Стислий огляд подій

Звинувачення на адресу депутатського корпусу та керівництва Сокальської міської ради

Останнім часом серед мешканців міста Сокаль ширяться чутки, звинувачення на адресу депутатського корпусу та керівництва Сокальської міської ради у неправильному розподілі земельних ділянок під забудову. 

Перед тим, як робити гучні заяви, начальнику відділу молоді та спорту Сокальської РДА Андрію Мандрику варто було би вивчити чинне законодавство України, враховуючи його посаду, а не просто в приватних розмовах розказувати, які неправильні депутати та влада міста Сокаль. Але все по порядку…..

Перший розподіл земельних ділянок для будівництва будинків у місті Сокаль за часів незалежності нашої держави відбувся у 1999-2000 роках на ділянці між с. Поториця та Сокаль-горою. З 2004-ого Сокальська міська рада, ще задовго до нашої каденції, почала вести новий облік громадян на отримання земельних наділів під будівництво. На цей час, разом із заявою потрібно було подати лише довідку про склад сім’ї, проте не у всіх вона була. Стосовно законності черги та ведення журналу (бо були скарги громадян), депутатський корпус, який прийшов у міську раду в 2010 році, двічі звертався в прокуратуру та інші правоохоронні органи, а саме в СБУ та МВС щодо розслідування даних фактів, але порушень вони не виявили. Одним із основних аргументів було те, що це не журнал суворої звітності. Якщо порівняти дані із журналу зi списками осіб, які отримали земельні ділянки, то можна виявити розбіжності. Чим це викликано? Під час перегляду списків виявлено багато заяв, які написані, але не зареєстровані в журналі, який знаходиться в кабінеті заступника міського голові. Тому за рішенням депутатської комісії цих громадян долучили у загальну чергу, згідно з датою написаної заяви та довідки про склад сім’ї, які були подані в період з 2004 по 2008 роки. Також, згідно з рішенням депутатської комісії, було додано прізвища трьох громадян згідно з чергою 1999 року, які звернулись у міську раду щодо їх поновлення. Щодо громадян з однієї родини, які отримали земельні ділянки, пояснюю, вони стояли на черзі в міській раді ще з 2004-2006 рр., і будьяких юридичних підстав не приймати рішення про виділення їм ділянок не було.

Згідно з законодавством України, для надання земельної ділянки у власність, потрібно написати заяву відповідного зразка долучити копію документа, що посвідчує особу, та копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера. Тому в квітні 2014 року розпочали процедуру по виділенню земельних ділянок. У часописі «Голос з-над Бугу» №2930 від 17 квітня 2014ого надруковано оголошення з проханням про поновлення документів громадянам, які знаходяться на черзі в журналі реєстрації з 1 по 400 номер до 20 червня 2014 р. Одночасно дане оголошення прозвучало на ТРК «Сокаль», та розміщено інформаційні листівки при вході у міську раду, стендах оголошень по Сокалі. Та враховуючи те, що до 20 червня поновили документи лише 80 громадян, комісія прийняла рішення про продовження терміну для поновлення документів для усіх громадян, які знаходились на черзі. Оголошення про це було розміщено на вхідних дверях міської ради (знаходилось до 1 грудня 2014 року) та у п`яти різних частинах міста. Працівники міської ради, якщо у заяві були вказані контактні номери телефону, дзвонили до громадян, які перебували на черзі. На той час Сокальська міська рада розробила два квартали для забудови загальною кількістю 255 ділянок. Тільки станом на листопад 2014-ого поновила документи необхідна кількість громадян. Далі зволікати з виділенням земельних ділянок було недоцільно, бо розроблявся новий квартал на 275 ділянок. І хто не поновив документи, має можливість отримати їх в районі вулиці Яворницького. Пояснення чому так багато земельних ділянок отримали представники депутатського корпусу і працівники міської ради полягає в тому, що всі вони перебували на черзі вже давно, а також знали про те, що потрібно поновити документи і це зробили.

Виникає інше запитання. Чому всі мовчали, для прикладу, у період з 2005 по 2010 рр., коли в Сокалі практично не виділяли земельних ділянок, а за нашу каденцію вже їх роздано 255, а до вересня 2015-ого планується виділити ще не менше 275. Тобто, за попередні п`ять років – нуль, а за 2010 2015 рр. як мінімум – 530 ділянок буде виділено. А це дуже серйозна робота, яка потребувала і коштів, і часу, і значних зусиль від керівництва міської ради, депутатів, розробників документації та начальника відділу архітектури та будівництва Сокальської РДА М. Баралус. Виходить, що ми, як у приказці, «котрий віл тягне, того ще й б’ють». Зрозуміло, що всім догодити важко і завжди будуть незадоволені.

Тепер щодо воїнів АТО. Сокальська міська рада, мабуть, єдина в Україні, яка надала земельні ділянки усім учасникам АТО, котрі звертались, щоб їм їх виділили. Ніхто і ніколи не просив у керівництва ради чи депутатської комісії якогось конкретного розподілу ділянок для воїнів АТО, і нехай пан Мандрик не вводить в оману громаду Сокальщини. Нехай краще займеться стадіоном «Сокіл» у Сокалі – до якого стану доведено спортивну споруду за час його керівництва, можна побачити і зараз, а це прямі обов’язки держслужбовця. А якщо хтось з учасників АТО звертався особисто про конкретне місце розташування, то його пропозицію врахувала комісія. Із 28 воїнів АТО, 25 погодили межі земельних ділянок, і ніхто, знаючи про місце розташування, не мав претензій.

Нині розробляється документація на два квартали, і Сокальська міська рада мала попередню розмову з учасниками АТО. Для них погоджено виділення цілого району у кварталі по вулиці Яворницького, щоб шукали інвестора для розвитку інфракструктури.

Але залишається незрозумілою позиція пана Андрія Мандрика. Враховуючи, що усі питання з учасниками АТО попередньо погоджені, він у соцмережах пише всілякі статті та подає коментарі, які не мають жодного підгрунтя, лише поширюють неправдиві чутки в місті. Ми розуміємо, що він вже, напевно, розпочав передвиборчу агітацію на міського голову, але чи личить йому для досягнення своїх особистих цілей, використовувати воїнів АТО?

Сокальська міська рада та депутатський корпус є відкритими для громадян і просять усіх мешканців міста не бути байдужими та брати активну участь у вирішенні соціальноекономічних питань.

Слава Україні!

Юрій ТОВАРЯНСЬКИЙ, голова постійної депутатської комісії Сокальської міської ради з питань архітектури, будівництва, регулювання земельних відносин.

Голос Сокальщини на GoogleNews