Home / Про податки / Хто має право відмовитися від прийняття ідентифікаційного номера

Хто має право відмовитися від прийняття ідентифікаційного номера

Державна податкова інспекція у Сокальському районі доводить до відома громадян, що фізичні особи мають право відмовитись від прийняття ідентифікаційного номера через свої релігійні або інші переконання, про що необхідно офіційно повідомити про це орган державної податкової служби. Громадяни України, які відмовились від прийняття ідентифікаційного номера, обліковуються як платники податків та інших обов’язкових платежів за серією та номером паспорта.

Одночасно треба зауважити, що відповідно до чинного законодавства України громадяни, які відмовились від прийняття ідентифікаційного номера, не можуть скористатись правом на податковий кредит, зокрема, при навчанні або іпотечному кредиті.

Особа, яка через свої релігійні або інші переконання офіційно відмовилась від ідентифікаційного номера, а через деякий час змінила свої переконання і бажає отримати ідентифікаційний номер, подає до органу державної податкової служби за своїм місцем реєстрації паспорт громадянина України, в якому наявна відмітка, та заяву в довільній формі з викладенням свого прохання анулювати попередньо внесену відмітку з метою повторного отримання ідентифікаційного номера.

Після скасування (анулювання) відмітки в паспорті фізична особа проходить встановлену процедуру реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів, про що їй видається картка фізичної особи – платника податків з ідентифікаційним номером.

Андрій ТУРКОЛЯК,
начальник ДПІ у Сокальському районі.

About Адміністрація порталу

x

Check Also

За 10 місяців бюджет Сокальського району виконано на 124,9%

6 листопада голова Сокальської райдержадміністрації Роман ...