв

Партія «Батьківщина» вимагає змінити законодавство на користь аграріїв

Фракція «ВО «Батьківщина» у Верховній Раді України наполягає на внесенні змін до Податкового та Бюджетного кодексів України. «Вони врятують сільськогосподарських виробників та не допустять зубожіння територіальних громад», – наголошує керівник Львівської обласної партійної організації «ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк. 

На жаль, прийнятий наприкінці грудня 2015 року «нічний» Податковий кодекс не відповідає вимогам сільськогосподарських виробників. Відповідно до цих змін, на 2016 рік запроваджено перехідні умови у застосуванні сільгоспвиробниками спецрежиму оподаткування, а саме – розподіл нарахованого ПДВ у пропорціях, що залежить від операцій, які здійснюють сільгоспвиробники, зокрема: під час постачання зернових і технічних культур: 85% – до державного бюджету, 15% – лишається в розпорядженні сільгоспвиробника; під час постачання великої рогатої худоби та молока 20% – до державного бюджету, 80% – лишається в розпорядженні сільгоспвиробника; під час постачання інших с/г виробників: 50% – до державного бюджету, 50% – лишається в розпорядженні сільгоспвиробника. Крім того, відповідно до нового Бюджетного кодексу, відрахування податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) не залишаються у бюджетах міст районного значення, сільських та селищних радах, а поступають до регіональних, обласних та державних бюджетів.

«Щоб не допустити зубожіння села, подорожчання сільськогосподарської продукції, знищення вітчизняного товаровиробника та занепаду тваринницької галузі, зокрема, на Львівщині, яка є сільськогосподарською областю, партія «Батьківщина» наполягає на прийнятті змін до Податкового та Бюджетного кодексів», – наголосив керівник «Батьківщини» Львівщини.

За його словами, з 1999 по 2015 роки діяли пільги для сільгоспвиробників. «Фракція «ВО «Батьківщина» вимагає їх повернення. Якщо цього не буде зроблено, з 2017 року сільгоспвиробники сплачуватимуть повний податок на загальних підставах, – це знищить аграрну галузь. Адже у розвинених країнах сільгоспвиробники мають дотації та пільги від держави», – наголосив М. Цимбалюк.

Мова йде про законопроект №3754 (автори – народні депутати від «Батьківщини» Іван Кириленко та Вадим Івченко) про внесення змін до Бюджетного кодексу України, які передбачають зарахування 25% ПДФО до бюджетів міст районного значення, сільських і селищних бюджетів та законопроект №37481 (автори – народні депутати від «Батьківщини» Олександра Кужель, Іван Кириленко та Вадим Івченко) про внесення змін до Податкового кодексу України, який передбачає відновлення спеціального режиму оподаткування ПДВ сільгосптоваровиробників, який був чинним у 2015 році, відновлення ставки єдиного податку для платників четвертої групи (сільгосптоваровиробників), які діяли в 2015 році, удосконалення положення щодо бюджетного відшкодування та електронного адміністрування податку на додану вартість.

Олег КОЖУШКО, голова фракції «ВО «Батьківщина» в Сокальській районній раді.

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Червоноград серед лідерів по заборгованості із виплати зарплат на Львівщині

Станом на 1 березня заборгованість з ...