Home / Короткий огляд подій / Німці та Поляки відвідали Сокаль

Німці та Поляки відвідали Сокаль

 З 17 по 24 вересня в Сокальській СШ І-ІІІ ст. №3 перебувала делегація учнів та вчителів з Німеччини та Польщі. Ця співпраця між українцями, німцями та поляками розпочалася в 2010-ому, коли вчителька німецької мови Сокальської СШ №3 Марія Гурська представляла Сокальський район у складі делегації з України на семінарі під назвою «З двох зроби три», який проходив у м. Вроцлав (Польща). Після цього в учасників з України зав’язались дружні відносини з поляками та німцями з міст Жешув та Нідеркасель. 

 
Цьогоріч семеро поляків та семеро німців приїхали в Сокаль, аби познайомитися з нашим краєм, вивчити традиції. Учнів супроводжували вчителі Ганс-Юрген Боліг, Аннабель Фабрі, Томас Шіллінг з Нідеркаселя (Німеччина) та Малгожата Домка, Люцина Галонь з Жешува (Польща).
 
Дітей з Німеччини та Польщі гостинно прийняли в сокальських родинах – Ільницьких, Петринків, Полянських, Захаревичів, Харків, Копилових, Кавузів, Ложовських, Савруків, Ковалів, Піховських, Іванців, Бурдяків, Балко. В кожній з них створили усі належні умови, аби гостям було комфортно, затишно. Тут вони себе почували, як вдома.
 
Програма перебування учнів на Сокальщині була досить насиченою. В перший день гостей привітали голова районної ради Ігор Дацюк та голова райдержадміністрації Наталія Карташова. Вони розповіли школярам про наш край, місто, а також відзначили, що загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №3 м. Сокаль – один з кращих навчальних закладів, де поглиблено вивчають іноземні мови. Керівники райдержадміністрації та районної ради побажали усім гарно провести час, а на згадку про цю зустріч вручили школярам буклети про Сокальщину. 
 
За час перебування в Україні, гості мали чимало подорожей. Разом із сокальчанами їздили у Львів. Тут для них організували дві екскурсії: одну проводили німецькою мовою, іншу – польською. Учні та вчителі відвідали центр Львова, милувались архітектурними спорудами старовинного міста, відвідали Личаківське кладовище, Вернісаж та побували на Високому Замку. 
 
У Сокалі на гостей щоденно чекали сюрпризи. Вони відвідували уроки, брали участь у проектах, які організували вчителі німецької мови Марія Гурська та Зоряна Ільницька. Німцям та полякам дуже сподобалася концертна програма, яку для них під-отували учні під керівництвом вчителя музики Наталії Криштальської. Найбільше учням запам’яталась полька, яку спільно затанцювали діти трьох національностей. 
 
Справжньою «родзинкою» перебування іноземців у Сокалі став пікнік, який для них організували батьки сокальських учнів. Тут вони милувалися природою, засмагали на сонечку, грали у спортивні ігри. 
 
З позитивними настроями, хорошими враженнями поляки та німці поїхали додому. Покидаючи Сокаль, вони щиро усім дякували за нашу українську гостинність. А також пообіцяли обов’язково приїхати до Сокаля знову.
 
Зустріч учнів трьох національностей вдалася на славу, завдяки старанням директора Сокальської СШ І-ІІІ ст. №3 Миколи Бобрецького, завучів, вчительки німецької мови Марії Гурської. Наступного року сокальські школярі планують їхати на спільну зустріч з поляками і німцями у Нідеркасель.
 
Ольга ДИЛИН.
Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

В Сокалі відбулось засідання виконавчого комітету міської ради

В Сокалі відбулось засідання виконавчого комітету ...