Home / Новини райдержадміністрації / В полі зору громадської ради – життєво важливі питання району

В полі зору громадської ради – життєво важливі питання району

Відбулося засідання Громадської ради при Сокальській райдержадміністрації, на розгляд якої винесли п’ять питань. У ньому взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Марія Христинич. Вела засідання голова громадської ради Мар’яна Яремчук, менеджер БФ «Карітас»Сокаль. Про інвестиційну політику Сокальського району поінформувала начальник відділу економічного аналізу, інвестиційної політики та підприємництва управління економіки Сокальської РДА Лілія Смолярчук. Вона, зокрема, відзначила, що обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку району за весь період інвестування станом на 1 квітня цього року склав 18,99 млн. дол. США. В розрахунку на одну особу припадає 202,5 дол. США (по області – 552,5 $ США). За І квартал 2012ого надійшло 707 тис. дол. США інвестицій, що складає 2,9% від загальнообласного показника. Найбільші суми інвестицій надійшли з Данії – 85%, Німеччини – 14%, Польщі – 1%. В районі працюють над впровадженням таких інвестиційних проектів: вирощування енергетичної тополі (ТзОВ «Біопроектк»), сонячна та вітрова енергетика (ТзОВ «Еко оптіма»), біоенергетичні установки (ТзОВ «Західноукраїнські технології»), енергетична лоза (ТзОВ «Салікс енерджі»), МАПП «Угринів – Долгобичів».

В обговоренні взяли участь члени Громадської ради Галина Семеняка, Богдан Шклянка, Алла Вавринчук, які підкреслили значимість інвестиційних проектів для району, а Олег Солодяк наголосив на необхідності створення належного «клімату» для інвесторів, який сприятиме їх залученню та заохоченню до роботи на Сокальщині.

Про підготовку територіально-господарського комплексу Сокальського району до роботи в осінньозимовий період 2012-2013 року доповів начальник відділу житловокомунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури управління економіки Сокальської РДА Михайло Бугай. У житловокомунальний комплекс Сокальщини входять сім комунальних підприємств та бюджетна сфера. Він зупинився конкретно на актуальних проблемах кожного з них, проаналізував ситуацію загалом і зокрема. Доповідач наголосив, що дане питання розглядали на колегії РДА, де прийняли відповідне рішення. Голова РДА видав розпорядження, якими передбачено виконання робіт для забезпечення безперебійного функціонування житлового фонду, котелень, теплових мереж, бюджетних установ та організацій у зимовий період. Занепокоєння викликає лише ситуація на КП «Сокальтеплокомуненерго», де є заборгованість за спожитий газ, яка виникла через невідповідність фактичної вартості послуг, що надається, і тарифів, які діють на даний час для всіх категорій споживачів. Проте Кабінет Міністрів видав постанову від 11 червня 2012 року, якою передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію для населення, що дозволить вирішити цю проблему. М. Бугай відповів на запитання присутніх. Пропозиції висловили також Алла Вавринчук та Богдан Шклянка.

Про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сім’ї, інформувала начальник служби у справах дітей Сокальської РДА Галина Федаш. Вона відзначила, що нині на обліку перебувають 40 неблагополучних сімей та 83 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, детально розповіла про роботу у цьому напрямку.

Далі Г. Федаш розповіла про проблемну ситуацію, що склалася у сім“ї Струсь з с. Княже і набула розголосу поза межами Львівщини. Вона пояснила, чому комісія з питань захисту прав дитини Сокальської РДА рекомендувала суду позбавити Лесю та Сергія Струсів батьківських прав щодо чотирьох дітей. Г. Федаш показала копії документів та фотографій.

Свої думки з приводу цієї справи висловили начальник апарату РДА Марія Христинич, член Громадської ради Сергій Мандат, а зауваження та пропозиції – Віталій Комбель та Богдан Шклянка. Опісля Громадська рада делегувала їх на засідання комісії з питань захисту прав дитини Сокальської РДА, де на порядку денному було питання щодо призначення опікуном дітей подружжя Струсів тітки Ярослави Плетінки.

На Громадській раді заслухали головного спеціаліста загального відділу апарату Сокальської РДА Наталію Киселик, яка розповіла, що за п’ять місяців 2012 року до Сокальської райдержадміністрації надійшло 102 звернення громадян. На особистому прийомі побувало 32 особи. В основному, мешканці району зверталися щодо земельного (2) та майнового паїв (2); отримання державного акта на землю (15); ремонту доріг (4); перевезення пасажирів (3); житловопобутових проблем (6); електропостачання (2); будівництва (2); житловокомунального господарства, послуг та пільг (3); виплати заробітної плати (2); соціального захисту (36) тощо.

Основною причиною зростання кількості звернень громадян, як зазначила Н. Кіселик, є соціальна незахищеність, важкий матеріальний стан, проблеми, пов’язані з перевезенням пасажирів, присвоєнням звання «Матигероїня», питання ЖКГ. Тому, в переважній більшості, авторами заяв є пенсіонери, малозабезпечені громадяни, інваліди, учасники війни та бойових дій, багатодітні матері.

У «різному» член Громадської ради Сергій Мандат просив звернути увагу на борщовик, який рясно «засіяв» узбіччя доріг Сокальщини.

Підсумувала роботу Громадської ради Мар“яна Яремчук. Опісля її члени прийняли відповідні рішення з кожного питання. 

Любов ПУЗИЧ.  

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

В Сокальській райдержадміністрації обговорили стан протидії ВІЛ-інфекції та іншим соціально-небезпечним захворюванням

27 вересня заступник голови Сокальської райдержадміністраії ...