Home / З сесії райради / Депутати Сокальщини захищають інтереси району

Депутати Сокальщини захищають інтереси району

20 жовтня відбулася VII сесія VI скликання Сокальської районної ради. На початку головуючий Ігор Дацюк оголосив, що уповноваженим від фракції ВО "Свобода" є Тарас Стародуб замість Тараса Личка. Голова районної ради Ігор Дацюк та його заступник Володимир Чуб привітали тих депутатів, котрі у міжсесійний період святкували ювілеї та дні народження.

Ігор Дацюк поінформував, що відбулися засідання всіх комісій, президії, де обговорено порядок денний сесії, враховано зауваження і пропозиції депутатів.

Щодо порядку денного, в якому було вісімнадцять питань, внесли пропозиції депутати Ігор Хом"як і Анатолій Василишин. Враховано було тільки одну  І. Хом"яка  сьоме питання "Про затвердження Статуту комунального закладу Сокальської районної ради "Сокальське районне територіальне медичне об"єднання"  обговорити першим. Тоді вцілому порядок денний підтримали всі депутати, присутні у залі.

З цього питання доповідав заступник голови районної ради Володимир Чуб. Він наголосив, що на попередній сесії (18 серпня) створили комісію щодо опрацювання Статуту Сокальської ЦРЛ. З цього часу проведено шість засідань. На останньому проходило постатейне обговорення. В загальному висловлено багато пропозицій, чимало їх враховано. В. Чуб від імені комісії запропонував розглянути і затвердити Статут. Запитували доповідача депутати Василь Панченко, Тарас Стародуб, Богдан Шклянка, Олег Кожушко, Ірина Здерка, Роман Запісоцький, Катерина Захаревич, Ігор Макачка.

– Статут обговорили з керівництвом ЦРЛ, а також на нараді з медичними працівниками,сказав голова районної ради Ігор Дацюк.  На сесії його приймаємо, даємо на експертизу в Головне управління охорони здоров"я ОДА, працюємо над Статутами Сокальської, Великомостівської, Белзької лікарень, положеннями про амбулаторії та ФАПи, а на наступній сесії прийматимемо їх. Якщо ж будуть зауваження Головного управління охорони здоров"я  пропонуватимемо сесії внести зміни. Нині в Україні триває експеримент щодо створення госпітальних округів. В нас хочуть створити госпітальний округ з центром в Червонограді. Ми ж повинні захищати інтереси нашого району, пропонуємо створення госпітальних округів з центрами в Сокалі та Червонограді. Адже розміщення госпітального округу з центром в Червонограді може призвести до втрати в районі робочих місць, виділення бюджетних коштів, відрахувань до бюджету, Пенсійного фонду і т. д.

Голова РДА Микола Мисак наголосив, що це питання серйозне, а процес реформування непростий:

– Райдержадміністрація не заперечує,що ми повинні шукати шляхи покращення надання медичних послуг. Інформація про госпітальні округи є суперечливою. Не знаю добре це чи ні, я  не фахівець. На місцях цей задум організовувати можна порізному. Ми підтримуємо ініціативу районної ради, тільки є застереження, що все ж таки кінцева реєстрація Статуту буде тоді, коли його погодить Головне управління охорони здоров"я облдержадміністрації. А обговорення в трудовому колективі повинні проводити як районна рада, так і адміністрація, адже несемо солідарну відповідальність. Від РДА пропозиція така: прийняти Статут за основу і доопрацювати.

Депутат Ігор Хом"як наголосив, що "Статут  це свого роду конституція" і вніс пропозицію приймати його пофракційно, за що пізніше депутати проголосували.

Голова медичної комісії Сергій Касьян просив підтримати добре починання районної ради, адже "ми робимо реальні кроки, захищаємо охорону здоров"я на Сокальщині. Щоб у 2014ому сказали, що наша лікарня не гірша за червоноградську".

Депутат Марія Поліщук підкреслила, що сьогодні Сокальська ЦРЛ не найгірша і не найкраща  всередині по обласних показниках. Виборці хочуть отримувати хороші послуги, тоді потрібні інновації. У приклад навела створення освітніх округів, що дало хороший результат. А доопрацьовувати можна постійно. І підтримала рішення щодо створення Сокальського районного територіального медичного об"єднання.
На думку депутата Ярослава Вітика, все робиться поспішно. А Статут, який він отримав, і той що є в Інтернеті  різні. Потрібно його обговорити в колективах, а погоджувати в Головному управлінні охорони здоров"я.

Депутат Тарас Стародуб виголосив заяву фракції ВО "Свобода", в якій викладена така позиція: відкласти затвердження Статуту, відправити його на доопрацювання, вислухати думки трудового колективу, прийняти зауваження Головного управління охорони здоров"я ОДА, Сокальської РДА, погодити з ними, створити комісію, звернутися до Львівської облдержадміністрації з проханням створити округ на базі Сокальської ЦРЛ.

Голова районної ради Ігор Дацюк ще раз підкреслив, що пропозиції і доповнення Сокальської РДА враховані. Статут погодять з головою РДА та начальником Головного управління охорони здоров"я ОДА  це видно з титульної сторінки. А якщо будуть суттєві зміни, їх вноситимуть. Головний лікар також призначатиметься за погодженням з Сокальською РДА і Головним управлінням охорони здоров"я ОДА.

Отже, за прийняття за основу це питання проголосувало 49 депутатів  КУН (18), Фронт змін (14), "Батьківщина" (7), "Наша Україна" (2), "За Україну" (5), Народний рух України (2), позафракційні (1); 16 утрималося  ВО "Свобода" (13), КУН (2), Фронт змін (1).

Потім депутати голосували за кожну поправку до Статуту. Вцілому його підтримали 46 народних обранців.

Про виконання районного бюджету Сокальського району за дев"ять місяців 2011 року доповіла начальник фінансового управління РДА Світлана Ксьонжик. Зокрема, вона сказала, що за цей період до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло майже 56 мільйонів гривень податків і зборів. Це на 6,8 млн. більше, ніж було за відповідний період минулого року і склало 115 відсотків уточнених планових призначень. Виконання дохідної частини забезпечили 34 місцеві ради з 37 та районний бюджет. До загального фонду районного бюджету за звітний період надійшло 34 мільйони 462 тисячі 100 гривень податків і зборів. Це склало 115% уточнених призначень за дев"ять місяців та більше надходжень, ніж торік, на 4 млн. У районному бюджеті є вісім видів податків і зборів, забезпечено виконання по шести.

За звітний період більше уточнених планових призначень склали надходження податку на доходи фізичних осіб, реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осібпідприємців, частини прибутку підприємств, що належать до комунальної власності, податку на прибуток підприємств комунальної власності, інших надходженнях, плати за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів.

Найбільшу питому вагу (95,1%) у надходженнях до загального фонду районного бюджету займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 33096,4 тис. грн., що становить 112,5% планових призначень. Надходження даного податку більші відповідного періоду минулого року на 5191,4 тис. грн. Це пояснюється ростом фонду оплати праці майже на 80 млн. грн.

Заборгованість по заробітній платі станом на 1 жовтня становить 2693,6 тис. грн., це майже 260 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Вона зменшилася порівняно з початком року на 3294,6 тис. грн., однак збільшилась до 1 липня на 208,6 тис. грн. Заборгованість по заробітній платі допущено ВАТ "Червоноградська автобаза"…

Начальник фінансового управління С. Ксьонжик доповіла також про надходження податку на прибуток, частини прибутку підприємств, що належать до комунальної власності, від реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичних та фізичних осібпідприємців та інші…

Запитували доповідача депутати Тарас Личко, Василь Бойко, Роман Запісоцький, Олег Кожушко, Богдан Шклянка, Тарас Стародуб, Катерина Захаревич.

Інформацію, викладену в доповіді начальника фінансового управління РДА С. Ксьонжик, взято до відома.

Також депутати затвердили розпорядження голови Сокальської райдержадміністрації і внесли зміни до показників районного бюджету Сокальського району на 2011 рік. З цих питань також доповідала начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Світлана Ксьонжик.

Пропозиції РДА щодо збільшення видатків районного бюджету за рахунок перевиконання дохідної частини опрацьовувалися на підставі запитів установ, організацій, місцевих рад. Загальний фонд видатків районного бюджету на 2011 рік збільшено на 31545550 грн.

С. Ксьонжик конкретно розповіла про спрямування коштів для установ відділу освіти, культури і туризму, Сокальській ЦРЛ, районній раді, відділу у справах молоді та спорту, ТРК "Сокаль", місцевим радам.

В обговоренні доповіді голова бюджетної комісії Сергій Костюк наголосив, що "наразі досить непоганою є співпраця депутатського корпусу з райдержадміністрацією з підготовки проектів рішень. На комісіях, президії всі питання досконало обговорені, депутати мали можливість брати участь в їх розгляді, вносити свої зауваження. На жаль, досить велика частина лишків розподіляється на індексацію по заробітній платі, що мало б робитися при формуванні бюджету на початку року". С. Костюк сказав, що подача заявок щодо фінансування здійснюється більшменш вчасно, але є певні недоліки. Будьяке фінансування місцевих рад повинне здійснюватися за участі їх бюджетів. На жаль, не завжди так є. Бо, виділяючи, зокрема, Сокальській міській раді 465 тисяч, ми не маємо співфінансування. Незрозуміло, з якої причини міська рада не залишила вільних лишків і не може взяти участі в проекті реконструкції каналізаційних станцій №1 і №2 м. Сокаль та на різницю в тарифах за 2011 рік на послуги теплопостачання для бюджетних установ, що фінансуються з районного бюджету КП "Сокальтеплокомуненерго". Подібна ситуація з Угнівською міською радою, якій виділено кошти з районного бюджету на ремонт дитячої дошкільної установи. Причому міська рада власних коштів не виділяє. Є сподівання, що наступного року ситуація зі співфінансуванням буде кращою. Крім того, йде формування бюджету на 2012 рік, у якому депутатам необхідно взяти найактивнішу участь.

Заступник голови бюджетної комісії Тарас Личко наголосив, що його пропозиції, на жаль, не враховані, особливо на очисні споруди у Великих Мостах та місцевий дитячий садочок, який, за його словами, "знаходиться у жахливому стані" і показав це на фотографіях. Голова РДА Микола Мисак відповів депутату, що проблема є і її потрібно вирішувати, але приміщення дитсадка не у такому стані, як він сказав.

Депутати вцілому проголосували за внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2011 рік. Вони також вирішили списати заборгованість перед районним бюджетом по бюджетній позичці, наданій під регіональний контракт 1998 року по ПАФ "Полісся" в сумі 19500 гривень. Свої зауваження з цього питання висловив депутат Ігор Сметана.

Начальник управління агропромислового розвитку Ігор Шайнога доповів про стан та перспективи розвитку агропромислового комплексу району і хід виконання районних програм по сільському господарству:

 У Сокальському районі 107447 га сільськогосподарських земель, з них с/г угіддя  105066 га, в тому числі рілля  63741 га. В районі не використовується 7359 га ріллі, з них на 2466 га укладають договори оренди з наступною їх реєстрацією в органах Державного земельного кадастру ТзОВ "Лендком ЮА", ТзОВ "АгроЛан", ТзОВ "БродиАгро". 1035 га підтоплено через просадку грунтів в результаті діяльності шахт, на 2385 га пройшло повторне заболочення через замулення меліоративних каналів та вихід з ладу дренажних систем, 1473 га пайовані землі, на які громадяни відмовляються укладати договори оренди. У 2011 році господарську діяльність на території району здійснюють три приватні агрофірми, вісім приватних підприємств, 14 товариств з обмеженою відповідальністю, 86 фермерських господарств та 18326 господарств населення. За очікуваними підсумками виробничогосподарської діяльності галузь сільського господарства буде прибуткова. Очікується одержати 90 млн. грн. прибутку. Чисельність працюючих в сільському господарстві становить 2000 чоловік. Постійно створюються нові робочі місця. Протягом останніх років спостерігається стабільний ріст оплати праці в господарствах, середньомісячна заробітна плата складає 1235 гривень.

І. Шайнога зупинився на перспективах розвитку агропромислового комплексу, а також розповів про хід виконання програм розвитку АПК.
Думки з цього питання висловили депутати Роман Шевчук, Ярослав Гаврилів, Олег Кожушко, Богдан Шклянка, Василь Смолинець та інші.
Далі депутати затвердили умови концесійного конкурсу, конкурсної документації та інформаційного оголошення про проведення конкурсу на право концесії цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів, що знаходиться за адресою м. Сокаль, вул. Шептицького, 72. Це питання щодо подальшої долі приміщення, де знаходиться кінотеатр "Мир", викликало бурхливе обговорення. Депутат Тарас Стародуб від ВО "Свобода" виступив проти концесії щодо кінотеатру. На що депутат Ігор Хом"як відповів, що така позиція дивує, адже потрібно вкласти великі кошти, а сьогодні на приміщенні… ростуть дерева. Тому треба працювати, щоб щось зробити, а не зруйнувати. Торкнувся цього питання і голова районної ради Ігор Дацюк, підкресливши, що кінотеатр вже більше трьох років не використовується за призначенням, дах протікає, після пожежі ніхто нічого не робив. У 2010ому, після судових тяганин, було встановлено право власності на це приміщення. Він також розповів, що Закон України "Про концесії" забороняє продаж кінотеатру, про переваги концесії над орендою, зокрема, районна рада прописує що там має бути. А це кіноконцертна діяльність, і кінозал для дітей, інтернеткафе, книжковий магазин та разом з тим заборона продажу алкогольних напоїв. Одним словом  культурний центр.

Голова комісії з питань промисловості, комунального майна, інфраструктури, зовнішньоекономічної та транскордонної діяльності Роман Сташкевич наголосив, що вже дев"ятий раз обговорюють це питання, товчуть воду у ступі. Чому нас лякає слово "концесія"? Все продумано і описано, а в концесійних умовах – прописано. Пропоную прийняти це рішення і розпочати роботу, щоб через рік переможець конкурсу приступив до неї. Якщо ж сьогодні почнемо зволікати, тоді дерева пропоную поіменно назвати: "береза Івана", "береза Петра", "береза Миколи" і нехай народ знає, що кожне дерево, яке наверху росте, назване іменем якогось депутата. Але якщо відхилити всі жарти та ілюзії, то давайте знайдемо в собі сили і не дивімося чи твій, чи мій претендент візьме. Важливо щоб він знайшовся. Бо туди треба вкласти мільйони, які тільки через років десять можуть дати прибутки…

Питання концесії та оренди також торкнувся голова РДА Микола Мисак, відзначивши, що перше – це платне володіння тим майном, друге – платне користування. Об"єкт потребує дуже великих капіталовкладень.

Вцілому за це рішення проголосувало 43 депутати, 12 – проти, один утримався.

Депутати затвердили Програму забезпечення безпеки дорожнього руху в Сокальському районі на 20112014 роки (вона містить характеристику сучасного стану дорожнього руху, головні проблеми і шляхи його удосконалення, виконання основних завдань). У ній є також перелік автомобільних доріг загального користування, які потребують поточного та капітального ремонтів, а також на яких необхідно встановлювати технічні засоби снігозатримання в зимовий період; Програму поводження з твердими побутовими відходами в Сокальському районі на 20112014 роки.

Питання "Про погодження на отримання спеціального дозволу (ліцензії) ТзОВ "МебельСервіс" на використання Бояницького родовища суглинків і глин, що знаходиться на території Савчинської сільської ради, враховуючи клопотання ВАТ "Сокальське заводоуправління будівельних матеріалів", депутати не підтримали, хоча є погодження Савчинської сільської ради. Депутат Ярослав Піхоцький сказав, що на ВАТ існує проблема з акціонерами. Свої думки також висловили Василь Смолинець, Петро Пилипчук, Євген Матвіїв, Ярослав Гаврилів, Богдан Орищин, Ігор Хом"як, Тарас Стародуб. Не прояснив ситуацію і начальник цеху будівельних матеріалів Віталій Гузіч, якому депутати надали слово.

Всі інші питання – "Про затвердження Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, організацій, закладів, які належать до спільної власності територіальних громад Сокальського району, укладення та розірвання з ними контрактів"; "Про внесення змін в Положення про оренду майна, що належить до спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району"; "Про надання дозволу на продовження терміну дії договорів оренди приміщень, що знаходяться в оперативному управлінні відділу освіти Сокальської РДА"; "Про скасування рішення Сокальської районної ради від 12 грудня 2008 р. № 248 "Про прийняття в спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району цілісного майнового комплексу "Дитячий оздоровчий табір "Горизонт" в с. Роятин"; "Про скаcування рішення Сокальської районної ради від 19. 05. 2011 р. №89 "Про затвердження Положення про порядок надання пільг з плати за оренду майна спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району"; "Про затвердження ліквідаційного балансу управління комунальним майном Сокальської районної ради" – про них доповідав начальник відділу з питань управління комунальним майном Тарас Кравчук – депутати підтримали.

На завершення сесії депутати розглянули запити та звернення.

Василь СОРОЧУК.

 

Фото Тараса Бондурівського.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Відбулось засідання двох постійних депутатських комісій Сокальської районної ради

У середу, 12 грудня 2018 р., ...