Home / Про податки / Відбулася чергова “гаряча лінія” ДПІ у Сокальському районі

Відбулася чергова “гаряча лінія” ДПІ у Сокальському районі

Під час проведення чергової "гарячої лінії" на запитання платників податків відповідав заступник начальника ДПІ у Сокальському районі Петро ШПРЯХА. Пропонуємо Вашій увазі найактуальніші з них:

– Як заповнити у податковій накладній реквізити "місцезнаходження продавця"?

– Відповідно до п. 201.1 ст. 201 розділу V Податкового кодексу України від 2.12.2010 р. №2755VI (далі  Кодекс) платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються, зокрема, в окремих рядках місцезнаходження юридичної особи  продавця або податкова адреса фізичної особи  продавця, зареєстрованої як платник податку.

Пунктом 45.2 ст. 45 розділу II Кодексу визначено, що податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України. Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. №435IV місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Згідно з п. 66.5 ст. 66 розділу II Кодексу у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік в органах ДПС, платник податків зобов’язаний подати органу ДПС, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів.

Тобто, платник податків повинен забезпечити достовірні дані про своє місцезнаходження у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб  підприємців. Адреса в полях ,,Місцезнаходження (податкова адреса) продавця" та ,,Місцезнаходження (податкова адреса) покупця" податкової накладної, •форма якої затверджена наказом Державної податкової адміністрації України від 21.12.2010 р. №969, записується платником податку у загальновстановленому порядку та повинна містити такі відомості: вулиця, № будинку, № офісу, місто (населений пункт), район (якщо населений пункт не є райцентром), область (якщо місто не є обласним центром), поштовий індекс.
Загальноприйнятими є також скорочення ,,вул." замість ,,вулиця", “буд." замість “будинок" тощо.

При цьому слід зазначити, що запис адреси в полях ,,Місцезнаходження (податкова адреса) продавця" та ,,Місцезнаходження (податкова адреса) покупця" податкової накладної у зворотному порядку не може бути підставою для виключення сум ПДВ з податкового кредиту, якщо така адреса є достовірною, відповідає даним Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб  підприємців та фактичному місцезнаходженню платника податку", а також за умови вірно заповнених всіх інших реквізитів.

– Скажіть, будь ласка, яка мінімальна заробітна плата з 1 жовтня цього року?

– Мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 жовтня по 30 листопада встановлена в розмірі 985 грн., а з 1 по 31 грудня 2011 року  у розмірі 1004 грн.

– Який порядок оподаткування ПДВ операції з постачання платником ПДВ рекламних послуг резиденту та нерезиденту?

– Відповідно до підпункту “б" пункту 185.1 статті 185 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ. Згідно із підпунктом ,,б" пункту 186.3 статті 186 ПКУ місцем постачання рекламних послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання, або у разі відсутності такого місця, місце постійного чи переважного його проживання.

Тобто, операція з постачання платником ПДВ рекламних послуг резиденту є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх на митній території України. Операція з постачання платником ПДВ рекламних послуг нерезиденту не є об’єктом оподаткування ПДВ, так як місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх за межами митної території України

– Скажіть, яка година є останньою, щоб надіслати податкові документи в електронному вигляді в останній звітний день?

– Згідно з наказом ДПА України від 10.04.2010 р. №233 ,,Про подання електронної податкової звітності”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.04.2008 р. за №320/15011, податкові документи в електронному вигляді можуть бути надіслані до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку за звітні періоди у терміни, визначені законодавством для відповідних податкових документів у паперовій формі.
При відправленні електронних документів платник податків самостійно визначає кінцевий термін їх відправлення (враховуючи час на своєчасну доставку документів до органів ДПС у разі можливого пошкодження телекомунікаційного зв’язку або ненадходження першої квитанції).

Податкова звітність в електронному вигляді, отримана органами ДПС пізніше терміну, встановленого законодавством для податкової звітності, вважається поданою з порушенням терміну. Органи ДПС приймають податкову звітність з 9.00 год. до 18.00 год. щоденно, крім вихідних, святкових і неробочих днів.

Записала Олена НАУМЧУК.       

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Понад 1,6 мільярд гривень надійшло акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів на Львівщині за вісім місяців 2018 року

Як повідомили в управлінні контролю за ...