Home / Короткий огляд подій / Почесні громадяни Сокаля

Почесні громадяни Сокаля

ОЛЕГ РОМАНІВ – академік, професор, заслужений діяч науки і техніки, вчений зі світовим іменем. З 1989 року його було обрано головою Наукового товариства імені Т. Шевченка. Олег Романів був відомим вченим в галузі матеріалознавста і одночасно визначним громадським діячем. Він автор понад 500 друкованих праць, удостоєний двох Державних премій в галузі науки і техніки. Зпід його пера вийшли актуальні публіцистичні статті і праці з проблем сучасного політичного життя України. Він був одним з ініціаторів у 1993 році Всесвітнього конгресу гімназистів та відновлення Сокальської гімназії. У 2005 році перестало битися серце видатного українця. Нині Сокальська гімназія носить ім`я Олега Романіва.

ВОЛОДИМИР КОНОПЛЬОВ – марафонець, дворазовий чемпіон світу з бігу на 100 км. Сокаль для нього став найріднішим містом на землі. У чотирнадцяти країнах світу, зокрема, у Чехії, Іспанії, Греції, США, Швейцарії, Голландії, Італії, він навчав вимовляти слово «Сокаль». На кожних змаганнях Володимир Конопльов гордо піднімав Державний синьожовтий прапор. Вперше взяв участь у міжнародному марафоні ще в 1985 році.

ЮЛІЙ ЛУКОМСЬКИЙ – iнтелігент, винахідник, котрий практично все своє життя працював на керівних інженерних посадах в Сокальському налагоджувальному управлінні. І хоч розум у Юлія Лукомського – технаря, зате серце доброчинця. Саме за його сприяння в Сокалі впродовж уже кількох років проходить конкурс «Ким я хочу бути і як цього досягти?», у якому беруть участь діти з малозабезпечених сімей, сироти. За свою позицію, переконання і роздуми вони отримують грошові винагороди. Юлій Лукомський очолює фонд «Майбутнє України. Сокальщина», котрий підтримує талановитих дітей.

ЗЕНОВІЙ СТОНИЦЬКИЙ – вчитель з великої літери, завуч Сокальського педучилища, яке він до сьогодні мріє відновити, розуміючи, яким джерелом не лише науки, а й вихованням громадянської позиції, було воно у ті радянські часи. Багаторічний завуч Сокальської СШ №1. Людина ввічлива і шляхетна, серце котрої вболіває за українську справу, вміє шанувати розум, освіченість. Зеновій Стоницький – людина високого інтелекту, котрий цікавиться літературою, поезією, мистецтвом, музикою.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Сокальщині тривають Дні профілактики патології шийки матки та молочної залози

До 19 жовтня на Сокальщині проходитиме ...