Home / Короткий огляд подій / Прокуратурою Сокальського району виявлено порушення щодо законності користування ставками

Прокуратурою Сокальського району виявлено порушення щодо законності користування ставками

Прокуратура району перевірила додержання вимог Водного та Земельного кодексів України при використанні земель водного фонду. З’ясовано, що на території району знаходиться 76 ставків, площа водного дзеркала яких складає 253,0 га та 45 водойм, площа водного дзеркала – 124,4 га, з яких 40 ставків надано в користування на умовах оренди загальною площею дзеркала 158,75 га.

Вивченням рішень Сокальської, Великомостівської, Угнівської, Белзької міських, Жвирківської селищної рад про надання в користування водних об’єктів та земель водного фонду виявлено, що у низці з них відсутні дані щодо площ земельних ділянок, їх місця розташування, категорії земель, що надаються разом із ставком. Рішення сесій не відповідають Земельному кодексу України, оскільки право оренди на об’єкти за межами населених пунктів може бути надано виключно районною державною адміністрацією шляхом проведення земельного аукціону.

Більше того, в рішеннях вказано, що на земельні ділянки, які передаються в оренду, у зв’язку з відсутністю коштів не виготовлялось жодної технічної документації, що є прямим порушенням земельного законодавства, оскільки за відсутності необхідної документації неможливо достовірно вказати, яку саме земельну ділянку передається в оренду, а також відсутні правові підстави для встановлення орендної плати за користування останньою.

Окрім цього, на час перевірки у непоодиноких випадках технічну документацію для передачі водних об’єктів в оренду не виготовлено, договори оренди не укладено, або не зареєстровано. Наявні ж договори суперечать ст. ст. 13, 15 Закону України «Про оренду землі», в них відсутні невід’ємні частини, обов’язкові для таких договорів.

З метою усунення наявних порушень прокуратурою району заявлено три позови до Сокальського районного суду та один позов до господарського суду Львівської області про скасування перелічених вище рішень місцевих рад, розірвання договорів оренди, повернення земель водного фонду до земель запасу, внесено 3 протести на незаконні рішення місцевих рад, а також подання в управління Держкомзему у Сокальському районі.

Роман ШАРКО, прокурор району, молодший радник юстиції.

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Голова Сокальської РДА звітував про роботу у 2017 році

У понеділок, 12 березня, відбувся звіт ...