З сесії райради

Потрібна спільна робота на користь Сокальського району!

20 жовтня 2011 року на черговій сесії районної ради прийняли рішення, які є дуже важливими для жителів нашого району, та які необхідно було вирішити нагально. Депутати розглянули 18 питань порядку денного, 16 з них були підтримані всіма фракціями районної ради. І лише з двох думки депутатів розділились. Фракція ВО "Свобода" у Сокальській районній раді має право на власну позицію, свій погляд на шляхи вирішення проблем, і це зрозуміло. Вдячні їм за зауваження, були б ще пропозиції до проектів рішень, результативна участь в роботі органів районної ради, а не емоції й обурення на сесії та на сторінках газети. І не виникала б необхідність у цій полеміці.

Детально ознайомившись із статтею депутата Тараса Стародуба, надрукованою в газеті “Голос знад Бугу” 4 листопада 2011 року, ми, представники фракцій районної ради, хочемо висловити свої міркування щодо викладених в цій статті тверджень. В реформуванні медицини надзвичайно відстаємо від наших сусідів, тут потрібно не просто поспішати, а докласти надзвичайно великих зусиль в найкоротший термін, щоб виправити існуючу ситуацію. Необхідно суттєво покращити становище медицини Сокальського району, щоб ми були кращі за сусідні райони, і тоді госпітальний округ буде створено із центром у Сокалі. Бо у протилежному випадку ризикуємо залишитись без стаціонарних відділень і лікуватимемось у сусідніх містах, відбудеться масове скорочення посад медичних працівників, суттєво зменшаться відрахування до бюджету.

Тому логічно було б, якби депутати від фракції ВО "Свобода" запропонували свої пропозиції до Статуту РТМО чи до статутів і положень його підрозділів, думки щодо напрямків реформування медицини Сокальщини.

Те, що медицина Сокальщини у складному становищі бачимо всі, адже хворіємо ми, наші близькі, знайомі чи рідні  і, незважаючи на те, що на медицину додатково виділено понад 2,5 млн. грн., реального покращення медичного обслуговування немає. Мабуть, причина в іншому  необхідно змінювати саму структуру медицини, якщо усі зусилля з її покращення, в тому числі і виділення значних додаткових коштів, не дають результату. Тому пропонуємо надавати свої пропозиції щодо напрямів, шляхів та заходів з реформування. А ваша теза про затвердження Статуту неіснуючої юридичної особи є невірною. Пунктом першим рішення №121 від 20 жовтня 2011 року створено юридичну особу Комунальний заклад Сокальської районної ради Львівської області "Сокальське районне територіальне медичне об’єднання", а наступним  затверджено його статут. Це рішення повністю відповідає положенням Господарського кодексу України та ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб  підприємців". Консультації при підготовці Статуту проводились не лише із державним реєстратором Сокальської РДА, але і з реєстраторами, які вже проводили реєстрацію таких РТМО, із районами, які пройшли цей шлях, надали нам багато порад та рекомендацій. Всі вони були максимально враховані при підготовці проекту рішення. Роботу провели надзвичайно складну і відповідальну. При створенні РТМО необхідно було врахувати багато чинників: ліцензування та фінансування діяльності, структуру, повноваження його підрозділів, зміну умов праці працівників. На сесії акцентовано увагу на тому, що при розробці статутів та положень підпорядкованих підрозділів може виникнути необхідність внесення змін у Статут РТМО, при застосуванні теоретичних положень на практиці така ситуація виникає дуже часто.

Ви стверджуєте, що "як у старі радянські часи, рішення приймаються зверху, а працівників ставлять перед фактом", що комісія працювала неефективно. 1 вересня 2011 року розпорядженням голови Сокальської районної ради створена комісія, яка працювала над проектом Статуту Сокальського РТМО. В її складі були заступник головного лікаря Сокальської ЦРЛ Я. І. Вітик, головний лікар Белзької районної лікарні, голова постійної комісії районної ради з питань молодіжної політики, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту С. В. Касян, голова Сокальської райпрофорганізації працівників охорони здоров’я І. М. Данилків, який представляв інтереси трудового колективу. Проект Статуту протягом місяця був оприлюднений на сайті Сокальської районної ради. Усі бажаючі, в тому числі медичні працівники, могли з ним ознайомитись та надати свої пропозиції. Тим більше, що усі члени комісії, в тому числі представники медицини, підтримали пропозицію про необхідність розмежування управлінської та лікувальної функцій у лікарні. Тільки тоді буде ефективність як у роботі управлінців лікарні, так і лікарів, адже кожен із них займатиметься своєю безпосередньою роботою. А чому керівництво Сокальської ЦРЛ не обговорило проект Статуту Сокальського РТМО з трудовим колективом, самоусунулося від цієї роботи  незрозуміло.

Ви вимагаєте напрацювати звернення до Львівської облдержадміністрації з проханням створити медичний госпітальний округ на базі Сокальської ЦРЛ, якщо в майбутньому такі округи будуть створювати. Таке звернення Сокальська районна рада вже підтримала на VІ сесії Сокальської районної ради VІ скликання 18 серпня 2011 року, скерувала його в Головне управління охорони здоров’я Львівської ОДА. Вам про нього не відомо, тому що фракція ВО "Свобода" участі в роботі цієї сесії не брала.

Питання передачі в концесію цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів, що знаходяться за адресою: м. Сокаль, вул. Шептицького, 72, справді надзвичайно важливе і потребувало детального вивчення законодавства. Але є сумнів чи фракція ВО "Свобода" так добре опрацювала і вивчила Закон України "Про концесії", Закон України "Про оренду державного та комунального майна", а також Цивільний кодекс України, як ви про це пишете у статті. Адже в оренду це приміщення намагалися передати останні п’ять років, а жодних реальних кроків не зроблено. Окрім того, передавши приміщення в оренду, ми не змогли б зобов’язати орендаря провести капітальний ремонт кінотеатру чи використовувати за конкретним цільовим призначенням. Адже ЗУ "Про оренду державного та комунального майна" передбачає, що капітальний ремонт майна, переданого в оренду, проводиться орендодавцем (тобто районною радою). Тоді як на капітальний ремонт даху приміщення терміново необхідно понад 1 млн. гривень, а на капітальний ремонт усього приміщення кінотеатру  23 млн. грн. Якщо виділимо такі кошти з районного бюджету, то школи, дитячі садки, Народні доми, бібліотеки, амбулаторії, ФАПи залишаться без фінансування. У ці галузі залучити кошти підприємців неможливо. Тому депутати районної ради, грунтовно зваживши всі “за” і “проти”, ретельно прописавши умови концесійного конкурсу, щоб виключити усі ризики передачі приміщення в концесію, вирішили залучити кошти підприємців для капітального ремонту приміщення кінотеатру. Яка від цього буде користь громаді району? Ми маємо надію, що прийде концесіонер, який протягом двох років відремонтує приміщення кінотеатру, переобладнає його, організує там кіноконцертний зал, інтернеткафе, книгарню, дитячий зал для мультфільмів тощо. Місто отримає окрасу центру замість обдертого приміщення з березами на даху, яке є сьогодні.

Щодо будівлі Тартаківського палацу, яка передавалася в концесію Львівською ОДА,  районна рада звернулася до Управління охорони культурної спадщини щодо неефективного використання палацу та з проханням розірвати концесійну угоду. А позитивних прикладів використання концесії достатньо  це переданий в концесію на 49 років замок XIV століття "Сент-Міклош" у Закарпатті, Гвардійська селищна рада Сiмферопольського району надала приватному підприємству право управляти та експлуатувати об’єкти соціальної інфраструктури, у Житомирській області Коростеньська міська рада затвердила додатковий перелік сфер господарської діяльності, об’єкти яких можуть передаватися в концесію: готель, міський торговий центр, виробниче управління водопровідноканалізаційного господарства, виробничі та житлові ремонтноексплуатаційні підприємства, у Запорізькій області Кирилівською сільською радою передано у концесію майно та будівлі рятувальноводолазних станцій. Концесія ефективно застосовується у міжнародній практиці більше сотні років.

Недоліком рішення називається відсутність в проекті типового концесійного договору способу, в який буде проводитись оплата, та в якій сумі. В умовах концесійного конкурсу основними критеріями оцінки конкурсних пропозицій є найвища запропонована концесіонером концесійна плата. Як можна поставити в концесійний договір ціну? Її має запропонувати учасник конкурсу.

Законодавство України про концесії називається недосконалим та таким, що чітко не прописує процедуру концесії. Є Закон України "Про концесії", Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про проведення концесійного конкурсу та укладення концесійних договорів на об’єкти права державної і комунальної власності, які надаються у концесію". Сторонам концесійного договору лише необхідно чітко дотримуватись вимог цих нормативноправових документів, а концесієдавцю – вживати заходів щодо захисту своїх прав та інтересів.

Ви критикуєте положення умов концесійного конкурсу, згідно з яким претенденти мають право вносити зміни і доповнення, з метою вдосконалення конкурсних пропозицій. Але це право претендента чітко передбачено п. 7 Положення про проведення концесійного конкурсу та укладення концесійних договорів на об’єкти права державної і комунальної власності, які надаються у концесію, затвердженого Постановою КМУ №642 від 12. 04. 2000 р.: "Під час розгляду заявок та пропозицій претенденти мають право вносити зміни до пропозицій про виконання умов концесійного конкурсу з метою їх удосконалення".

Не менш, ніж фракція ВО "Свобода", ми хочемо аби Сокальський район був економічно та інфраструктурно розвинений. Давайте, враховуючи, що фракція ВО "Свобода" у Львівській обласній раді є найбільшою, попрацюємо аби залучити кошти з обласного бюджету на ремонт доріг загального користування  в Перетоках, Двірцях, Княжому, Тяглові, Реклинці, Шпиколосах, Стенятині, Лещатові, Теляжі, Опільському, Сокалі, Великих Мостах та багатьох інших. Давайте попрацюємо, щоб придбати туберкульозному відділенню Сокальської ЦРЛ рентгенапарату, кардіологічному  необхідне кардіологічне обладнання, а Белзькій та Великомостівській лікарням  автомобілі швидкої медичної допомоги та інше обладнання.

Незрозумілою та нелогічною є позиція фракції ВО "Свобода" в Сокальській районній раді  включені в порядок денний питання назріли для обговорення та вирішення. Відтягування їх розв’язання є лише намаганням уникнути відповідальності. Рішення сесії Сокальської районної ради по затвердженню Статуту Сокальського РТМО прийнято 46 голосами, по затвердженню умов концесії  43. Тобто рішення прийнято більшістю голосів представників громади, і їх позицію необхідно враховувати.

Щодо того, в кого ще все попереду, а в кого позаду. Михайла Вербинця, Петра Габу громади обирають депутатами вже п’ять скликань, Олега Іванчину, Василя Панченка  по чотири, Богдана Петрашкевича, Михайла Золочівського, Ігоря Сметану, Володимира Рехліцького, Михайла Веклина, Миколу Дем’яновича, Сергія Касяна, Василя Козиру, Ігоря Макачку  по три скликання. І тільки виборцям вирішувати, хто надалі буде обраний представниками громади в районній раді.

І наостанок, аби в подальшому не полемізувати. Краян не цікавлять наші суперечки  їм необхідні конкретні справи, спільна робота на благо розвитку Сокальщини, що ми стараємося і будемо надалі робити.

Від депутатської фракції КУН  Роман МОНАСТИРСЬКИЙ,

від депутатської фракції "За зміни"  Володимир ЧУБ,

від депутатської фракції ВО "Батьківщина"  Олег КОЖУШКО,

від депутатської фракції "За Україну!"  Марія ПОЛІЩУК,

від депутатської групи "Наша Україна"  Михайло ВЕКЛИН,

від депутатської групи НРУ  Василь КОЗИРА.

Голос Сокальщини на GoogleNews