Home / Короткий огляд подій / Вшанували героїв Карпатської України на Верецькому перевалі

Вшанували героїв Карпатської України на Верецькому перевалі

Депутати Львівської обласної ради Андрій Холявка, Юрій Зінченко, Святослав Шеремета, Ярослав Кравченко, Олег та Андрій Тягнибоки взяли участь в заходах з відзначення 73ої річниці проголошення самостійності Карпатської України на Верецькому перевалі. На заходах Львівщину також представляли члени Львівської обласної спілки політичних в’язнів України, Львівського крайового братства ОУНУПА, Всеукраїнського об’єднання ветеранів Другої світової війни, спілки офіцерів України, Всеукраїнської Ліги українських жінок, товариств «Надсяння», «Закерзоння», «Лемківщина», «Холмщина».

На могилах невідомих стрільців, останки яких віднайдені в навколишніх лісах і перепоховані комунальним підприємством обласної ради «Доля», священики українських церков відправили панахиду. Очолив чин панахиди єпископ Ужгородський і Закарпатський УПЦ КП Владика Кирило.
 Військові почесті стрільцям Карпатської України віддали військовики Академії Сухопутних військ України ім. гетьмана Сагайдачного та реконструктори товариства пошуку жертв війни «Пам’ять». Кілька сотень людей зібралося на вічі, присвяченому 73ій річниці проголошення самостійності Карпатської України. До присутніх звернулися Владика Кирило, депутати Львівської обласної ради Святослав Шеремета та Олег Тягнибок, представники громадськості. У заходах також взяли участь численні представники Закарпаття, які протягом тижня відзначали 73ю річницю проголошення самостійності Карпатської України в Ужгороді, Хусті, Мукачевому.

Усі виступаючі наголошували на тому, що для українців ІІ світова війна розпочалася не у вересні з нападу на Польщу, а в березні 1939го з нападу на Карпатську Україну.

«Про розстріли польських полонених росіянами в Катині знає весь світ. Про масові розстріли українських стрільців угорцями та поляками в 1939 році знають навіть не всі українці, – зазначив керівник комунального підприємства обласної ради «Доля», депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета. – Нам ще належить повернути ці сторінки історії в наші підручники. Бо без минулого нема майбутнього». Також Святослав Шеремета попросив усіх присутніх надавати інформацію про можливі місця поховань учасників національновизвольних змагань керівництву обласної ради та комунального підприємства «Доля».

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю Львівської обласної ради.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

дтп маршрутка Сокаль Львів

Біля Боянця у ДТП потрапила маршрутка Сокаль-Львів

Пригода сталась біля села Боянець, на ...