Home / Про податки / Дотримання законодавства в сфері оплати праці – на контролі Державної податкової інспекції

Дотримання законодавства в сфері оплати праці – на контролі Державної податкової інспекції

В Україні широко розгорнулася кампанія боротьби з нелегальною заробітною платою. Якщо не подолання проблеми, то зменшення її масштабів  ось головна мета податківців у Сокальському районі. Фахівці інспекції вживають заходів, що сприяють суттєвому зменшенню обсягів тіньової зарплати, а саме: проводять широкомасштабну масовороз`яснювальну та індивідуальну роботу з керівниками підприємств, установ та організацій, які виплачують заробітну плату, нижчу від середнього рівня по галузі, організовують засідання спільних комісій, семінари, публічні заходи.
На жаль, жодному суспільству й жодній державі ще не вдалося повністю вирішити цю проблему. ,,Податкова" справа  досить тонка річ, бо на її успішність впливає багато зовнішніх чинників. Виплата заробітної плати "в конвертах" у нашій країні залишається однією з найболючіших проблем.
На теперішній час гостро стоїть питання максимально мобілізувати адміністрування податку з доходів фізичних осіб, особливо в частині невиплат заробітних плат, нечесної практики зарплат ,,у конверті", скорочення робочих місць. Зловживання з фондом оплати праці ставлять під загрозу наповнення місцевих бюджетів. Адже саме податок з доходів фізичних осіб для них є базовим.
Також існує жорсткий податковий контроль тіньового ринку, створені умови, за якими економічно невигідно та навіть небезпечно ухилятися від оподаткування. Основним завданням податкових органів у нинішніх економічних умовах є збільшення податкових надходжень до бюджету не за рахунок тиску на підприємства реального сектора, а за рахунок припинення "оборудок" тіньової економіки, руйнування схем мінімізації податкових зобов`язань та ухилення від оподаткування.

26 жовтня в Сокальській районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови РДА Володимира Катерини та за участю першого заступника начальника ДПІ у Сокальському районі Ігоря Пакульця, начальника відділу оподаткування фізичних осіб Василя Мілевича проведено засідання спільної комісії з питань своєчасної сплати податків, внесення інших загальнообов’язкових платежів та ефективного використання бюджетних коштів, на якому було розглянуто питання оплати заробітної плати нижче мінімальної, погашення заборгованості по заробітній платі та своєчасність сплати податків та зборів, зокрема податку з доходів фізичних осіб, при виплаті орендної плати за земельні паї.

За результатами засідання комісії сім підприємств району, які за другий квартал 2010 року виплачували заробітну плату нижче мінімальної, взяли на себе зобов’язання чітко дотримуватись трудового законодавства в частині виплати заробітної плати не нижче мінімальної, а сім сільськогосподарських виробників району: ПАФ ,,Войславичі", ПАФ ,,Угринів", СФГ ,,Хлібороб"; ТзОВ ,,Щедрий лан", ТзОВ “Добробут", ТзОВ ,,Перв’ятичіАгроком", ПП “Агрофірма ”ТартакАгро" дотримуватись положень  Закону України ,,Про податок з доходів фізичних осіб" в частині сплати податку з доходів фізичних осіб до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем виплати оподатковуваного доходу у негрошовій формі.  

Державна податкова інспекція у Сокальському районі нагадує, що відповідно до Закону України "Про плату за землю" земельний податок сплачується громадянами  землевласниками і землекористувачами рівними частками до 15 серпня і 15 листопада. Ті платники, які ще не сплатили земельний податок до бюджету, повинні виконати свій конституційний обов’язок. Звертаємо увагу  15 листопада 2010 року закінчується останній термін сплати земельного податку!

У випадку несвоєчасної сплати земельного податку порушникам законодавства нараховуватиметься пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Несплата земельного податку, а також орендної плати за землі державної та комунальної власності громадянами протягом року вважається систематичною і є підставою для припинення права користування земельними ділянками.

Андрій ТУРКОЛЯК, начальник ДПІ у Сокальському районі.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Надходження до місцевих бюджетів Сокальського району склали більше 27 мільйонів гривень

Платники, які перебувають на обліку у ...