Home / Короткий огляд подій / Щоб діти були здоровими та усміхненими

Щоб діти були здоровими та усміхненими

Україна  держава небагата і, на жаль, із слабкими соціальними стандартами. Вона в повній мірі не піклується про соціальнонезахищених, тому будь-яка допомога, надана їм, є потрібною і затребуваною. Це довела Сокальська Агенція регіонального розвитку, яка 28 грудня 2010 р., до Різдвяних свят, безкоштовно роздавала дитячі вітаміни "Кідді Фарматон" від європейського виробника. Бажаючих їх отримати було чимало. Відклавши свої повсякденні клопоти, сюди прийшли батьки, діти, бабусі та дідусі з багатодітних родин. Про те, що вони зможуть отримати вітаміни, дізналися через активістів спілки багатодітних родин "Щаслива родина", сільських голів та з оголошень, які були опубліковані у "Голосі знад Бугу".

Уже більше двох років Агенція співпрацює та опікується спілкою багатодітних родин "Щаслива родина". Її директор Ганна Костюк знає їхні проблеми, бо часто зустрічається із багатодітними матерями, надає їм інформаційну, юридичну підтримку, а працівники Агенції проводять для них фахові тренінги та семінари, організовують жінок для їх професійного росту, сприяють у працевлаштуванні, допомагають багатодітним зібрати діток в школу, залучають підприємців для допомоги та благодійних акцій. Агенція регіонального розвитку не оминає жодної нагоди допомогти малозабезпеченим багатодітним родинам, бо добре знає їхні реальні життєві проблеми.

Сокальська Агенція регіонального розвитку має багато партнерів як в Україні, так і за кордоном, із якими співпрацює, обмінюється інформацією. І завдяки партнерам із Євпаторії їм вдалося швидко зконтактувати з Міжнародним благодійним фондом "Здоров"я українського народу", оформити відповідні запити, документи та отримати безкоштовно вітаміни для багатодітних родин.

Нині до нас прийшло майже 100 сімей, відтак понад 500 дітей отримали вітаміни,  розповіла директор Агенції регіонального розвитку Ганна Костюк.  Ще частина вітамінного препарату "Кідді Фарматон" була передана через сільських голів та особисто доставлена найбільш потребуючим багатодітним родинам в села нашого району. Ми щасливі, що можемо хоч у такий спосіб допомогти дітям, бо для нас важливо, щоб вони були здорові та частіше усміхалися.

…Багатодітні матері уважно вивчали написи на баночці з вітамінами, розглядали сертифікат якості. Запитували, як їх приймати.

 У мене  троє дітей,  каже Ольга Бульбак з села Свитазева.  Вони часто хворіють, але придбати вітаміни мені не під силу, бо хороші, якісні препарати коштують дорого. Наприклад, одна баночка вітамінів, які нам тут роздали, коштує 65 гривень. Це суттєва і потрібна допомога для моєї родини. Приємно, що є ще громадські організації, які турбуються нами і намагаються допомогти.

Поки кожна мама підходила до столу, давала копії свідоцтв про народження дітей та отримувала препарати, присутні у залі спілкувалися між собою, говорили про наболілі проблеми. Зокрема, скаржились, що у 2010 році мало хто мав можливість отримати соціальну допомогу. Ось чому були б дуже раді, коли їм знову дали б такі ж продуктові набори як у 2009му до дня святого Миколая. І багато родин не втрачають надію отримати їх ще й  на Різдвяні свята. Ще вони розповідали про негативне ставлення водіївперевізників, які навідріз відмовляються безкоштовно перевозити дітейстудентів з багатодітних родин. У 2010 році їм видали посвідчення батьків та дитини з багатодітної родини. За них вони вельми вдячні. Однак після їх отримання життя покращилося не у кожній родині. Зате, щоб отримати посвідчення, довелось потратити багато часу та сил на збирання пакету документів для різних соціальних служб та ще й вистояти у чергах. А багатодітним матерям іноді не вистачає часу на збирання довідок, бо вдома на них чекають діти, яких потрібно нагодувати, переодягнути та вчити з ними уроки. Нині майже у кожному навчальному закладі батьки школярів здають кошти на ремонт школи та класу. Не минає ця участь і багатодітних сімей. На жаль, ніхто не враховує, що до школи ходить троє, а то й п"ятеро дітей з однієї родини. Де ж їм взяти такі гроші? Присутні запропонували зустрітися із освітянами за "круглим столом" і обговорити це наболіле питання. Ганна Костюк надала інформацію, роз"яснила кожне з питань та підготувала запити у відповідні інстанції.

Ірина Рубаха та Світлана Яблонська відзначили, що Спілка багатодітних сімей "Щаслива родина" відчуває підтримку з боку Агенції регіонального розвитку і багатодітні родини цінують це. Такі невеличкі, проте потрібні, акції приносять радість і батькам, і дітям. Вони корисні та вагомі для них, бо додають впевненості у завтрашньому дні, особливо у майбутньому їхніх дітей, головне, допомагають їм бути здоровими.
Приємно, що це далеко не повний перелік добрих справ громадських організацій Сокальщини, які небайдужі до проблем багатодітних родин.

Зокрема, торік,  напередодні свята св. Миколая дітлахи з цих сімей отримали солодкі подарунки від Благодійного фонду "Промінь надії", а районна організація ВО "Свобода" безкоштовно офірувала 45 квитків у цирк.

Цим родинам важливі не стільки подарунки, як увага з боку громади, влади, суспільства, усвідомлення того, що про них є кому подбати, що вони в житті  не самотні.

Напередодні Різдвяних свят за давньою хорошою християнською традицією прийнято допомагати ближнім, які цього потребують,  сказала наприкінці цієї зустрічі директор Агенції регіонального розвитку, депутат обласної ради Ганна Костюк.  Адже добро  це вогник серця кожного благодійника, і найбільшою винагородою для нього є наповнені радістю та щастям очі дітей. Згодом ці маленькі хлопчики та дівчатка тішитимуть своїх неньок увагою, добрим та щирим словом, віддаючи ту любов, з якою їх зростили та виховали.

Любов ПУЗИЧ.

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Голова Сокальської РДА звітував про роботу у 2017 році

У понеділок, 12 березня, відбувся звіт ...