Home / Про податки / Відповідь “гарячої лінії”

Відповідь “гарячої лінії”

 На запитання платників податків під час чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», який відбувся 14 листопада 2012 року відповідав в.о.начальника відділу погашення податкового боргу ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС Хмизь Роман Ярославович.  

Представляємо Вашій увазі найактуальніші з них : 
 
Доброго дня! Телефонує Вам керівник підприємства. Підкажіть будь-ласка, у яких випадках не застосовується до підприємств-боржників право податкової застави?
 
Із врахуванням змін до Податкового кодексу України, відповідно пункту 89.2 статті 89 Кодексу право податкової застави не застосовується, якщо загальна сума боргу платника податків не перевищує 20-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Крім цього право податкової застави не поширюється на майно, що не може бути предметом застави визначене статтею 4 Закону України „Про заставу”
 
Доброго дня! Романе Ярославовичу підкажіть будь-ласка, у які терміни податковий орган розпочинає стягнення коштів та продаж майна платника податків, що перебуває у податковій заставі?
 
Відповідно до пункту 95.2 статті 95 Кодексу стягнення коштів та продаж майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, здійснюється не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги, у випадку самостійного непогашення платником суми податкового боргу.
 
Доброго дня, Романе Ярославовичу скажіть будь-ласка яким чином погашається податковий борг платником податків – юридичною особою у разі недостатності у нього активів (майна та коштів)?
 
Згідно з п.87.5 ст.87 податкового кодексу України у разі якщо здійснення заходів щодо продажу майна платника податків не привело до повного погашення суми податкового боргу, орган стягнення може визначити додатковим джерелом погашення податкового боргу дебіторську заборгованість платника податків, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на органи державної податкової служби. Порядок стягнення з дебіторів платника податків, що має податковий борг, сум дебіторської заборгованості, строк погашення якої настав, затверджено наказом ДПА України від 24.12.2010 року № 1040.            
 
Романе Ярославовичу, доброго дня! Телефонує Вам голова агрофірми, хотів би дізнатись як підтверджуються обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини), внаслідок яких виник податковий борг, для визнання його безнадійним та списання? 
 
Згідно з п.101.1 ст.101 Податкового кодексу України списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.
 
Згідно з п.п.2.1.4 п.2.1 порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 №1034, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України.
 
30 грудня 2010 року №1429/18724 під терміном „безнадійний” податковий борг слід розуміти, зокрема, податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
 
Такий факт непереборної сили підтверджується:
 
торгово-промисловою палатою України – про настання обставин непереборної сили чи стихійного лиха на території України;
 
уповноваженими органами іншої держави, які легалізовані консульськими установами України, – у разі настання обставин непереборної сили чи стихійного лиха на території такої держави;
 
рішеннями Президента України про запровадження надзвичайної екологічної ситуації в окремих місцевостях України, затвердженими Верховною Радою України, або рішеннями Кабінету міністрів України про визнання окремих місцевостей України потерпілими від повені, посухи, пожежі та інших видів стихійного лиха, у тому числі рішеннями щодо визначення окремих місцевостей потерпілими від несприятливих погодних умов, які потягли за собою втрату врожаю сільськогосподарських культур в обсягах, що перевищують 30% середнього врожаю за попередні 5 років;
 
рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласними радами – у випадках встановлених Кодексом;
 
висновками інших органів, уповноважених згідно із законодавством засвідчувати обставини форс-мажору;
 
Підприємство через брак коштів, спричинений банкрутством одного з основних покупців, не в змозі розрахуватися за поточним податковим зобов’язанням. Чи є це підставою для звернення до органу ДПС за розстроченням цього податкового зобов’язання на строк, достатній для відновлення фінансової стабільності?
 
Постановою від 27 грудня 2010 року №1235 „Про затвердження переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин” прийнятою на виконання ст.100 Податкового кодексу, чітко визначено підстави для звернення платників до органів ДПС за розстроченням або відстроченням.
 
Постановою № 1235 визначено також документи, які мають підтверджувати всі вищезазначені обставини.
 
Враховуючи вищевказані документи, брак коштів, спричинений банкрутством одного з основних покупців, не може бути підставою для звернення платника за розстроченням податкових зобов’язань, якщо тільки платник належним чином не доведе наявність загрози виникнення власної неплатоспроможності (банкрутства ) внаслідок неотримання платежів від цього дебітора.
 
Доброго дня! Романе Ярославовичу підкажіть будь-ласка, у яких випадках не надсилається боржнику податкова вимога?
 
Згідно з пунктом 59.1 статті 59 Кодексу податкова вимога не надсилається, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При перевищенні зазначеної суми орган державної податкової служби надсилає податкову вимогу такому платнику на загальну суму податкового боргу.
                              
 
Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Понад 1,6 мільярд гривень надійшло акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів на Львівщині за вісім місяців 2018 року

Як повідомили в управлінні контролю за ...