Home / Про податки / 24 січня відбулася “гаряча лінія” з начальником ДПІ у Сокальськму районі Турколяк А.І.

24 січня відбулася “гаряча лінія” з начальником ДПІ у Сокальськму районі Турколяк А.І.

Під час „гарячої лінії”, яка відбулась 24 січня ц.р., на запитання платників податків відповідав голова комісії з проведення реорганізації ДПІ у Сокальському районі, начальник інспекції Турколяк Андрій Іванович.

-Чи має право  підприємець на податкову знижку при отриманні доходів від підприємницької діяльності згідно з нормами Податкового кодексу України?

Фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.

-В який термін податковий агент повинен перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб у разі нарахування оподатковуваного доходу, але не виплаченого платнику податку?

Якщо оподатковуваний дохід нараховано, але не виплачено, податок на доходи фізичних осіб підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у термін не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

-Яка передбачена форма заяви (довідки) підтвердження, що чоловік (дружина) не користується правом на підвищений граничний розмір доходу кратно кількості дітей, що дає право на податкову соціальну пільгу?

Відомості про те, що чоловік (дружина) такого платника податку при одержанні податкової соціальної пільги за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей відображаються у заяві, яка надається платником податку роботодавцю на застосування податкової соціальної пільги. При цьому, окремої форми заяви або довідки – підтвердження того, що чоловік або дружина не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей нормами Податкового кодексу України  та іншими нормативно-правовими актами не передбачено.

-Чи необхідно громадянину подавати річну декларацію, якщо він протягом звітного року отримував доходи від декількох податкових агентів?

Згідно з п.п. “є” п.176.1 ст.176 розділу IV Податкового кодексу України платники податку зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом календарного року дохід, що оподатковується за ставками, встановленими пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, виплачується платнику податку двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2011 році- 9410 грн.)

-За якою податковою адресою повинна подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податок на доходи фізичних осіб фізична особа, якщо вона зареєстрована (прописана) в одному місці, а дохід отримує в іншому?

Платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати декларацію до органу державної податкової служби за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними).

-В який термін фізична особа повинна сплатити суму податкового зобов’язання, донараховану податковим органом?

Сума податкових зобов’язань, яка донарахована органом державної податкової служби фізичній особі, сплачується платником податку до бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.

-Який термін подання платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи у зв’язку із застосуванням права на податкову знижку?

Фізичні особи, які мають право на нарахування податкової знижки, подають податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року до кінця податкового року, тобто граничний термін подання декларації не обмежується 1 травня поточного року.

-За якою формою у 2012 році подається громадянами декларація про майновий стан і доходи, отримані у 2011 році, в т. ч. для реалізації права на податкову знижку?

Форма податкової декларації про майновий стан і доходи відповідно до якої необхідно відображати отримані доходи за 2011 рік, в тому числі для реалізації права на податкову знижку, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.11 №1395 “Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за №1532/20270, який набрав чинності з 01.01.12.

– Чи обов’язкове подання податкової звітності в електронному вигляді підприємцем з 1 січня 2012 року?

– Ні, це не обов’язково. В обов’язковому порядку подають податкову звітність  платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

About Адміністрація порталу

x

Check Also

об'єднання громад

В Сокальській податковій відбувся круглий стіл про запровадження системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних

Засідання “круглого столу” з питань запровадження ...