З сесії райради

Звернення Сокальської районної ради з приводу недопущення знищення вугільної галузі Західного регіону

З В Е Р Н Е Н Н Я
Сокальської районної ради Львівської області до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з приводу недопущення знищення вугільної галузі Західного регіону 

Діючий уряд за три роки не провів жодної з обіцяних народу економічних реформ. Стагнацію економіки, колосальний дефіцит державного бюджету, величезний зовнішній борг, безробіття, податковий тиск на бізнес, занепад сільського господарства, нищення місцевого самоврядування, постійне здорожчання житловокомунальних тарифів та предметів першої необхідності пояснюються виключно прорахунками попереднього уряду, економічною кризою, засухами, повенями, чим завгодно, аби лише приховати свою економічну безграмотність і антидержавну діяльність, спрямовану на привласнення земель, надр, підприємств, іншої всенародної власності для власного збагачення. Така політика призводить до ще більшого зубожіння народу і збагачення купки олігархів, наближених до цієї влади.

Черговим доказом професійної непридатності діючого уряду став розроблений та запущений в хід Міністерством енергетики та вугільної промисловості України поетапний план дій щодо передачі збиткових шахт на підготовку до ліквідації. Цим планом передбачено протягом 2013 року ліквідувати 15 вугледобувних підприємств України, з них шість, які знаходяться у Західному регіоні, а саме: шахти «Великомостівська», «Зарічна», «Візейська» ДП «Львіввугілля» та №1 «Нововолинська», №5 «Нововолинська», №9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля».

Складається враження, що хтось хоче свідомо знищити вугільну галузь, яка є основою енергетичної безпеки нашої держави.

Поетапний план дій щодо передачі збиткових шахт на підготовку до ліквідації не витримує жодної критики, його складено з грубими порушеннями трудового законодавства та Галузевої угоди, а саме: відсутні проекти і технікоекономічні обґрунтування необхідності ліквідації шахт; питання ліквідації шахт не погоджено з первинними і територіальними профспілковими шахтарськими організаціями, а також з відповідними органами місцевого самоврядування; трудові колективи та профспілки не оповіщені роботодавцем про плани закриття шахт за один рік; працівники шахт та профспілкові комітети не попереджені про намічені звільнення у зв’язку з ліквідацією шахт.

Урядом не передбачено жодних компенсаційних механізмів по захисту соціальноекономічних та трудових прав шахтарів на випадок масового їх звільнення, а також щодо захисту прав місцевих територіальних громад.

На заміну шахтам, що закриваються, слід було побудувати нові. Але жодної шахти за останні два десятиріччя держава так і не спромоглася збудувати. Закрити шахти – простіше всього! Але три шахти Сокальського району – це майже три тисячі шахтарів та ще п’ятсот осіб, які зайняті обслуговуванням шахт! А якщо до цього додати ще членів шахтарських сімей, які в основному виживають за рахунок шахтарської зарплатні! Непродумане закриття шахт неминуче призведе до масового безробіття, і як наслідок, – до поступового зубожіння наших сіл, селищ та містечок. Подібне ставлення та підхід до прийняття рішень, що обумовлюють величезні негативні соціальноекономічні наслідки, безумовно, викликає протестні настрої у шахтарському, і не тільки, середовищі. Яскравим доказом цього стали шахтарські мітинги протесту проти планів уряду щодо закриття шахт в містах Червонограді та Нововолинську. Невідомо, в що виллються в майбутньому ці мітинги, коли шахти почнуть закривати не на папері, а насправді.

Враховуючи вищенаведене та беручи до уваги важливість нормального функціонування вугледобувних підприємств для подальшого розвитку нашого регіону, Сокальська районна рада, як представницький орган територіальних громад Сокальщини, запевняє шахтарські колективи та всіх громадян району у своїй твердій підтримці шахтарів та людей праці.

Також звертаємося до вищих керівних органів держави з наступними вимогами. Припиніть безглузді реформи у вугільній галузі, які приведуть до закриття шахт та масового звільнення шахтарів. Такі дії влади створюють масове безробіття в шахтарських містах та соціальну напругу в нашому регіоні. Вирішіть питання збуту видобутого з державних шахт вугілля. Виключіть шахти «Великомостівська» та «Зарічна» ДП «Львіввугілля» з поетапного плану дій щодо передачі збиткових шахт на підготовку до ліквідації до повної відробки запасів вугілля. Виділіть бюджетні кошти на закупівлю обладнання для монтажу нових лав.

Зобов’яжіть ДТЕК «Західенерго», основного споживача нашого вугілля, негайно відновити закупівлю видобутого ДП «Львіввугілля» «чорного золота».

Поверніть ЦЗФ «Червоноградська» та ТЕС «Західенерго» в державну власність, оскільки вони були збудовані для збагачення і спалювання вугілля саме ЛьвівськоВолинського басейну.

Схаменіться, горе-правителі, бо терпіння народу не безмежне!

Звертаємось також до голови Сокальської райдержадміністрації з вимогою не погоджувати техніко-економічні обґрунтування та проекти ліквідації шахт, які знаходяться на території Сокальського району, до повної відробки запасів вугілля.

Просимо народного депутата України від Сокальського виборчого округу Курпіля С. В. підтримати це звернення та оприлюднити його з трибуни Верховної Ради.

Ми будемо вживати всіх дозволених Законом заходів, щоб не допустити безпідставного закриття шахт на території Сокальського району Львівської області.

Вугілля врятує Україну, якщо Україна врятує вугілля!

Слава Україні! Слава шахтарям!

Прийнято на XІХ сесії Сокальської районної ради VI скликання 14 лютого 2013 року.

Голос Сокальщини на GoogleNews