Home / Про податки / Запитання “гарячої лінії” з начальником ДПІ у Сокальському районі

Запитання “гарячої лінії” з начальником ДПІ у Сокальському районі

Під час "гарячої лінії" на запитання платників податків відповідав начальник Державної податкової інспекції у Сокальському районі Андрій  ТУРКОЛЯК .

– За підсумками 2010 року наше підприємство має збитки. Також збитки, які утворилися станом на 1 січня 2010-го, враховувалися в декларації з податку на прибуток з обмеженням у 20%. Чи можна буде всю суму від ‘ємного значення включити до складу валових витрат І кварталу 2011 р. у повному обсязі?

– Так, сума від’ємного значення, яку не було враховано у складі витрат попереднього звітного періоду та від’ємне зна-чення об’єкта оподаткування, що виникло у 2010 р., підлягають включенню до складу валових витрат у повному обсязі.

– Телефонує приватний нотаріус. Прошу сказати, чи змінилися терміни подання декларації про отримані доходи за 2010 рік для приватних нотаріусів та терміни сплати податку з доходів?

– Відповідно п.п. 178.4, 179.7 Податкового кодексу України приватні нотаріуси, як самозайняті особи, зобов’язані подавати до органу державної податкової служби за місцем свого проживання річну податкову декларацію за результатами звітного року до 1 травня року, що настає за звітним і самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій податковій декларації.

– Яка відповідальність передбачена за неподання декларації про доходи фізичних осіб до 1 травня 2011 року?

– Відповідно до ст. 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

– Чи необхідно подавати нову заяву, щоб скористатись правом на одержання податкової соціальної пільги у 2011 році?

– Відповідно до п. 169.2 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 1 січня 2011 року, платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги. З 01.01.11 всім (крім державних службовців) фізичним особам – платникам податку на доходи фізичних осіб, які мають підстави та бажають скористатись правом на податкову соціальну пільгу, тобто які працюють і одержують заробітну плату, необхідно подати своєму роботодавцю (тільки за одним місцем одержання заробітної плати) заяву про одержання податкової соціальної пільги та відповідні підтверджуючі документи (відповідно до Порядку, затвердженого Постановою КМ України від 29.12.10 №1227).

– Телефонують з малого приватного підприємства. Чи потрібно за підсумками 2010 року подавати до ДПІ річну фінансову звітність?

– Ні, обов’язок щодо подання річної фінансової звітності для малих підприємств – платників податку на прибуток виникає згідно п. 46.2 Податкового кодексу лише за підсумками 2011 року.

– Наше підприємство – платник ПДВ, яке перебуває на спрощеній системі оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 6 відсотків, подає податкову декларацію з ПДВ щоквартально. В який термін необхідно подавати органу податкової служби копії реєстрів, виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді?

– Відповідно до положення пункту 201.15 статті 201 Податкового кодексу України платники ПДВ, яким встановлено звітний податковий період – квартал, подають щомісяця органу державної податкової служби копії записів у реєстрах, виданих та отриманих податкових накладних за такий період в електронному вигляді.

Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян.

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У Сокальському відділенні Червоноградської ОДПІ – про нововведення під час семінару

З метою інформування платників податків, роз’яснення ...