Стислий огляд подій

Майбутнє лісу – в наших руках

Третій рік Домашівська ЗШ ІІІ ст. тісно співпрацює з ДЛГП «Галсільліс» (директор Микола Дем’янович), лісництвами. Неодноразово учні допомагали садити молоді саджанці лісу. Адже збереження лісових насаджень є важливим питанням екологічної стабільності у нашому регіоні та країні, оскільки кількість шкідливих викидів в атмосферу щороку збільшується. Не раз ми чули і про природні зміни, що можуть виникнути, якщо зменшувати насадження. Це і збільшення руйнівних вітрів, і руйнування родючих ґрунтів. Про це наші учні добре знають, тому що школа працює в напрямі «Шкільне лісництво» і дуже багато зусиль вкладає в інформування та пошук рішень щодо збереження цілісності та неушкодженості природи. Лісові насадження потрібно оновлювати і робити це продумано. Тому школярі завжди готові прийти на допомогу працівникам лісових господарств.

Учні 8-9 класів Домашівської ЗШ ІІІ ст. разом з класними керівниками долучились до акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка проводилась на території ДЛГП «Галсільліс». Майстер лісу Юрій Лис ознайомив дітей з цікавою інформацією про породи дерев та умови їх вирощування у нашому регіоні.

Учасники акції були приємно здивовані, побачивши ділянку, на якій садили саджанці минулої весни. Молоді рядочки посаджених дерев зеленіли, повертаючи свої вершечки до сонця.
Велике значення має поширення серед учнів знань про ліс. Що краще вони знатимуть про нього, то свідоміше любитимуть і дбатимуть.

КРАЩІ ЮНІ ЛІСІВНИКИ – З ДОМАШЕВА

Під час літньої практики у Домашівській ЗШ ІІІ ст. відбувся конкурс на краще лісництво, у якому взяли участь команди шкільних лісництв шести загальноосвітніх закладів, які працюють у напрямі «Шкільне лісництво»: Перетіцької та Реклинецької ІІІІ ст., Карівської, Дібровської, Домашівської та Ульвівської ІІІ ст. Кожне лісництво зробило презентацію за такими критеріями: практична природоохоронна робота, впровадження інноваційних технологій вирощування лісових культур, впровадження результатів дослідів у практику лісового господарства, профорієнтаційна робота в учнівських об’єднаннях з лісового господарства.

Учасники семінару з цікавістю розпізнавали лісові деревночагарникові породи та трав’янисті рослини (за корою та гербарним матеріалом), лісових птахів та звірів, гриби. Наввипередки визначали таксаційні показники, виконували тести.

Журі, на чолі з методистом райметодкабінету Ганною Зажицькою, оцінювало знання, практичні навички конкурсантів. Переможцями стали учасники Домашівського шкільного лісництва «Юні лісівники». Їх нагородили грамотами та цінними подарунками. Решта учасників теж отримали грамоти та призи. Методист райметодкабінету Ганна Зажицька подякувала директорам шкіл та педагогам за належну підготовку до конкурсу та зазначила, яку б сферу діяльності не обрали учні в майбутньому, в шкільному лісництві вони пізнають навколишнє середовище, вчаться глибоко розуміти і любити природу.

Галина ГОШКО, вчитель біології, керівник напряму «Шкільне лісництво» Домашівської ЗШ ІІІ ст.

Голос Сокальщини на GoogleNews