Home / Про податки / Під час ,,гарячих ліній” в липні посадові особи ДПІ Сокальського району спілкувалися з платниками податків з актуальних питань

Під час ,,гарячих ліній” в липні посадові особи ДПІ Сокальського району спілкувалися з платниками податків з актуальних питань

Під час ,,гарячих ліній”, які відбулися у липні 2011 року, посадові особи Державної податкової служби Сокальського району спілкувалися з платниками податків з актуальних питань взяття на облік та зняття з обліку платників податків в органах державної податкової служби та з питань застосування податкового законодавства платниками податків – юридичними особами.

Подаємо відповіді на набільш актуальні питання:

 

– Раніше я проживала в м.Броди  і отримала Картку про присвоєння ідентифікаційного номера. Тепер проживаю в с.Скоморохи Сокальського району, але втратила цю картку. Чи можу я отримати її дублікат в податковій інспекції за новим місцем проживання?

Так, звичайно, можете. Вам необхідно звернутися в ДПІ у Сокальському районі, каб.13, надати свій паспорт і працівники інспекції не пізніше 15-денного терміну, провівши відповідні зміни у Ваших реєстраційних даних в Державному реєстрі фізичних осіб України, видадуть Вам необхідний дублікат Картки про присвоєння ідентифікаційного номера.

 

-Чи присвоюються ідентифікаційні номери неповнолітнім?

Так, присвоюються. Для отримання Картки про присвоєння ідентифікаційного номера один із батьків дитини повинен пред’явити оригінал Свідоцтва про народження дитини і свій особистий паспорт.

 

– Я одружилась та змінила прізвище. Чи буде змінений при цьому мій ідентифікаційний номер?

Реєстраційний номер облікової картки платника податків присвоюється особі Державною податковою службою України і зберігається за нею протягом усього життя. Для отримання Картки в якій буде зазначено нове прізвище, Вам необхідно звернутися до податкового органу за місцем проживання  протягом місяця після проведення таких змін з оригіналами нових документів, що підтверджують відповідні зміни Ваших реєстраційних даних.

Працівники інспекції не пізніше 15-денного терміну, провівши відповідні зміни у Ваших реєстраційних даних в Державному реєстрі фізичних осіб України, видадуть Вам Картку про присвоєння ідентифікаційного номера, в якій буде вказано Ваше нове прізвище.

 

– Наше підприємство має відокремлені структурні підрозділи, які зареєстровані як платники окремих податків в різних податкових інспекціях області. Чи потрібно укладати окремі договори про подання електронної звітності з кожною податковою інспекцією окремо?

Так, потрібно. Якщо суб’єкт господарювання перебуває на обліку, як платник окремого податку  в декількох податкових інспекціях, то для подання податкової звітності в електроноому вигляді такий суб’єкт господарювання має укласти договір з кожним окремим органом податкової служби.
 

-Чи підлягає податкова накладна, виписана за щоденними підсумками операцій, реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо сума ПДВ в ній перевищує зазначену в п.11 підр.2 р.ХХ ПКУ?

Відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010р. №1246, у п.4 якого зазначено, що не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця.

Оскільки обидва примірники податкових накладних, складених за щоденними підсумками операцій, залишаються в особи, що їх виписала (п.8 Порядку №969), то навіть за перевищення суми ПДВ межі, зазначеної в п.11 підр.2 р.ХХ ПКУ, реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних вони не підлягають.

 

– З якого строку корисного використання має розраховуватися амортизація основних засобів, які придбані та введені в експлуатацію до 1.04.2011 року?

Має бути визначено строк, не менший того, який зазначений у ст.144. Порівнювати треба весь строк корисного використання від дати введення об’єкта в експлуатацію.

 

-Як оподатковується безповоротна фінансова допомога особі, що не має статусу неприбуткової організації?

Згідно з Кодексом вона є доходом. Якщо допомога поворотна, то це не дохід, але Кодексом передбачено нарахування на неї умовних відсотків. Якщо така допомога отримана від платника податку на прибуток не на загальних підставах, а це стосується і фізичних осіб, і нерезидентів, і не повернена на кінець періоду, то при її отриманні вона відображається в доході, а при її поверненні — у витратах. При цьому умовні відсотки не нараховуються. Якщо допомога отримана на строк менше 365 днів і надійде від засновника, який не є платником податку на прибуток на загальних підставах, то в цьому випадку до доходів і витрат не включатиметься. Тобто для такого випадку зроблено виняток. Керуватися треба пунктом 135.5 ст.135 та ст.14 ПК.

 

-Якщо підприємство не проводить діяльності й перебуває на загальній системі оподаткування, то як у такому разі здавати декларацію? Чи є обов’язковим у такій ситуації додаток?

Коли заповнюється декларація, то там перелічені всі додатки і є місце для відповідної позначки, аби зазначити, які саме додатки підприємство здає. Самостійно зазначені платником в основній частині декларації додатки треба додавати до декларації. Тобто підприємство самостійно визначає, які додатки воно дає, а які ні.

 

-Чи буде податкова звітність вважатись поданою з порушенням строків, якщо податкова звітність в електронному вигляді була подана після строку, встановленого законодавством для подання звітності в паперовій формі?

Відповідно до розділу ІІІ ,,Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку", затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №233, податкові документи в електронному вигляді можуть бути надіслані до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку за звітні періоди у терміни, визначені законодавством для відповідних податкових документів у паперовій формі.

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Податок на нерухомість поповнив місцеві бюджети майже на півтора мільйона гривень

З початку 2017 року червоноградці – ...