З сесії райради

Депутати визнали “незадовільною” роботу Сокальської райдержадміністрації

На одинадцятій сесії Сокальської районної ради були присутні 69 депутатів із 74, а також всі депутати від Сокальщини Львівської обласної ради, частина  від Сокальської міської ради, керівники райдержадміністрації та місцевих рад. Сесія традиційно розпочалася з привітань ювілярів, а також організаційних питань, серед яких повідомили, що тепер очолюватиме фракцію ВО "Свобода" Тарас Стародуб. Далі депутати погодилися з пропозицією головуючого  голови Сокальської районної ради Ігоря Дацюка, аби другим розглядати питання про внесення змін в Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад Сокальського району, укладання та розірвання з ними контрактів, а третім  про погодження на отримання спеціального дозволу (ліцензії).

Щодо другого питання, то певні застереження мав депутат Микола Пасько, котрий, спираючись на деякі законодавчі акти, вважав, що ці зміни до положення носять рекомендаційний характер. Але керуюча справами Сокальської районної ради Любов Ребрина ознайомила присутніх з рішенням Конституційного суду і роз`ясеннями цього питання. Отож депутати всі, крім одного, що утримався, проголосували за те, аби внести зміни в Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад Сокальського району, укладення та розірвання з ними контрактів, затверджене рішенням Сокальської районної ради Львівської області № 130 від 20 жовтня 2011 року. Пункт 2.2. викласти в наступній редакції: Контракт з Керівником, з дотриманням вимог законодавства про працю, також укладається у випадку, якщо він раніше був прийнятий на умовах безстрокового трудового договору. У разі відмови районної ради укласти контракт з Керівником, трудовий договір з ним розривається на підставі пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України. У разі відмови Керівника укласти контракт, трудовий договір з ним припиняється на підставі пункту 6 статті 36 Кодексу законів про працю України.

Далі депутати слухали інформацію директора спільного українськоазербайджанського підприємства ТзОВ "УкрАзОйл" Андрія Конкальняка щодо погодження спеціального дозволу (ліцензії) на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі досліднопромислову розробку родовищ вуглеводнів з подальшим видобуванням газу на південній частині Великомостівського газового родовища, що знаходиться на території Сокальського району. Він розповів про майбутню діяльність цього підприємства на наших теренах. Доповідачу ставили запитання депутати Ігор Хом`як, Василь Смолинець, Анатолій Василишин, Володимир Фіяла, Михайло Веклин, Олег Кожушко, Катерина Захаревич, Сергій Касян та інші, які цікавились перспективами розвитку підприємства, чи законодавчо правильно оформлені документи, чи зможе воно допомогти в газифікації сіл, які знаходяться недалеко від родовищ, яка буде допомога для соціальних потреб населених пунктів, на території яких відбуватиметься видобування газу.

Позитивну оцінку співпраці між ТзОВ СУАП "УкрАзОйл" висловили голови Ванівської сільської ради Галина Пагула та Великомостівської міської ради Ярослав Ройко. Вислухавши всі сторони, депутати вирішили "рекомендувати Львівській обласній раді погодити отримання спеціального дозволу (ліцензії) ТзОВ СУАП "УкрАзОйл" на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі досліднопромислову розробку родовищ вуглеводнів на південній частині Великомостівського газового родовища, що знаходиться на території Сокальського району".

На жаль, вже після голосування надали слово заступнику начальника відділу державного контролю забудови території №2 інспекції Держархбудконтролю у Львівській області Ганні Якимець, котра наголосила, що повинні бути дозвільні документи на будівництво газопроводу та трансформаторної підстанції.

Про виконання програми соціальноекономічного та культурного розвитку Сокальського району за 2011 рік та делегованих районною радою повноважень доповів голова Сокальської РДА Микола Мисак, котрий проаналізував різні сфери соціальноекономічного та культурного розвитку регіону. Обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах підприємств за 2011 рік склав 1137,6 млн. грн., що складає 117,6% виконання планових завдань. Питома вага обсягу реалізованої продукції району в загальнообласному обсязі реалізації склала 3,8 відсотка.

Скорочення виробництва по окремих показниках можна пояснити наступним чином: зменшення виробництва яловичини і телятини на 81,7% (або на 539 тонн) відбулось за рахунок скорочення поголів’я ВРХ по сільськогосподарських підприємствах (ТзОВ "Богатир"); зменшення обсягів виробництва молока обробленого на 22,6% (або на 195 тонн), сиру на 17,7% (або на 23 тонни) та продуктів кисломолочних на 32,8% (або на 383 тонни) по СП "Скомекс" пояснюється зменшенням попиту на продукцію підприємства, зокрема скоротилась кількість замовлень зі сторони санаторнокурортних закладів Трускавця. Поряд з цим підприємство збільшило обсяги виробництва казеїну на 41,2% та масла на 9,1%. Скорочення виробництва верхнього трикотажного одягу на 20,8% (або на 11,7 тис. штук) і збільшення випуску полотен трикотажних на 21,5% (або на 405 тонн) обумовлено переорієнтацією попиту (ДП “Датський текстиль”).

Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку району за весь період інвестування склав на 1 січня цього року 17,7 млн. дол. США.

У 2011 році завершено реконструкцію виробничих площ Сокальської панчішної фабрики під швейне, в’язальне, фарбувальноформувальне виробництво, їдальню, побутові приміщення (3я черга, фарбувальноформувальне виробництво, побутові приміщення) ДП "Датський текстиль" компанії "ПВН Холдінг, А/С", Данія та будівництво Iго пускового комплексу заводу абразивних матеріалів ТзОВ "Клінгспор"  створено 77 нових робочих місць.

Протягом 2011 року в районі велась робота з реалізації таких інвестиційних проектів: ТзОВ "Біопроектк", ТзОВ "Еко оптіма", ТзОВ "Західноукраїнські західні технології", "Сапінс енерджі" ТзОВ , МАПП "УгринівДолгобичів".

У 2011 році господарську діяльність на території району здійснюють 3 приватні агрофірми, 8 приватних підприємств, 14 товариств з обмеженою відповідальністю, 86 фермерських господарств та 18326 господарств населення.

За 2011 рік в районі зареєстровано 178 підприємців (фізичних осіб); 43 суб’єкти господарювання зі створенням юридичної особи. Скасовано державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності за цей період: 102 юридичні особи; 205 громадянпідприємців.

До зведеного бюджету району від діяльності суб’єктів малого бізнесу торік надійшло 16,1 млн. грн., в тому числі юридичних  10,7 млн. грн., фізичних  5,4 млн. грн., питома вага цих надходжень  13,2 відсотка.

У 2011 році за рахунок бюджетних коштів проведено поточні ремонти доріг та вулиць в населених пунктах району на суму 2688,6 тис. грн.
Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації, за кошти субвенції з державного бюджету проведено поточний ремонт окремих вулиць на суму 1049,4 тис. грн. таких населених пунктів: міст Сокаль та Великі Мости, сіл Бутини, Волиця.

Розпорядженням голови облдержадміністрації за рахунок коштів обласного бюджету проведено поточний ремонт доріг загального призначення на суму 200 тис. грн.: Червоноград-Перетоки; Тартаків-Княже.

За рахунок коштів обласного бюджету в сумі 175 тис. грн. на виконання розпорядження голови облдержадміністрації проведено поточний ремонт автодороги Шарпанці-Тартаків та вулиці Над Бугом в с. Ульвівок.

Розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено виділення субвенції із спеціального фонду обласного бюджету на ремонт вулиць та доріг комунальної власності в сумі 775 тис. грн. та виділено співфінансування з місцевих бюджетів  189,2 тис. грн. в сімнадцяти населених пунктах.

Окрім цього, проведено поточний ремонт доріг комунальної власності і загального користування, які є під’їздами до шкіл, на суму 300 тис. грн., а саме: Великі МостиДвірці; МурованеУгнів; СкоморохиПеретоки; Сокаль Переспа.

До Програми капбудівництва об’єктів соціальнокультурного та житловокомунального господарства Львівської області Сокальською райдержадміністрацією на 2011 рік було подано наступний перелік об’єктів: завершення будівництва СЗШ ІІІ ступенів з двома дошкільними групами і фельдшерським пунктом в с. Пристань; продовжується будівництво критого басейну з перехідною галареєю для санаторної школи  інтернату для дітей хворих на сколіоз в м. Сокалі; реконструкція незавершеного будівництва медпункту, бібліотеки, Народного дому під навчальновиховний комплекс школусад в с. Глухів. Будівництво дитячого садкаясел на 90 місць в с. Сілець, станції знезалізнення води для м. Великі Мости. Реконструкція каналізаційних очисних споруд продуктивністю 2700 куб. м/добу в м. Великі Мости.

До загального фонду місцевих бюджетів Сокальського району за 2011 рік надійшло 78505,5 тис. грн. податків і зборів. Це більше •на 9966,8 тис. грн. податків і зборів порівняно з 2010 роком і становить 117% уточнених планових призначень на рік та більше контрольної цифри МФУ на 19477,9 тис. грн.

Виконання дохідної частини бюджету забезпечено всіма місцевими радами та районним бюджетом. Планові показники виконано по всіх видах податків та зборів. До загального фонду районного бюджету за звітний період надійшло 48167,7 тис. грн. податків і зборів. Це становить 114,1% уточнених планових призначень та більше надходжень 2010 року на 6437,2 тис. грн.

Також йшла мова про розвиток житловокомунального господарства, освіти, культури, спорту, медицини, ринок праці, заробітну плату, соціальний захист, про екологічну та суспільнополітичну ситуацію в районі.

Дуже багато запитань було до доповідача стосовно завершення будівництва Пристанської школи, збереження дерев`яних церков, неякісного ремонту доріг, розвитку малого підприємництва у сільській місцевості, перебоїв з електропостачанням у віддалених від райцентру селах, про катастрофічне становище з перевезеннями, недостатність інвестицій, спрямування коштів лише на центральну районну лікарню, про зайнятість населення, митний перехід "УгринівДолгобичів" та інші. Їх задавали депутати Роман Запісоцький, Ярослав Піхоцький, Ярослав Гаврилів, Олександр Гаврилюк, Сергій Касян, Світлана Мусій, Богдан Орищин, Василь Панченко, Тарас Стародуб, Богдан Трибушок, Ігор Хом`як, Богдан Шклянка, Володимир Чуб. Далі депутати обговорювали дане питання. Депутат Марія Поліщук вважала, що "незважаючи на недоліки, наш район стабільний. Працівники бюджетної сфери вчасно отримують заробітну плату. І це вже щось означає, що в рейтингу серед районів області наш район займає шосте місце. Вважаю роботу райдержадміністрації щодо виконання програми соціальноекономічного розвитку "задовільною". Таку ж оцінку визнала і депутат Лариса Фарин, котра зазначила, що Програма соціальноекономічного розвитку Сокальського району  "це плід колективної праці. Звичайно, не все виконано у повному обсязі. Але і в попередні роки було так. Є зауваження, є недопрацювання. Але є об`єктивні причини, чому не вдалося те чи інше виконати. В кадровому складі райдержадміністрації є представники всіх політичних сил, отже, відповідальність лежить на всіх". Проте інші виступаючі були більш критичні і категоричні. Депутат Ігор Хом`як, зокрема, говорив про бездіяльність щодо Угринівського митного переходу, про безгосподарність у витрачанні коштів на ремонт доріг, про колапс, який відбувся через перевезення у Сокальському районі, де через невміле керівництво страждали люди, про політичні репресії стосовно члена опозиційної фракції КУН Романа Монастирського, котрому напередодні сесії районної ради оголошено догану. Роботу оцінив як незадовільну. Таку ж думку від імені усієї фракції "Свобода" висловив її голова Тарас Стародуб: "Маємо дуже загрозливу ситуацію в нашій державі. Люди, які сподівалися обіцяного покращення вже сьогодні, опинилися за межею бідності. А вислів Президента у його передвиборчій програмі "почути кожного", напевно, стосувався олігархів, наближених до Партії регіонів, а не до простого знедоленого люду. І сьогодні ці олігархи, заручившись підтримкою влади, скуповують державні підприємства. Простий цьому приклад  Добротвірська ТЕС. Ситуація, яка там склалася є дуже загрозливою для нашого регіону і ми це вже відчуваємо сьогодні. Адже закуповуючи вугілля з донецького регіону для роботи даної ТЕС, кошти, які б мали надходити в наш районний бюджет, осідають у приватних руках та йдуть в інші регіони держави.

Скоротилися обсяги сільськогосподарського виробництва порівняно з 2010 роком. Зокрема, м’яса та овочів. В нашому сільськогосподарському районі село задихається від безвиході. Доїзд до сіл просто жахливий, масове бездоріжжя по цілому районі, низький рівень пасажирських перевезень, а окремі населені пункти вже роками взагалі не мають транспортного зв’язку з районним та обласним центрами. Масове безробіття, особливо серед молоді породжує масову міграцію сільського населення за кордон шукати кращої долі.

Задекларований в даній Програмі розвиток приватного підприємництва в сільській місцевості, сільському господарстві абсолютно не виконується на практиці. У звіті хотілося б почути, скільки підприємств зареєстровано в сільській місцевості, а скільки ліквідовано. А що стосується дорожнього господарства, то тут не вистачить часу для критики. Адже радше треба говорити про бездоріжжя по цілому районі. У звіті•подані цифри на ремонт доріг. Про те питання в іншому – наскільки ефективно вони використані. Райдержадміністрація своєю безвідповідальною роботою щодо перевезень створила хаос та транспортний колапс в районі. Більше того, видала тимчасові дозволи перевізникам, транспортні засоби яких не мають ліцензійних карток, а, отже, не придатні для перевезення пасажирів, що ставить під загрозу їх життя та безпеку. Як результат, людей перевозять не належним чином не переобладнані транспортні засоби, їздять хаотично, порушуючи та змінюючи на власний розсуд графік руху, а то й по кілька днів взагалі не здійснюють перевезень.

Депутат Сергій Костюк звернув увагу на те, що Програма соціальноекономічного розвитку Сокальського району має бути дороговказом у роботі, мала бути грунтовно опрацьована і слугувати тому, щоб кошти виділяли на те, що планували. А виходить не завжди так. Це стосується медицини, де більшість коштів були сконцентровані на ЦРЛ. Мова йде також про прозоре їх виділення саме на те, що планувалося.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб говорив про те, що «необхідно об`єктивно проаналізувати стан справ за 2011 рік, бо ми, депутати вже більше року причетні до них. Така політична ситуація склалася в районі, що голова райдержадміністрації Микола Мисак волею долі є на цій посаді, але відповідальність за ситуацію в районі несе райдержадміністрація загалом. І звіт голови РДА – це звіт Сокальської райдержадміністрації в цілому. Звичайно, є багато позитиву, але треба аналізувати недоліки і робити певні висновки. У звіті йшла мова про те, що ми займаємо шосте місце у рейтингу серед районів області. Але це не показник, який повинен нас заспокоювати, оскільки по території, кількості населення, трудових, природних ресурсах ми є найбільшим районом. А в напрямку економіки, будівництва, інвестицій – ми на рівні області виглядаємо не зовсім добре. Райдержадміністрація у своїй роботі недостатньо працює над виконанням делегованих повноважень, не завжди співпрацює з районною радою та органами місцевого самоврядування».

Потім депутати проголосували за те, щоб надати слово Телязькому сільському голові Ярославу Кравченку, котрий, зокрема, сказав, що «Микола Мисак чудовий, компетентний спеціаліст, не байдужий до людських проблем. Завжди, коли звертався до нього, він намагався допомогти, стосовно затоплення наших сіл. Вникає у справи місцевої громади. Один з кращих голів РДА за останні роки».

Голова районної ради Ігор Дацюк теж висловив свою думку: «Ситуація в районі є віддзеркаленням ситуації загалом у державі, яка є кризовою. Маємо у районі проблеми, які треба разом вирішувати. Насамперед, це стосується просто катастрофічного стану доріг, якість ремонту яких не контрольована, колапсної ситуації з перевезеннями, вихід з неї потрібно було шукати на основі компромісу, заради зручностей мешканців Сокальщини. А також активніше залучати інвестиції у район.

Також слова попросила депутат обласної ради Леся Небожук:

– Нація, котра думає тільки про хліб насущний, то ніколи не буде мати його вдосталь. Нинішній окупаційний режим, представники, якого говорили лише про те, що будуть вирішувати суто економічні проблеми, нищить нашу мову, історію. Вже є приклад, який тиск відбувається на депутатів обласної ради і не через економіку, а через національну ідею. Люди втрачають роботу, позбавляються бізнесу. А щодо економіки, то маємо ситуацію на Добротвірській ТЕС, куди тепер надходить не наше вугілля, а донецьке. Отут економіка. Отаку отримуємо підтримку. А щодо того, що голова РДА Микола Мисак – професіонал, то й справді так. Бо Партія регіонів шукала професіоналів, людей місцевих, щоб ми самі себе товкли. Але саме він – представник правлячої нині в державі Партії регіонів.

Із заключним словом виступив голова Сокальської РДА Микола Мисак, котрий спростував звинувачення щодо ситуації на Добротвірській ТЕС, де «прийшов новий інвестор і не був ще відпрацьований процес, а нині вже пішло вугілля з наших копалень. Щодо заборгованості по виплаті заробітної плати – то тут є позитивна динаміка, залишився лише один боржник. Бюджет виконується не валом, а є виконання всіх платежів. Щодо ремонту доріг, то їх якість може контролювати не лише голова РДА, а й розпорядник коштів. Політичних переслідувань немає, начальник відділу освіти отримав догану через два подання з прокуратури. Вважаю, у нас є наполегливість стосовно роботи з облдержадміністрацією. Я – позапартійний, ніколи членом жодної партії не був. У райдержадміністрації працюю по закону».

Депутат Олег Кожушко запропонував процедуру таємного голосування стосовно оцінки роботи райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку та делегованих районною радою повноважень. Більшістю голосів проголосували за цю пропозицію. Було обрано тимчасову лічильну комісію. Після процедури таємного голосування оголосили результати: виготовлено 74 бюлетні, шість – погашено, з 68 розданих депутатам один був зіпсований, 25 депутатів оцінили роботу РДА як «задовільну», а 42 – як «незадовільну».
Депутати працювали без перерви. Оперативно розглянули питання, які попередньо вивчали на комісіях та президії: про затвердження проекту консеційного договору цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів зв адресою: м. Сокаль, вул. Шептицького, 72; про надання інформації щодо стану лісових насаджень на території Сокальського району; про затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення; про виготовлення детальних планів територій господарських дворів в селах Тартаків, Перв`ятичі та Хоробрів для обслуговування власних будівель фізичних та юридичних осіб; про введення у штатні розписи навчальних закладів посад кухарів; про звіт голови постійної комісії районної ради з питань бюджету, соціальноекономічного розвитку та інвестицій; про внесення змін в рішення Сокальської районної ради №148 від 15 грудня 2011 р. «Про затвердження Програми розвитку місцевого самоврядування Сокальського району на 20122015 роки»; про надання дозволу на оренду приміщень, з яких доповідали начальник відділу управління комунальним майном районної радим Т. Кравчук, начальник відділу регіонального розвитку і архітектури, головний архітектор району М. Баралус, в. о. начальника управління Держкомзему у Сокальському районі С. Шевчук, начальник відділу освіти РДА Р. Монастирський, керівники лісових господарств Б. Забурко, М. Музика, С. Андрейців, М. Дем`янович, заступник голови Сокальської районної ради В. Чуб. З цих питань прийняли відповідні рішення.

Також розглянули звернення і запити депутатів, які стосувалися соціальних питань, а зокрема, неякісного ремонту доріг та проблем з перевезеннями.

Оксана ПРОЦЬ.

 

Фото Юрія Товарянського.

Голос Сокальщини на GoogleNews