Про податки

Про декларування доходів громадян в 2011 році

Триває кампанія декларування доходів громадян за підсумками 2010 року. Хоча з 1 січня набрав чинності Податковий кодекс України, декларування у 2011ому доходів фізичних осіб пов’язано з виконанням платниками податку вимог Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати річну податкову декларацію, або мають право подати декларацію для отримання повернення з бюджету.

Варто зазначити, що деклараційна кампанія цього року не матиме значних відмінностей від минулорічної. Суттєвим, на що слід звернути увагу, є те що Податковим кодексом України, починаючи з 2011 року, продовжено термін декларування доходів фізичних осіб до 1 травня. Також на відміну від попередніх років обмежені в часі щодо подання декларації громадяни, які подаватимуть декларацію для отримання повернення з бюджету. Відтепер вони теж зобов’язані подавати декларації в термін до 1 травня.

Оскільки останній день подання декларації  30 квітня 2011 року  припадає на вихідний день, отже, ті громадяни, які зобов’язані подати річну податкову декларацію, або мають право подати декларацію з метою скористатися податковим кредитом, повинні подати декларацію не пізніше З травня 2011 року.

Форма Декларації для декларування доходів за 2010 рік у 2011 році залишається без змін, тобто використовується бланк декларації – Додаток №1 до Інструкції про прибутковий податок з громадян.

Консультації з питань декларування можна отримати в ДПІ у Сокальському районі за адресою: м. Сокаль, вул. Шептицького,  40, каб. №№12, 14 або за телефонами: 72151, 72856, 73137.

До уваги самозайнятих осіб!

Відповідно до підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України самозайнята особа  це платник податку, який є фізичною особою  підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Незалежна професійна діяльність – це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою  підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Суб’єктами господарювання при мінімізації податків та зборів (зокрема, до Пенсійного фонду) досить часто використовувалась схема перенесення податкових зобов’язань на фізичних осіб-підприємців. Так, між підприємствами та робітниками, які працюють з ними на постійній основі, укладалися договори (угоди), за якими здійснювалась оплата за виконані роботи, надані послуги самозайнятим особам (замість нарахування заробітної плати).
 

Для недопущення втрат Податковим кодексом України для самозайнятих осіб не передбачено можливості бути найманими працівниками в межах своєї господарської діяльності.

Андрій ТУРКОЛЯК, начальник ДПІ у Сокальському районі.

Голос Сокальщини на GoogleNews