Home / З сесії райради / Кроки до Європи

Кроки до Європи

12 лютого голова Сокальської РДА Олег Пелих та голова комісії з питань євроінтеграції Сокальської райради Віктор Притулко з робочим візитом відвідали cтароство Томашівського повіту Республіки Польща. Метою зустрічі було обговорення стану реалізації поточних спільних проектів, визначення перспективного плану спільних заходів в галузі туризму, транскордонної торгівлі, протипожежного та цивільного захисту, вивчення досвіду організації локальних

добровільних рятувальних бригад.

Зустріли Сокальську делегацію cтароста Томашівського повіту Ян Ковальчик, віцестароста Єжи Верещак, директор відділу євроінтеграції та промоції Йозеф Мариніч та комендант Державної рятувальної служби Станіслав Келих.

В ході наради, із виїздами на об’єкти інфраструктури, українській делегації також було продемонстровано рухомий склад Повітової рятувальної частини, будівлю котрої було капітально відремонтовано в рамках програми «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013», в котрій Томашівський повіт брав участь у партнерстві із Сокальським та Жовківським районами. Комендант Державної рятувальної служби Станіслав Келих розповів про принципи функціонування рятувальної служби у Республіці Польща та засади співпраці добровільних рятувальних формувань із державними службами екстренного реагування, також він наголосив, що система добровільних рятувальних команд цілковито забезпечена необхідним інвентарем і входить до загальнодержавної системи реагування на надзвичайні ситуації. Віктор Притулко в свою чергу висловив думку, що подібна практика є цікавим напрямком для розвитку добровільних рятувальників на теренах Сокальщини та висловив сподівання, що польські колеги допоможуть у започаткуванні добровільного рятувального руху у Сокальському районі. 

Далі польські колеги показали результати втілення мікропроектів на теренах Томашівського повіту, зокрема новозбудовану за сучасними стандартами школу, в котрій втілено новітні підходи до організації робочого простору.

Ще одним результатом участі Томашівського повіту у конкурсах та грантових програмах є міський парк Томашева. «Тепер це об’єкт гордості, а ще кілька років тому тут було зовсім не затишно. Це результат послідовної, важкої роботи, роботи для мешканців, роботи для людей», – сказав староста Ян Ковальчик, демонструючи оновлений благоустрій парку. 

За результатами наради, було підбито підсумки попередньої співпраці та окреслено пріоритетні напрямки спільної діяльності Сокальського району та Томашівського повіту на 2016 рік, зокрема пріоритетними є: спільна участь у грантових програмах; співпраця у галузі культури та туризму; сприяння тісним взаємовідносинам між місцевими радами та гмінами; транскордонне співробітництво у напрямку цивільного захисту населення; зміцнення економічних та торговельних відносин між повітом та районом. 

Підсумовуючи зустріч, Олег Пелих наголосив, що міжнародне співробітництво та євроінтеграцію вважає одним із пріоритетних напрямків розвитку району, саме тому вже в перші дні своєї роботи на посаді голови Сокальської РДА розпочав активну міжнародну діяльність.

Василь СОРОЧУК.

Фото Світлани ПРИТУЛКО.

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Графік проведення засідань постійних депутатських комісій, президії та сесії Сокальської районної ради

  Графік проведення засідань постійних депутатських ...