Home / Про економіку / З січня 2019 року вводиться нова платіжка при оплаті за електроенергію

З січня 2019 року вводиться нова платіжка при оплаті за електроенергію

Стало відомо, що Національна комісія, яка здійснює держрегулювання на ринку послуг, з 1 січня 2019 року введе нову платіжку при оплаті послуг ЖКГ – за розподіл електроенергії.

Про це у Facebook розповіла голова Нацкомісії Оксана Кривенко.

Оксана повідомила, що відповідно до закону «Про ринок електричної енергії» енергопостачальні компанії повинні відокремитися від постачальників, відповідно, їм доведеться платити за доставку світла в житло окремо. Таким чином частина оплати комуналки буде йти на оплату розподілу електричної енергії.

З нового року споживач повинен буде укласти два договори: про розподіл електроенергії з оператором системи розподілу й про постачання електричної енергії споживачу з обраним енергопостачальником.

Відтак, відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії, які затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312, для забезпечення споживання електричної енергії споживач укладає договори:

1) про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу з оператором системи розподілу;
2) про постачання електричної енергії споживачу з обраним електропостачальником або про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих непобутових споживачів).

“Договір споживача з оператором системи розподілу переважно стосується технічних параметрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення та підключення. Договір про постачання електричної енергії передбачає комерційний продаж споживачу електричної енергії як товарної продукції”, – пояснила голова НКРЕКУ.

Крім того, договори про користування електричною енергією (для населення) та про постачання електричної енергії, укладені споживачами з обленерго, припиняють свою дію з 01 січня 2019 року.

При цьому в Нацкомісії запевняють, що на вартість послуги поділ оплати за електроенергію «на дві платіжки» не повинен вплинути.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

З 1 грудня у зв’язку з підвищенням соціальних стандартів проведуть перерахунок пенсій

1 грудня 2018 року, у зв’язку ...