Home / Про податки / Детінізація відносин у сфері зайнятості населення та доходів громадян – вагомий резерв наповнення доходів місцевих бюджетів

Детінізація відносин у сфері зайнятості населення та доходів громадян – вагомий резерв наповнення доходів місцевих бюджетів

З початку року податківцями в Сокальському районі зібрано до бюджету району 73,0 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 16,4 відсотка, або на 10,3 млн. грн. більше, ніж за десять місяців минулого року.

Найбільшу питому вагу у надходженнях зазначеного податку займає оподаткування заробітної плати, левову частку тут перераховують роботодавці  юридичні особи,  якими  цьогоріч сплачено 71 мільйон гривень.

На жаль, ще залишається чимало працедавців, які, маючи власні виробничі потужності та достатню кількість трудових резервів, здійснюють господарську діяльність з використанням різноманітних схем приховування реально виплачуваних доходів

Для боротьби із порушниками трудового законодавства працівники органів податкової служби Сокальщини використовують усі можливі засоби впливу, зокрема проводять заслуховування на засіданнях робочих груп, роз’яснювальну роботу з працедавцями, щоквартально передають списки порушників правоохоронним органам, управлінню праці та соціального захисту населення Сокальської РДА.

ДПІ у Сокальському районі також систематично проводить моніторинг та опрацювання жителів району працездатного віку, які, не маючи офіційних джерел доходів чи оформлених трудових відносин, проводять витрати, а саме: придбання нерухомості, автотранспорту, земельних ділянок та ін.

Так, в листопаді 2011 р. на 385 громадян, які протягом 20082010 років не отримували жодних доходів, інспекція направила запити в МРЕО, БТІ, відділ земельних ресурсів та інші органи про надання інформації про понесені витрати з метою порівняння відповідності з доходами.

Такі явища, як зарплата в ,,конвертах" та робота без оформлення трудових відносин мають глибокі корені і руйнують суспільство зсередини, позбавляють майбутнього тих, хто отримує неофіційну зарплату. Нечесні працедавці роблять це, начебто в інтересах найманого працівника, який, нерідко через економічну неграмотність, не усвідомлює всієї глибини обману. Насправді ж, громадяни, які працюють без укладення трудового договору, позбавляють себе cоціальних гарантій держави.

Андрій ТУРКОЛЯК,
начальник ДПІ у Сокальському районі.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Понад 1,6 мільярд гривень надійшло акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів на Львівщині за вісім місяців 2018 року

Як повідомили в управлінні контролю за ...