Home / Короткий огляд подій / Вчитель – це не професія, а велике покликання

Вчитель – це не професія, а велике покликання

 Кажуть, що справжнім вчителем треба вродитися, і що вчитель – це не професія, а велике покликання. Щороку, буваючи на робочих нарадах, святкових зібраннях, бачу, яка велика когорта творчих, талановитих педагогів працює на Сокальщині. У День вчителя щоденну нелегку вчительську працю відзначають поособливому урочисто, сердечно, дуже шляхетно і в той же час з відтінком гумору. 

 
Ведучими вчительського свята були учні Сокальських гімназії та другої школи. Прозвучав Державний гімн. А потім лауреати обласного конкурсу "Вчитель року 2012" вчителі Надія Кріцак (Варязька ЗШ I-III ст.) та Любов Уманська (Сокальська ЗШ I-III ст. №5) поклали квіти до пам`ятника Тарасові Шевченку.
 
Поблагословив педагогів, їх нелегку працю митрофорний протоієрей Сокальської єпархії Української греко-католицької церкви о. Ярослав Кащук, котрий, зокрема, сказав: "Господь Ісус Христос був великим Вчителем для усіх. Якось до мудреця-вчителя підійшов учень і каже: "Навчи мене Євангеліє, і я повірю тобі, але дуже швидко, до того часу, поки я стоятиму на одній нозі". І тоді вчитель йому відповів: "Люби Господа Бога всім серцем своїм, усією душею, а ближнього, як самого себе. Ось тобі і все Євангеліє і вся Біблія". І до цього великого вчення покликані вчителі, щоб формувати у наших дітей свідомість, і допомагати церкві і батьками виховувати не лише гідних християн, а й громадян"…
 
Не забули організатори свята про ветеранів педагогічної ниви, квіти та подарунки діти вручили учителям, котрі нині на заслуженому відпочинку. А тих, кого вже нема серед нас, пом`янули хвилиною мовчання.
 
До освітян з вітальним словом звернувся голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк: 
 
"Шановні педагоги, ваша професія є надзвичайно відповідальною і непростою, ви засіваєте в душі наших дітей добре і вічне. Ми живемо з вами в непростий час, коли відбувається ревізія українських цінностей, наступ на все українське, нам хочуть відібрати мову, нам намагаються перекрутити історію, написати підручники, які спотворюють нашу історію, нас прагнуть розділити на Схід і Захід і знищити як культурну націю. Тому найбільша нині наша з вами місія – виховувати дітей у дусі українства, любові до своєї Батьківщини та Бога. Ми це робили, робимо і робитимемо далі всупереч усьому, які би кошти на антиукраїнську справу не скеровували, які б антиукраїнські закони не приймали, який би тиск політичний, економічний на нас не чинили. Бо ми тут народилися, тут наші батьки, діти, тут наша рідна земля".
 
За вагомий внесок у розвиток освіти і науки та за результатами загальнона-ціонального проекту "Флагман освіти і науки України" грамотою міністра науки освіти та науки, молоді та спорту, спеціальними нагрудними значками та виданням "Флагман освіти та науки України" зі спеціальною іменною сторінкою, преміями нагородили Сокальську гімназію ім. Олега Романіва, Сокальський НВК "ЗШ I-III ст. №4-ліцей", а також вчительку початкових класів цього ж навчального закладу Надію Пинку. Далі нагороди отримали керівники навчальних закладів: директор Сілецької ЗШ I-III ст. Петро Побережник (переможець районного конкурсу "Кращий директор ЗНЗ 2012 р."), директор Великомостівського НВК "ЗШ I-III- ст.-ліцей" Галина Стадницька та завідувач ДНЗ №5 м. Сокаль Людмила Венгерак (переможці районного та призери обласного етапів конкурсу "Кращий керівник навчального закладу 2012"), а також директори шкіл, які здобули першу позицію за результатами рейтингової роботи шкіл у 2011-2012 роках: Любов Омеляш (Сокальська гімназія імені Олега Романіва), Юрій Білецький (Двірцівський НВК "ЗШ I-III ст.-дитячий садок”), Олег Славич (директор Войславицької ЗШ I-II ст.). За багатолітню плідну працю нагороди отримали директори Бутинської, Домашівської, Перемисловицької, Тудорковицької та Сокальської дитячої спортивної юнацької шкіл – Володимир Рехліцький, Богдан Петрашкевич, Галина Шурма, Володимир Гуменюк та Роман Плетінка, а також заступники директорів Сокальських шкіл №5 та №3 – Світлана Практика та Надія Когут.
 
 На свято до вчителів завітав народний депутат України Степан Курпіль, котрий теж привітав освітян:
 
– Батьки та вчителі – це люди, котрі залишаються з нами впродовж усього життя. Вчитель – це не професія, це покликання, бо не народившись вчителем, ним не можна бути. Вітаю вас зі святом, бажаю гарних учнів, однодумців батьків, а також належної поваги з боку держави. Високим є визнання вчителя серед учнів, батьків, громади, проте праця педагогів поки що достойно не оцінена владою. І наше з вами спільне завдання змінити цю ситуацію. Знаю, що це нелегко, проте цього прагну і маю велику довіру до вчителів. Тому моєю довіреною особою по Сокальському виборчому округу є директор Савчинської школи Євген Матвіїв. Зі святом, вас, дорогі вчителі, нехай Вам щастить.
 
Дуже теплими, сердечними віршованими рядками і щирою прозою привітала своїх колег головний спеціаліст відділу освіти Сокальської РДА Любов Тот. 
 
– Вчительська доля… така велична і скромна, така талановита і проста, така вимоглива і добра. Ми відзначаємо День працівників освіти вже вісімнадцять років за рішенням ЮНЕСКО, а це вже повноліття. Тому мої вітання усім тим, хто причетний до праці у царині освіти. Насамперед, звертаюсь до ветеранів праці, котрих можна назвати метрами сокальської освіти. Дякуємо вам за те, що передали нам свій досвід, знання, за вашу педагогічну майстерність. Пам`ятайте, ми завжди чекаємо вас у наших школах, відділі освіти. Мої вітання також тим, хто забезпечує належний рівень у навчальних закладах, створює там затишок, пильнує, аби було чисто. А також тим, хто готує смачні страви для наших учнів. Кажуть, вчитель – професія від Бога, а решта всі професії – від учителя. Педагогами народжуються, педагог – це покликання. Тому сьогодні мої особливі поздоровлення вихователям дитсадків та педагогам 67 шкіл Сокальського району. Зичу вам здоров`я, злагоди в родинах. Щоб ваші учні були здібними, хотіли вчитися, небайдужими і найголовніше – вдячними. Подяка за жертовну працю керівникам шкіл та дошкільних закладів. На ваші плечі лягли завдання не просто навчати, виховувати наших дітей, а керувати навчальним закладом. А вам вдається з простого будинку створювати палац дитячих мрій. Вітання працівникам методичного кабінету та спеціалістам відділу освіти, адже ми – також педагоги і ніколи не розлучалися зі шкільним порогом. Я вірю, що наша педагогічна праця стане престижною у державі.
 
За ефективну управлінську діяльність та значні результати в організації роботи з професійного розвитку педагогів нагородили грамотами та грошовими преміями головного спеціаліста відділу освіти Сокальської РДА Івана Трескота та методиста Сокальського районного методичного кабінету Галину Матвіїв.
 
Грамоти та премію у розмірі 3000 грн. отримали вчителька біології Варязької ЗШ I-III ст. Надія Кріцак за перші місця в районному та обласному етапах конкурсу "Учитель року 2012" та здобуття диплома "Кращий сільський вчитель України", вчителька української мови та літератури Сокальської ЗШ I-III ст. №5 Любов Уманська за перше місце в районному та друге в обласному етапах Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2012", а також вчитель фізичної культури Сокальського НВК "ЗШ I-III ст. №4-ліцей" Микола Ковальчук та вчителька англійської мови Сокальського НВК "ЗШ I-III ст. №3-колегіум" Ірина Груша за перші місця в районному етапі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року 2012". Грамоти та грошові премії за друге (1500 грн.) та третє (1000 грн.) місця в районному етапі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2012" отримали вчителі фізичної культури і спорту Сокальської ЗШ I-III ст. №5 Сергій Гето, української мови та літератури і англійської мови Сокальського НВК "ЗШ I-III ст. №2-ліцей" Оксана Бубела та Світлана Гарасан, біології Забузького НВК "ЗШ I-III ст.-ліцей" Оксана Касьян; фізичної культури Тартаківського НВК "ЗШ I-III ст.-ліцей" Ігор Стадницький, української мови та літератури Княжівської ЗШ I-III ст. Марія Харук, англійської мови Волицької ЗШ I-III ст. Христина Білоус, біології Велико-мостівського НВК "ЗШ I-III ст- ліцей" Ольга Малицька.
 
Молодих педагогів, переможців та призерів районного конкурсу "Надія" нагородили грамотами та премією у розмірі 1500 грн.: вчителя хімії Варязької ЗШ I-III ст. Івана Залівського (1 місце), вчителів фізичної культури Двірцівського НВК "ЗШ I-III ст.-дитячий садок" та початкових класів Телязької ЗШ I-II ст. Ірину Білецьку та Ольгу Середу (2 місце, премія 1000 грн.), вчителя хімії Реклинецької ЗШ I-III ст. Ольгу Швець (3 місце, премія 800 грн.)
 
Педагогів району сердечно вітав перший заступник голови Сокальської райдержадміністрації Павло Савчук:
 
– Шановні педагоги району, бажаю здоров`я, радості, злагоди і добра. Дякую за ту велику жертовну працю на освітянській ниві. Сокальська райдержадміністрація цінує ваш труд. Низький вам уклін, хай Бог допомагає у вашій нелегкій роботі. 
 
Грамотами та преміями у розмірі 1000 грн. нагородили педагогів району, які підготували призерів обласних олімпіад. Найбільше нагород отримали вчителі Сокальської гімназії імені Олега Романіва, це: Оксана Галета, Неля Гуз, Надія Капуста, Оксана Трошина, Любов Кисель, Оксана Васьків, Любов Омеляш, Наталія Луцик, Оксана Виглінська, Марія Гущик, Галина Сивак, Марія Штикало, Наталія Куцяба. 
 
Результативно та творчо у цій царині працюють педагоги Великомостівського НВК "ЗШ I-III ст.-ліцей" Олександра Балко, Наталія Занько, Ігор Кірик, Оксана Васько, Ганна Макарик, Галина Стадницька, а також Ірина Сенюк, Любов Хомин (Белзька ЗШ I-III ст.), Ірина Шевчук, Тарас Бубела (Сокальськимй НВК "ЗШ I-III ст. №2-ліцей"), Наталія Нестерук, Ганна Філозоф (Сокальський НВК "ЗШ I-III ст.-колегіум), Надія Юречко (Сокальський НВК "ЗШ I-III ст. №4- ліцей"), Ольга Стасюк (Сокальська ЗШ I-III ст. №5), Наталія Кріль (Ільковицький НВК "ЗШ I-III ст.), Марія Климчак ( Карівська ЗШ I-II ст.), Олена Дзядик (Стенятинська ЗШ I-III ст.), Зіновій Гвоздецький (Бутинська ЗШ I-III ст.), Наталія Гладиш (Волицька ЗШ I-III ст.), Надія Кріцак (Варязька ЗШ I-III ст.).
 
Сокальський міський голова Богдан Зарічний теж привітав вчителів району:
 
– Ви навчаєте дітей з різних сімей,  різними характерами, з різними можливостями. Ви даєте їм не лише знання, а й виховуєте людяність, самостійність. Професія вчителя унікальна, бо з неї розпочинаються всі інші. І саме педагоги своїм розумом і серцем творять завтрашній день, як міста так і держави загалом. Грецькому філософу Сократу не раз пропонували ту чи іншу державну чи громадську посаду, але він завжди відмовлявся, аргументуючи тим, що найбільшим його покликанням є служіння справі виховання і навчання юнацтва, пояснюючи, що для держави важливіший той, хто навчить багатьох управляти державою, ніж той, хто нею управляє сам.
 
Особливо також хочу привітати працівників дошкільних установ. Ваша робота нелегка, бо саме в дошкільному віці формується особистість, характер людини. Шановні вчителі, вихователі, незважаючи на усі труднощі, ви з честю виконуєте свою роботу і за це вам щира подяка. Бо частинку душі і серця віддаєте дітям.
 
І знову нагородження, знову грамоти і премія в 1000 грн. керівникам гуртків позашкільних навчальних закладів та шкіл, які підготували переможців та призерів Всеукраїнських, міжнародних конкурсів, турнірів, змагань. Це вчителі Сокальської Малої академії наук Валентина Любарська, Ольга Стасюк, Юрій Кірик, керівники гуртків Сокальського Будинку дитячої та юнацької творчості Олег Черешневський, Надія Лютик, Оксана Сумбаєва та Велико-мостівського ЦДЮТ Марія Занько, тренери ДЮСШ "Соколяни" Олена Кретів, Василь Матвійчук, Олександр Токаж, керівник гуртка Станції юних техніків Ігор Бедь, вчителі Великомостівського НВК "ЗШ I-III ст..-ліцей" Ірина Балко, Сокальської гімназії імені Олега Романіва Ольга Лаговська, Сокальської НВК "ЗШ I-III ст. №4-ліцей" Людмила Федюк. За наукові досягнення, підготовку авторських навчальних робіт нагородили вчителів хімії Велико-мостівського НВК "ЗШ I-III ст.-ліцей" та Савчинської ЗШ I-III ст. Ірину Пальцеву та Світлану Деленко. А директор Савчинської школи Євген Матвіїв отримав нагороду за підготовку переможців туристичних, спортивних змагань обласного та всеукраїнського рівня. Відзначили також кращі навчальні кабінети, які облаштували вчителі Сокальської гімназії імені Олега Романіва Надія Капуста та Оксана Васьків, а також завідувач логопедичного кабінету Сокальського логопедичного пункту Надія Дзядик.
 
Не з порожніми руками до своїх колег прийшла голова профспілки працівників освіти Ольга Семеняка, котра вручила окремим педагогам путівки в санаторій, грошові премії, подарунки і побажала:
 
– Дорогі мої колеги, щоб ви завжди були такі гарні, як ті маки; щоб над вами завжди було блакитне небо, як оці блавати; і щоб до старості ви ворожили на ромашках "любить, не любить". А ці жовтогарячі соняхи, щоб завжди заглядали у вікно вашої домівки і будили вас до школи. І щоб від цих квітів, від цих барв була наснага до творчої праці.
 
Звичайно, нагород було багато, а скільки ще мистецьких подарунків! Танці у виконанні ансамблю естрадного танцю "Престиж" Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Надія Лютик), зразкового ансамблю народного танцю "Дивоцвіт" Сокальського НВК "ЗШ I-III ст. №2-ліцей" (керівник Оксана Бубела), хореографічного ансамблю "Веселка" Перетіцької ЗШ I-III ст. (керівник Оксана Черній). Зачарувала своїм співом вчителька Низівської школи Галина Засадна, а педагоги Сокальської спеціалізованої третьої школи розвеселили всіх присутніх жартівливою піснею.
 
Свято, яке тривало більше двох годин, пролетіло як мить. Це свято, завжди з особливою родзинкою, де вдячність і шана, інтелігентність і культура (бо на жодній імпрезі не бачила, щоб мужчина так галантно подавав руку жінкам, котрі сходили зі сцени) переплітаються з розумінням сьогоднішніх реалій та вмінням пожартувати над собою. В тому мудрість педагогів, доброта і сердечність, і їх високе покликання – вчити і виховувати.
 
Оксана ПРОЦЬ.
 
Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

помер Ігор Коцюруба

У реанімації міста Червонограда помер громадський діяч Ігор Коцюруба

Про це у Фейсбуці повідомив журналіст ...