Home / Короткий огляд подій / В Тартакові на Сокальщині освячено пам’ятники

В Тартакові на Сокальщині освячено пам’ятники

У день створення ЗУНР на місцевому цвинтарі у Тартакові зібралися люди, аби вшанувати пам`ять видатних односельчан  зв`язкової УПА Марії Конзолюк, члена ОУН, доктора Петра Саноцького, стрільців УГА. Освятив могили настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці о. Богдан Лилик, котрий виголосив патріотичну проповідь, присвячену річниці Листопадового чину і героям, які віддали життя за волю України. Активну участь у цьому заході взяли учні Тартаківської школи. Вони нагадали присутнім віхи біографії Марії Конзолюк та доктора Петра Саноцького, прочитали вірші, присвячені героямборцям за волю України. Тартаківський хор виконав кілька патріотичних пісень.

Потім надали слово мені, як ініціатору створення цього меморіального комплексу. Я подякувала щиросердечно всім, хто долучився до цієї доброї справи. І хоча перший фінансовий внесок був мій, але без такої вагомої підтримки моїх односельців пам`ятник не вдалося б спорудити.

Насамперед, хочу подякувати родині Мандриків  батькові Володимирові і його синові Юрію. Саме вони офірували кошти на виготовлення пам`ятника на могилі стрільців УГА, а також пильнували за його спорудженням. Окрім цього, кошти офірували Оксана Гайдук з Канади, сокальчанка Ірина Тріска та виходець з Тартакова Роман Новацький. Старалися і майстри під керівництвом Андрія Кацюри, аби надгробний пам`ятник був достойний тих борців, котрі віддали своє життя за волю України. А Тартаківський сільський голова Степан Орловський допоміг в організації цього заходу. Дуже тішуся, що тартаківська громада зуміла гідно вшанувати своїх героїв, і знайшлися меценати, котрі не пошкодували власних коштів на загальну справу.

Марія ГРИЦАЙ,
колишній політв`язень, с. Тартаків.

 

Только на www.trial-news.ru вы можете ежедневно просматривать свежие интересные и полезные новости на различные тематики!

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Сокальщині тривають Дні профілактики патології шийки матки та молочної залози

До 19 жовтня на Сокальщині проходитиме ...