Home / Короткий огляд подій / Про водні ресурси Сокальського району

Про водні ресурси Сокальського району

Аби кожна людина усвідомила, що для неї є вода, світова громадськість щорічно, 22 березня, відзначає Всесвітній День водних ресурсів, який проходить у рамках Міжнародного десятиріччя дій «Вода для життя». Реалізацію державної політики в галузі водних відносин на території району здійснює Сокальське управління водного господарства.

Сокальський район багатий на водні ресурси. 19 річок і потоків протікають по території району, які належать до басейну р. Західний Буг. В районі знаходиться 143 ставки і водойми та одне водосховище, які відносяться до водних об’єктів загальнодержавного значення. За розпорядженням голови Сокальської райдержадміністрації проводилось обстеження водних об’єктів з метою дотримання вимог Водного і Земельного кодексів України та ефективного їх використання.

В користування на умовах оренди надано 40 ставків, що дуже важливо для покращення санітарно-епідемічного благополуччя, шість ставків передано в постійне користування.

В районі вже укладено 13 договорів оренди водних об’єктів. Однак, ще не всі орендарі звернулися в райдержадміністрацію для їх укладання. Управління проводить догляд за водними об’єктами, які знаходяться на нашому балансі, та гідротехнічними спорудами на них, а це 705,7 км меліоративних каналів та 183,1 км водоприймачів, з них – 229,1 км річок, 580 шт. ГТС.

Встановлені  інформаційні щити на Солокійській, Білостіцькій, Спасівській, Болотнянській, Великомостівській та Нижньобузькій  осушних системах; облаштовані меліоративні куточки на МК17 (Солокійська осушна система), на р. Болотня та на МКІІ (Гатківська осушна система).
Дуже актуальним є питання якісної, чистої питної води. З цією метою наші працівники розчищають, відновлюють та впорядковують джерела. В районі нараховується 21 джерело, а скільки ще їх зарослих та неупорядкованих потребує нашої уваги. Щороку проводиться Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел», про що постійно повідомляємо місцеві ради.

Затверджена «Регіональна комплексна програма поліпшення  екологічного стану річок басейну Західний Буг у Сокальському районі на 2008-2010 роки з прогнозом до 2015 року», в якій передбачено встановлення прибережних захисних смуг вздовж річок і водойм; розчистка русла, берегозакріплення та рекультивація заплави р. Західний Буг; відновлення та розчистка природних водних джерел і струмків.
Але всі ми знаємо, що вода приносить не тільки користь, вона може бути дуже небезпечною, тому необхідно вчасно вжити всіх заходів для попередження її шкідливої дії. А це поряд з несприятливою гідрометеорологічною ситуацією і захаращеністю кюветів, підмостових отворів, водовипускних труб. Крім того, залишки деревини, сміття, чагарнику попадають  в русла і створюють тимчасові затори, що призводить до значного підйому рівнів води, катастрофічного збільшення швидкостей течії, додаткову паводкову хвилю, і як наслідок – руйнування гідротехнічних споруд, берегів, поглиблення дна, інших негативних деформацій русел.

Однак небезпеку створює не тільки загроза повені та дощових паводків, а й торф’яні пожежі, які останнім часом, в зв’язку зі зміною кліматичних умов дуже часто спостерігаються на території району. Працівники управління беруть безпосередню участь у заходах з попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій.

Працівники управління активно долучилися до Всесвітнього дня води, проведення місячника озеленення, прибирання і благоустрою та Дня довкілля: розчищаємо джерела, очищаюємо від сміття русла річок, каналів, прибережних захисних смуг.

Колектив управління постійно концентрує увагу на здійсненні заходів щодо раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів. Їх стан залежить тільки від нас, значить в наших руках – доля майбутніх поколінь, адже без води немає життя!

Ольга КРАВЕЦЬ, начальник відділу водних ресурсів Сокальського управління водного господарства.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

дтп маршрутка Сокаль Львів

Біля Боянця у ДТП потрапила маршрутка Сокаль-Львів

Пригода сталась біля села Боянець, на ...