Про податки

Іноземні доходи громадян підлягають обов’язковому декларуванню – ДФС у Львівській області

Головне управління ДФС у Львівській області повідомляє, що порядок оподаткування іноземних доходів встановлено п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу, відповідно до якого, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку – їх отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними в п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу ( 18 відсотків).

Фізичні особи, що є громадянами України та працюють, тимчасово або постійно за кордоном, повинні декларувати доходи, отримані  як із джерел в Україні, так і іноземні доходи.

Слід зазначити, що між Урядом України та Урядами ряду інших іноземних держав діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування. Згідно з п. 3.2 ст. З Податкового кодексу, якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Податковим кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.

З метою застосування міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування фізичних осіб України, громадяни, які отримують доходи за межами України, повинні підтвердити статус податкового резидента України.

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Податковим кодексом та іншими законами.

Крім того, звертаємо увагу, що ставка податку на доходи у більшості країн є набагато вищою, ніж в Україні. Наприклад, у Польщі крім податку з доходів фізичних осіб (18 відс.) сплачуються наступні внески: пенсійний (9,76 відс.), у зв’язку з втратою працездатності (1,5 відс.) та у зв’язку з хворобою (2,5 відсотків).

Голос Сокальщини на GoogleNews