Home / Про податки / Для сплати податку звірте житлові квадратні метри

Для сплати податку звірте житлові квадратні метри

З серпня 2013 року на теренах України діють нові правила сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Пільга надаватиметься, виходячи із сумарної житлової «квадратури», що є у власності громадян. Так, не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх сукупна площа не перевищує 120 квадратів. Для будинків «пільгова площа» визначена у розмірі 250 квадратних метрів, незалежно від їх кількості. Якщо ж громадянин має і квартиру, і будинок загальною житловою площею до 370 квадратних метрів, він також звільняється від сплати податку.

За «надлишкову» площу ставки податку будуть диференційованими – від 1 до 2,7 відсотка від мінімальної заробітної плати.

Підприємства – власники нерухомості також подають відомості про нерухоме майно. Хочу нагадати про те, що підприємтва щорічно повинні подавати . Дану форму вам допоможуть заповнити в Центрі ЄДР, де безкоштовно доставлять документ у ваш офіс.

Податок за 2013 рік, що підлягає оподаткуванню, господарі житла сплачуватимуть у наступному – 2014ому.

Також слід зазначити, що розширено і коло «пільговиків», які взагалі не будуть сплачувати податок. Відтепер це фізичні особи, які за законом мають статус багатодітних, прийомних або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, дітисироти, діти, позбавлені батьківського піклування, дітиінваліди, які виховуються одинокими матерями (батьками).

Крім того, змінено і порядок сплати податку – його перерахунок відбуватиметься за місцем податкової адреси (реєстрації) платника, а не за місцезнаходженням квартири чи будинку.

Аби виключити можливі неточності у нарахуванні податку на нерухоме майно, звірити дані про площу об’єктів житлової нерухомості необхідно до кінця 2013 року.

Для цього мешканцям Сокальщини необхідно звертатися в Сокальську ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області за адресою: м. Сокаль, вул. Шептицького, 40, каб. №13. Телефон для довідок: (03257) 72856.

Андрій ТУРКОЛЯК, начальник Сокальської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Затверджено Порядок отримання довідки про відсутність заборгованості

Головне управління ДФС у Львівській області ...