Стислий огляд подій

З 3 по 6 липня Львівщина зустрічала гостей з Німеччини

46 членів Громадської ради Федеральної землі Баден-Вюртембер завітали у наш край. Ця рада є Асоціацією малих міст і громад Федеральної землі Баден-Вюртемберг. На терени Львівщини вони прибули, щоб ознайомитися з соціальними проектами, які існують безпосередньо за підтримки Благодійного фонду «Фонд Мерклє», який є в їхньому регіоні, тобто в Гохшварцвальді. Також у рамках візиту вони зустрілись з міськими головами Червонограда та Соснівки – Ігорем Чудійовичем і Євгенією Дубровою. Адже Фонд активно співпрацює з міськими адміністраціями цих міст, регулярно знайомить їх зі своєю роботою та новими проектами.

В Україні Благодійний фонд «Фонд Мерклє» був створений 12 березня 2004 року та зареєстрований у Львівському обласному управлінні юстиції, як місцева неприбуткова благодійна організація. Допомога хворим на гіпоплазію зубів дітям Соснівки та Червонограда, одиноким людям похилого віку та малозабезпеченим сім’ям шахтарського регіону Львівщини – головна мета його діяльності.

Засновники «Фонду Мерклє» – подружжя Рената та Ґергард Мерклє з м. Ґоттенгайм (Німеччина) – співвласники заводу «AHP MERKLE».

У 1997 році пані Рената Мерклє вперше відвідала Україну. Саме тоді, дізнавшись про складне екологічне та соціальне становище у нашому регіоні, вирішила створити Фонд.

Ще на початку 90х, коли у дітей Соснівки погіршувалось здоров'я, а саме, стоматологи масово почали виявляти у них гіпоплазію емалі зубів, і півтисячі дітей отримали важкі форми хвороби, Рената Мерклє була одною з перших, хто почав боротися з проблемою. Вона закупила необхідні медикаменти, придбала нову постіль для лікарні та уніформу для медпрацівників.

Фонд і сьогодні продовжує боротись із проблемою. Закуповуючи в одній із пекарень Соснівки майже 900 буханок вітамінізованого хліба, двічі на тиждень роздає його дітям та людям похилого віку, які потребують допомоги.

Фонд також не забуває про дітейсиріт та напівсиріт. З 2011ого його коштом 30 осіб, батьки яких загинули або перебувають у в'язниці, отримують повноцінний обід у ресторані «Явір», у Червонограді.

Яскравим проектом Благодійного фонду також є фольклорний вокально-хореографічний ансамбль «Червона рута», який створений у 2000 році при Народному домі м. Соснівка.

Ансамбль відомий не лише в Україні, але й за її межами. За кошти Фонду придбано необхідну техніку та сценічні костюми для середньої та старшої танцювальної груп колективу. Також найкращі учасники щороку мають змогу відвідати Німеччину та виступити на європейській сцені.

За яскраві постановки та запальні танці у 2010 році колективу присвоєно звання «народний».
5 липня у Народному домі м. Соснівка учасники ансамблю, зустрівши наших гостей за українським звичаєм – хлібом і сіллю, продемонстрували найкращі вокальні та хореографічні номери, ще раз підтвердивши свій високий статус.

Візит німецьких представників в Україну завершений, та благодійні проекти, які допомагають людям, що потребують фінансової підтримки, продовжують діяти, чим щиро завдячуємо Благодійному фонду Мерклє.

Уляна ТЕРЕХ.

Голос Сокальщини на GoogleNews