Home / Про податки / Про “гарячу лінію” ДПІ у Сокальському районі

Про “гарячу лінію” ДПІ у Сокальському районі

Під час сеансу телефонного зв’язку „гаряча лінія”, який відбувся 15 серпня ц.р., платники податків Сокальського району спілкувалися з в.о. начальника ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС Олегом Маріановичем Сольваром.
Пропонуємо вашій увазі питання, що надійшли на „гарячу лінію”:

Доброго дня, хотіла б дізнатися, чи враховуються у складі доходу при обчисленні об’єкта оподаткування податком на прибуток суми отриманих штрафів, пені, неустойок?

Так, суми штрафів та/або неустойки чи пені, фактично отримані за рішенням сторін договору або відповідних державних органів, суду відповідно до пп.135.5.3 п.135.5 ст.135 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування у складі інших доходів за датою їх фактичного надходження.
  
Прошу ще сказати, чи включаються такі кошти до бази оподаткування податком на додану вартість?

Узагальнюючою податковою консультацією щодо включення до бази оподаткування податком на додану вартість та складу витрат коштів, отриманих як сума штрафу за затримку оплати чи постачання товарів/послуг, затвердженою наказом ДПС України від 06.07.2012 №590, визначено, що суми коштів, отримані як сума штрафу та/або неустойки чи пені, втрат від інфляцій за весь період прострочення грошового зобов’язання, 3 відсотки річних від простроченої суми (або інший відсоток встановлений договором), які покупець сплачує постачальнику у разі затримки оплати за товари/послуги, не змінюють базу оподаткування ПДВ поставлених товарів/послуг.

Наше підприємство звітується е електронному вигляді. Де можна знайти останню версію оновленого програмного забезпечення для передачі податкової звітності в електронному вигляді та оновлені форми звітності?

Підпунктом „в” п.49.3. ст.49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI передбачено, що податкова декларація подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Реєстр форм звітних документів платників податків юридичних та фізичних осіб для занесення до електронної бази звітних документів ДПС України та оновлені версії форм податкової звітності можна знайти на офіційному веб-сайті ДПС України www.sts.gov.ua в рубриці Головна/ Eлектронна звітність/ Платникам податків про електронну звітність/ Інформаційно-аналітичне забезпечення/ Реєстр електронних форм податкових документів.
Програмне забезпечення для передачі звітності в електронному вигляді можна знайти на офіційному веб-сайті ДПС України www.sts.gov.ua в рубриці Eлектронна звітність/ Платникам податків про електронну звітність/ Програмне забезпечення.
У разі виникнення питань щодо формування та передачі звітності в електронному вигляді Ви може звернутись до фахівців ДПІ у Сокальському районі, відповідальних за надання допомоги в інсталяції оновленого програмного забезпечення, каб. № 13, або за телефоном 7-23-59.
 
Я – фізична особа – підприємець, здійснюю діяльність на спрощеній системі оподаткування, перша група. У липні місяці несвоєчасно сплатив єдиний податок. Яка відповідальність передбачена за таке порушення?
 
Законом України від 24 травня 2012 року № 4834-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм” з 1 липня 2012 року внесено зміни до п.7 підрозд.10 Податкового кодексу України. Внесеними змінами передбачено, що штрафні санкції до платників єдиного податку за порушення у 2012 році, в т.ч. до 1 липня 2012 року, порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій платника єдиного податку та повноти сплати сум єдиного податку платниками не застосовуються. Це обумовлено тим, що статтею 58 Конституції України передбачено, що Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Чи можна самостійно змінити напрям відшкодування ПДВ шляхом подання уточнюючого розрахунку?
 
Платники ПДВ не мають права на складання уточнюючих розрахунків з метою зміни напряму відшкодування сум ПДВ, оскільки зміна напряму відшкодування не може розцінюватися як виправлення помилки.

Яким чином визначається відповідність платника ПДВ критеріям для отримання автоматичного бюджетного відшкодування?

Критерії, яким повинні відповідати платники ПДВ для отримання автоматичного бюджетного відшкодування, визначені п.200.19 ст.200 р.V Податкового кодексу України. Згідно з п.200.20 ст.200 р.V Податкового кодексу України порядок визначення відповідності платника податку критеріям, зазначеним у пункті 200.19 цієї статті, затверджується центральним органом державної податкової служби. Визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності.
Отже, визначення відповідності платника ПДВ критеріям, яким такі платники ПДВ повинні відповідати для отримання автоматичного бюджетного відшкодування, проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності.

За якою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується дохід, отриманий від продажу житлового будинку, який отримано у спадщину від тітки у січні цього року?

З 1 січня 2012 року дохід від операцій з продажу (обміну) не частіше одного разу на рік об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України, які перебувають у власності фізичної особи – резидента або фізичної особи – нерезидента менше трьох років, але були одержані такими фізичними особами у спадщину, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.
При цьому, у разі продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України, отриманих у спадщину, одержаний дохід буде оподатковуватися за ставкою 5% – для фізичних осіб – резидентів та за ставками 15%(17%) – для фізичних осіб – нерезидентів.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю
ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

В Червонограді припинили діяльність нелегальної АЗС

Протягом двох тижнів вересня 2018 року ...