Новини райдержадміністрації

Обговорили роботу з внутрішньо переміщеними особами та учасниками АТО

У Сокальській райдержадміністрації відбувся "круглий стіл", де обговорили роботу з внутрішньо переміщеними особами та учасниками АТО, організатором якого виступив Благодійний Фонд "Фундація розвитку Червонограда" та БФ "Карітас "Сокаль". У заході взяли участь голова РДА Олег Пелих, голова районної ради Микола Пасько, депутат обласної ради Сергій Касян, Сокальський міський голова Вадим Кондратюк, начальник управління соціального захисту РДА Володимир Огінський, директор районного Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молод Наталія Хомин, голова Благодійного фонд "Фундація розвитку Червонограда" Галина Крук, менеджер БФ "Карітас "Сокаль" Мар'яна Яремчук, представники громадських та волонтерських організацій району, а також гості  представники громадських структур з м. Кремінна Луганської області. Їхня делегація складалася з 10 осіб (на знімку). Це місто знаходиться недалеко від зони розмежування, неподалік міст Лисичанськ та Попасне. Жителі цих населених пунктів та Первомайська, знайшли тут прихисток. У м. Кремінна зареєстровано 14000 переселенців. Для директора центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ірини Смаги робота з переселенцями є пріоритетним напрямком діяльності центру. Його працівники роблять все для того, щоб забезпечити людей їжею, одягом, житлом, надають моральну підтримку. Жінка розповіла про сумні історії переселенців, більшість з яких  літні люди. Вони страждають, бідують, однак надіються, що колись зможуть повернутися у помешкання, які залишили. 

– Мар'яна Яремчук розповіла про роботу, яку проводять у Сокальському районі, скеровану на допомогу внутрішньо переміщеним особам "Карітас "Сокаль”. Також поділилися з луганськими гостями історіями переселенців, досвідом "Карітас" в Україні з надання соціальної, психологічної та інших допомог.

Під час "круглого столу" його учасники обмінялися досвідом роботи з людьми, які постраждали внаслідок військової агресії на сході України: внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО та їх сімей. Захід відбувся в рамках проекту "Примирення українського суспільства: від енергії протесту до енергії творчості", який втілюється Консорціумом із вдосконалення менеджмент-освіти в Україні.

Після зустрічі своїми враженнями поділились: 

Сергій Касян, депутат обласної ради:
 
– Я був на сході, спілкувався з місцевою владою та мешканцями. Повірте там є багато хороших людей. Багато хто з них чим може допомагає українським військовослужбовцям. Ми маємо об'єднуватися. Той штучний поділ на схід і захід, який нав'язав нам північний сусід, треба стерти з свідомості людей. Ми однієдині. Нас єднає країна, в якій живемо. Такі зустрічі також об'єднують. Адже галичани і луганчани, ми всі  український народ, який хоче жити в суверенній демократичній європейській державі. Сьогодні маємо підтримувати один одного, допомагати, ділитись досвідом. Сокальці можуть навчити своїх друзів з Луганська як писати мікропроекти, щоб отримати гранти міжнародних фондів. Нині їм потрібна допомога всієї України, щоб відбудувати міста та села, які розрушені під час воєнних дій в зоні АТО.

Наталія Хомин, директор Сокальського ЦСССДМ: 

– Кожен з нас має свої погляди на ту чи іншу справу, роботу, як і думки про шляхи вирішення проблем. Спілкуючись за "круглим столом" ділимося успіхами та проблемами. Тут кожен може почути щось для себе, щоб потім використати у роботі, перейняти позитивний досвід інших. Ми ж колеги по роботі, хоча живемо у різних регіонах України, працюємо над вирішенням одних і тих же проблем. Такі зустрічі допомагають знайти мудре рішення для вирішення наболілих проблем. 

Ірина Смага, директор центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді (м. Кремінна Луганської області): 

– Зараз держава на Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді поклала функції допомогати сім'ям переселенців і сім'ям бійців АТО. Ці сім'ї до нас лише повертаються. Це для нас нове, зате для наших колег з Червонограда та Сокаля, з якими маємо дружні зв'язки  є добре знайомим. У них є певні напрацювання. Ми вирішили перейняти досвід роботи, і зініціювали цю зустріч, бо у нас велика кількість переселенців, з якими працюють громадські організації та волонтери. Сьогодні представники від них приїхали на Сокальщину. У вас є БФ "Карітас "Сокаль", який опікується переселенцями, допомагає їм адаптуватися на новому місці. І це добре. У нас значно більше переселенців: станом на сьогоднішній день у нашому місті зареєстровано 14000 таких осіб. Це сім'ї чи люди похилого віку, яким потрібна допомога. Новим для нас є й інше: надання підтримки бійців, які повернулися з АТО. Хоч проживаємо у різних регіонах України, займаємось однією справою  допомагаємо людям, які потрапили у скрутні життєві обставини. Сподіваємо, що зустріч буде корисною для всіх. 

Любов ПУЗИЧ.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews