Home / Короткий огляд подій / На часі – створення ОСББ

На часі – створення ОСББ

Як відомо, пункт 5 Прикінцевих та перехідних положень  передбачає, що «у разі якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок».

Нагадаю, що один рік після набрання чинності зазначеним законом спливає 1 липня 2016 року. А форм управління стаття 9 того ж таки Закону передбачає три: самими співвласниками (без створення ОСББ чи обрання управителя); управителем багатоквартирного будинку; об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (або асоціацією ОСББ).

Отже, якщо до 1 липня 2016 року в багатоквартирному будинку не буде створено ОСББ, і не буде прийнято рішення про іншу форму управління (самими співвласниками чи обраним ними управителем), то управління таким будинком здійснюватиме управитель, якого обере орган місцевого самоврядування.

Це, звісно, не позбавляє співвласників права з часом відмовитися від такого управителя (згідно з законом, договір з управителем укладається лише на один рік, із можливою пролонгацією), однак якийсь час пожити із ним доведеться.

Найупевненіше в цій ситуації почуваються співвласники багатоквартирних будинків, що вже створили ОСББ – їм не треба робити жодних «додаткових рухів», щоб уникнути призначеного «згори» управителя. 

 

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Рятувальники в садочку «Соняшник» говорили про наслідки необережного поводження з сірниками та електроприладами

Рятувальники ДПРЧ №22 міста Сокаль завітали ...