З сесії райради

30 квітня відбулася нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району

На порядку денному було п’ять питань. Відкрив нараду голова районної ради Ігор Дацюк, який представив гостей – президента ГО «Європейський діалог» Олександра Софія та директора цієї організації, нашого земляка Ігоря Каспрука. Голова районної ради наголосив, що на часі реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. «Робоча група Львівських ОДА і обласної ради щодо проведення територіальної реформи, в яку входить Олександр Софій, оперуючи даними, які давали сільські ради та начальники відділів Сокальської РДА, зокрема, освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, зробила на базі умовного Тартаківського куща проект добровільного об’єднання територіальних громад. І зараз ми першими ознайомилися з ним. Згодом такі семінари відбудуться у всіх районах області», – зазначив Ігор Дацюк. Він попросив присутніх уважно слухати, висловлювати пропозиції та зауваження, бо створення добровільних об’єднань територіальних громад справа відповідальна та серйозна.

Голова РДА Олег Кожушко ознайомив учасників наради з розпорядженням від 2 квітня про створення районної робочої комісії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, перше засідання якої відбулося 5 травня, та зачитав її склад. 

Президент громадської організації «Європейський діалог» Олександр Софій доступно, використовуючи слайди, на прикладі Тартаківської сільської ради пояснив, як відбуватиметься формування добровільних об’єднань територіальних громад. Доповідач зупинився на етапах формування спроможних територіальних громад, зокрема, наголосив, що створюватимуться вони за бажанням громади на принципах добровільності, повсюдності, економічної ефективності та державної підтримки. В моделюванні об’єднання громад враховувалися наявні мережі доріг, соціальної інфраструктури, фінансових ресурсів, врахування інтересів місцевого населення та інших факторів. О. Софій зупинився на головних аспектах практичної реалізації норм про добровільне об’єднання, створення інституту старост. Він навів приклад діяльності гміни Дубецко Перемишльського повіту (Республіка Польща), проаналізував баланс надходжень та видатків на освіту, культуру, охорону здоров’я, апарат управління. Ці цифри порівняв з видатками 6 сільських рад, які умовно можуть ввійти в об’єднання. Це – Тартаківська, Боб’ятинська, Княжівська, Лучицька, Перв’ятицька, Смиківська сільські ради.

У залі виникло жваве обговорення, голови сільських рад Володимир Черечін, Володимир Мончук, Ярослав Годісь, Юрій Городько, Надія Стрілець, Володимир Сава, Іван Кошлай та інші просили пояснити деякі нюанси. Зокрема, наголошували, щоб реформування не відбилося на простих громадянах, яким доведеться їхати двадцять кілометрів за довідкою. 

Далі присутні почули про проведення п’ятої черги мобілізації та весняного призову на строкову військову службу. Доповідач т. в. о. військового комісара Сокальсько-Червоноградського ОРВК Микола Лисак уже вкотре наголосив, що сільська рада має забезпечити оповіщення громадян про мобілізацію. І за це несуть відповідальність голови місцевих рад, тож мають прикласти всіх зусиль, щоб виконати це завдання. 

Перв’ятицький сільський голова Богдан Сорока наголосив, що ситуації бувають різні. Тож не можна звинувачувати їх в тому, що вони не хочуть цього робити. Натомість звернув увагу військовому комісару на те, що працівники військкомату недоброзичливо ставляться до працівників сільських рад, коли ті подають звіти. М. Лисак пояснив, що у військкоматі бракує людей і вони змушені залучати осіб, які не завжди тактовні та ввічливі з відвідувачами. Ми живемо у непростий час: на сході України триває антитерористична операція. Щодня мобілізують військовозобов’язаних до війська. Ситуація напружена і на це потрібно зважати. 
Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ігор Шайнога вів мову про інвентаризацію земель запасу та інвентаризації всіх земель. Його доповнив завсектора державного земельного кадастру відділу Держземагентства в Сокальському районі Ярослав Ковальчук. 

Про хід виконання бюджетів місцевих рад доповіла начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова. Вона повідомила, що станом на 30 квітня десять місцевих рад не виконали план по доходах. Це Бутинська, Домашівська, Корчівська, Межирічанська, Перв’ятицька, Переспівська, Смиківська, Хлівчанська сільські й Белзька та Угнівська міські ради.

Доповідач також зупинилася на фінансовому забезпечені місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин в умовах децентралізації, заборгованості по будівництву доріг за рахунок субвенції з державного бюджету.

Окрім питань порядку денного, присутні розглянули ще декілька, зокрема, про порядок забезпечення сімей, загиблих в АТО та сімей учасників АТО земельними ділянками та про проблеми, які виникають з поданням декларацій громадян на призначення субсидії. Інформували про це начальник відділу містобудування та архітектури Сокальської РДА Мирослава Баралус та начальник управління соціального захисту населення Сокальського РДА Володимир Огінський. Вони відповіли на запитання присутніх. 

Наприкінці заступник голови районної ради Володимир Чуб нагадав головам та секретарям місцевих рад, що вони мають оприлюднити декларації про доходи, про написання мініпроектів, висловив свої думки щодо реформування органів місцевого самоврядування. Він наголосив, що впровадження реформ – це завжди складно, та, хто хоче працювати – працює, а хто ні – нехай не ставить палки в колеса.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews