Home / Про податки / Про оподаткування фізичних осіб йшла мова на “гарячій лінії”

Про оподаткування фізичних осіб йшла мова на “гарячій лінії”

23 січня 2013 року у ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС під час чергового сеансу телефонного зв’язку „гаряча лінія” на запитання платників податків відповідав начальник відділу оподаткування фізичних осіб Мілевич Василь Васильович.

Пропонуємо Вашій увазі найактуальніші з них :

Доброго дня, Василю Васильовичу! Телефонує Вам житель м.Сокаля у січні цього року я продав вантажний автомобіль чи оподатковується мій дохід від продажу даного транспортного засобу?

З 01.01.2013 р. не оподатковується дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, та/або мотоцикла, та/або мопеда. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного року двох та більше об’єктів вищезазначеного рухомого майна оподатковуватиметься за ставкою 5%.

Вантажний автомобіль не входить до переліку вищевказаних, отже, проданий Вами транспортний засіб оподатковується за ставкою 5%. 

Добрий день! Чи не змінилась категорія громадян яким надається податкова соціальна пільга і який розмір податкової соціальної пільги у 2013?

Категорія громадян до яких застосовується податкова соціальна пільга не змінилась. Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу  у вигляді заробітної плати  тільки за одним місцем нарахування (виплати). Граничний розмір заробітної плати, до якої можна застосовувати податкову соціальну пільгу у 2013 році становить  1610 грн. на місяць.

Розмір загальної податкової соціальної пільги протягом 2012 року становить 573,50 грн., підвищених: у розмірі 150% – 860,25 грн. та у розмірі 200% – 1147 гривень.

 

Доброго дня Василь Васильович, я фізична особа – підприємець надаю послуги юридичній особі згідно з цивільно – правовими договорами, які не пов’язані з моєю господарською діяльністю. За якою ознакою доходу відображається в податковому розрахунку за ф.1-ДФ сума доходу, яка виплачується мені за виконання цих послуг?

Відповідно до пп..177.6 ст.177 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI із змінами та доповненнями у разі якщо фізична особа-підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Кодексом для платників податку – фізичних осіб.

Так, при виплаті доходу фізичній особі – підприємцю податковий агент, відповідно до пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Кодексу зобов’язаний утримати податок на доходи фізичних осіб із суми виплаченого доходу, використовуючи ставку податку, визначену в ст.167 Податкового кодексу України.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 №1020, сума оподаткованого доходу, яка виплачується фізичним особам – підприємцям та не пов’язана з їх господарською діяльністю, відображаються у податковому розрахунку за ф.№1-ДФ під ознакою доходу «102».

Таким чином, при виплаті оподаткованого доходу фізичним особам – підприємцям згідно із цивільно-правовими договорами, які не пов'язані з їх господарською діяльністю, відображаються податковим агентом у податковому розрахунку за ф.№1-ДФ під ознакою доходу «102».    

Добрий день! Я фізична особа-підприємець хотіла б дізнатись чи передбачено законодавством подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування в електронному вигляді?

Порядок подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджено наказом №1675, відповідно до якого заява подається суб’єктом господарювання до органу ДПС особисто або поштою.

Отже, подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування фізичними особами-підприємцями в електронному вигляді нормами чинного законодавства не передбачено.

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Податок на нерухомість поповнив місцеві бюджети майже на півтора мільйона гривень

З початку 2017 року червоноградці – ...