Home / Про податки / Зміни до Податкового кодексу України стимулюватимуть розвиток малого та середнього бізнесу

Зміни до Податкового кодексу України стимулюватимуть розвиток малого та середнього бізнесу

З 1 липня 2012 року набрали чинності зміни у податковому законодавстві відповідно до Закону України від 24.05.2012 р. №4834-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм”, які спрямовані на полегшення діяльності суб’єктів малого та середнього бізнесу. Законом введено норми, які значно спрощують процедури адміністрування податків і прибирають бюрократичні перешкоди для підприємців. Зокрема, платники єдиного податку отримали можливість самостійного переходу з групи в групу (йдеться про випадки, коли не працює правило обов’язкового переходу).
Змінами передбачено, що, суб’єкти малого підприємництва, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння,  зможуть працювати на спрощеній системі оподаткування. При цьому  фізичні особи – підприємці тільки, якщо оберуть третю групу зі ставкою податку 5% (тобто без ПДВ). Для юридичних осіб обмежень не встановлено.
Спрощенцям дозволили займатися реалізацією корисних копалин місцевого значення. Орієнтиром у цьому питанні стане Перелік корисних копалин місцевого значення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 827 від 12.12.94 р.
Також можна працювати на єдиному податку суб’єктам господарювання, які займаються кур’єрською діяльністю.
Встановлено, що штрафні санкції до платників єдиного податку за порушення у 2012 році порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій платника єдиного податку та повноти сплати сум єдиного податку платниками не застосовуються.
Також не застосовуватимуться адмінштрафи (передбачені ст. 164¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення) за неправильність заповнення у період з 1 січня по 31 грудня 2012 року платниками єдиного податку Книги обліку доходів та Книги обліку доходів і витрат.
У випадку виникнення додаткових запитань, суб’єкти гсоподарювання можуть звертатися за роз’ясненнями в Центр обслуговування платників податків особисто або за телефонами 7-21-51, 7-31-37.

В.о. начальника ДПІ
у Сокальському районі
Львівської області
Державної податкової служби                    Олег Сольвар

About Адміністрація порталу

x

Check Also

За 10 місяців бюджет Сокальського району виконано на 124,9%

6 листопада голова Сокальської райдержадміністрації Роман ...