Home / Про податки / В ДПІ у Сокальському районі відбулася ,,гаряча лінія”

В ДПІ у Сокальському районі відбулася ,,гаряча лінія”

Платники зверталися з такими запитаннями:

– Чи можу я ще тепер подати декларацію про доходи за 2010 рік, щоб скористатись правом на податкову знижку за навчання дочки?

– До внесення змін у Податковий кодекс платник податків, який бажає скористатись правом на податкову знижку за підсумками звітного року, зобов’язаний був подати до податкової інспекції декларацію про суму свого загального річного оподатковуваного доходу до 1 травня року, що наступає за звітним. Тепер платник податків може це зробити до кінця року, що наступає за звітним.
Отже, якщо Ви маєте право на податкову знижку за підсумками 2010ого, але річну декларацію не подали до 1 травня цього року, то Ви можете подати таку декларацію до кінця 2011 р.

– Чи застосовується податкова соціальна пільга у місяці звільнення фізичної особи?

– Відповідно до пп.169.3.4 п.169.3 ст.169 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи.

– Що змінилось в оподаткуванні поставок зернових та технічних культур податком на додану вартість у зв’язку із внесеними змінами?

– Відповідно до змін, які внесені до п.15 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, тимчасово до 1 січня 2014 року від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 10011008 згідно УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствамивиробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємстввиробників.

У попередній редакції Кодексу (до 6 серпня 2011 р.) ця тимчасова пільга не поширювалась тільки на перше постачання сільгосппідприємствамивиробниками зернових і технічних культур, зазначених у п.15 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, а тепер пільга не поширюється і на друге постачання.

– В Інтернеті все частіше з’являється інформація про електронну картку та кабінет платників податків, розкажіть про їх призначення?

– Електронна картка має забезпечити: підвищення рівня та ефективності послуг, що надаватимуться органами ДПС платникам податків із застосуванням автоматизованої системи "Електронна картка"; персональну ідентифікацію платника податків для отримання електронних послуг та перехід на безпаперову технологію роботи з ДПС; доступ до електронного кабінету платника податків в ДПС, зокрема, для подання податкової звітності, оновлення обліку даних платника, листування з органами ДПС, взаємодії в інтерактивному режимі; для шифрування персональної інформації при взаємодії автоматизованою інтерактивною системою ДПС та використання електронноцифрового підпису, що дасть можливість надати документам та запитам юридичного статусу; як засіб переходу від обліку податків до обліку операцій платника податків з об’єктами оподаткування.

Таким чином, картка забезпечить облік не тільки платежів, а й операцій, які здійснюють платники податків з об’єктами оподаткування.

– Який порядок сплати земельного податку фізичною особою у рік придбання земельної ділянки?

– Відповідно до п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Згідно з п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами ДПС, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомленнярішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст.  58 цього Кодексу.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня поточного року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником  починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року орган ДПС надсилає податкове повідомленнярішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Згідно з п.  287.5 ст.  287 Податкового кодексу податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомленнярішення.

Отже, при отриманні від відповідних органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів інформації про набуття фізичною особою права власності на земельну ділянку орган ДПС здійснює нарахування сум земельного податку, починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності, та надсилає податкове повідомленнярішення такій фізичній особі. Податок підлягає сплаті протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомленнярішення.

Записала Олена НАУМЧУК.

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Податок на нерухомість поповнив місцеві бюджети майже на півтора мільйона гривень

З початку 2017 року червоноградці – ...