З сесії райради

Відбулася п’ята сесія Сокальської міської ради

23 лютого відбулася п'ята сесія Сокальської міської ради сьомого демократичного скликання, на яку прибуло 23 депутати з 26 обраних. Пленарне засідання розпочалося з вшанування хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні. Для роботи сесії депутати обрали лічильну комісію у складі Василя Возняка, Юрія Рижка, Івана Пелипа та проголосували за порядок денний, до якого, за пропозицією головуючого, міського голови Вадима Кондратюка, внесли ще питання: "Про забезпечення виконання повноважень виконавчих органів міської ради у сферах державної реєстрації речових справ на нерухоме майно та надання відомостей з державного земельного кадастру" і "Про впорядкування та затвердження структури виконавчих органів Сокальської міської ради". Крім цього депутат Богдан Шклянка наполягав, щоб на цій сесії також розглянули "Програму розвитку будівництва, реконструкції та ремонту доріг комунальної власності Сокальської міської ради на 2016 рік". Відтак депутати перейшли до розгляду порядку денного, на яком було 14 питань, плюс 15 земельних. Відтепер, відповідно до закону, результати поіменного голосування підлягають обов'язковому оприлюдненню на офіційному сайті Сокальської міської ради в день голосування. Оскільки міська рада ще не має технічного оснащення, поіменне голосування відбувалося шляхом зачитування членами лічильної комісії списку депутатів. Кожен народний обранець оголошував як голосує. Член лічильної комісії  депутат Іван Пелип фіксував і вносив у листок. 

Депутати створили тимчасову контрольну комісію для перевірки фінансової та господарської діяльності КП "Сокальжитлокомунсервіс" у складі Андрія Бабуха, Юрія Ковалика, Івана Пелипа, Юрія Рижка, Мар'яни Климців, Івана Драганчука, Юрія Товарянського. До їх роботи також планують залучити спеціалістів. Комісія працюватиме з 24 лютого по 23 квітня цього року, про отримані результати доповість на сесії.

З наступних питань, які включили у порядок денний за пропозицією міського голови, доповіла спеціаліст першої категорії міської ради Оксана Шклянка. Вона нагадала, що на попередній сесії, яка відбулася 28 січня, було прийняте рішення про створення відділу адміністративних послуг міської ради, який буде реєструвати місце проживання громадян. Нині у законодавчій сфері відбувається реформування, згідно з якими органи місцевого самовряду вання матимуть більше повноважень. З 1 квітня здійснюватиме державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно громадян та їх обтяження, а також надавати їм відомості з державного земельного кадастру буде міська рада, оскільки з 30 березня реєстраційна служба припиняє свою діяльність.

Депутати затвердили положення відділу щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно громадян та їх обтяження, надання відомостей з державного земельного кадастру та внесли зміни в структуру апарату Сокальської міської ради. 

Начальник фінансовоекономічного відділу Людмила Ділай доповіла про виконання дохідної та видаткової частини міського бюджету за 2015 р. Після жвавого обговорення народні обранці проголосували за це питання і затвердили звіт про виконання місцевого бюджету за 2015 рік по доходах в сумі 26271562 гривень, в тому числі загальний фонд  24096246 грн., спеціальний фонд  2175316 грн. Та по видатках місцевого бюджету  25537309 грн, в тому числі загальний фонд  18817504 грн. та спеціальний фонд  6719805 грн. 

Так само емоційно відбувалося обговорення питання "Про внесення змін до показників бюджету міста Сокаль на 2016 рік". Каменем спотикання стало виділення коштів на придбання оргтехніки для новоствореного вищезгаданого відділу та 70 тисяч гривень на придбання миючих засобів для дитячих дошкільних установ. Зауваження та пропозиції висловили Андрій Бабух, Богдан Шклянка, Ігор Шайнога, Ольга Петринка, Мар'яна Климців, Юрій Ковалик, Іван Пелип та інші. Зокрема, депутат Юрій Товарянський звернувся до колег, щоб раз і назавжди поставити крапку, виділити кошти на миючі засоби для дитячих садочків, щоб батьки більше не здавали гроші на туалетний папір, порошок, мило… 

Голова депутатської комісії з питань економіки та бюджету Наталія Конічик зауважила, що виділення коштів дитсадкам на миючі засоби не обговорювалося на комісії, тому висловила пропозицію, спершу це питання вивчити, а згодом розглянути на наступній сесії. Проте депутати не підтримали її. Після тривалої дискусії, народні обранці затвердили внесені зміни до показників бюджету міста Сокаль на 2016 рік. 

Міський голова не раз на пленарному засіданні наголошував депутатам: "Запитань у залі було б значно менше, коли б вони приходили на засідання постійних депутатських комісій та президії міської ради, де розглядаються питання, які виносяться на сесійне засідання. А то дехто навіть не орієнтується у чому річ".
Далі депутати оперативно розглянули питання "Про затвердження Положення про створення та розгляду електронних петицій до Сокальської міської ради", доповідав голова комісії з питань законності та правопорядку Ігор Сидор. Без зволікань також проголосували питання "Про здійснення електронних закупівель у м. Сокаль", по якому доповів Ігор Кіраль. Він поінформував про здійснення закупівель товарів і послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Сокальської міської ради у системі електронних державних закупівель ProZorro. На його думку, якщо б КП "Сокальжитлокомунсервіс" у такий спосіб придбало трактора, то б ні у кого не виникло б жодних запитань.

Опісля депутати надали слово народному депутату Михайлу Бондару, який розповів про ситуацію у парламенті та відповів на запитання. 

Народні обранці визначили мінімальний розмір місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території Сокаля. Так з 1 березня 2016 року вона становитиме: 9,00 грн.  для некомерційної діяльності, в тому числі для проживання фізичних осіб; 18,00 грн.  для виробничої діяльності; 27,00 грн.  для комерційної. 

Після обідньої перерви депутати розпочали пленарне засідання з розгляду питання "Про внесення змін в рішення сесії №987 від 10.06.2015 р. "Про встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) на території м. Сокаль". Приведено до норм діючого законодавства базу, на яку зменшується оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи  платника податку: а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості  на 60 кв. м; б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості  на 120 кв. м; в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток  на 180 кв. м.

На сесії також внесено зміни в рішення сесії №76 від 23.02.2012 р. "Про затвердження єдиної відсоткової ставки орендної плати за земельні ділянки у •м. Сокаль", а саме додали пункт, який стосується ставки орендної плати за земельні ділянки під об'єктами нерухомості, власники яких тимчасово не проводять господарську діяльність 3%, з подальшим річним зростанням на 3% до 12% (другий рік  6%, третій  9%, четвертий  12%). 

Спеціаліст І категорії, землевпорядник Любомир Миколайчук зупинився на низці земельних питань: про надання дозволів на поновлення договорів оренди, виготовлення проекту землеустрою, технічної документації щодо відведення земельних ділянок для ведення садівництва та ведення ОСГ, для будівництва гаражів та затвердили проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічну документацію щодо відведення земельних ділянок. Депутати проголосували за виділення 280 планів для забудови, з них 75  військовослужбовцям та родичамі загиблих краян в зоні АТО. Також затвердили список заяв на отримання ділянок на індивідуальне житлове будівництво у Сокаль. Станом на 23 лютого 1135 осіб бажають будувати власне житло. Чимало часу депутати приділили розгляду заяви сокальця Олексія Гальовича, який просив дозволу на отримання заїзду до свого будинку за адресою: вул. Тартаківська, 56/2. Проте не все так просто, оскільки заїзд до будинку, згідно з проектом забудови даної земельної ділянки з іншої вулиці не можливий, лише з вулиці Тартаківської. У залі виникла дискусія. Не менш дискусійним було й питання, яке стосувалося "Програми розвитку будівництва, реконструкції та ремонту доріг комунальної власності Сокальської міської ради на 2016 рік". Депутати вирішили таке важливе питання не приймати похапцем, а добре його вивчити, і розглянути на наступному пленарному засіданні. 

Традиційно наприкінці сесії депутати розглянули запити, заяви, звернення та скарги мешканців. Депутати заслухали звернення Івана Пелипа до Міністерства юстиції та Головного територіального управління юстиції у Львівській області з проханням передати новоствореному відділу оргтехніку реєстраційної служби, яка ліквідовується. Навіщо витрачати на це кошти з міської казни, коли вся техніка передається на баланс Сокальської РДА, а в штат Сокальської РДА переводять тільки одну людину. 

Далі депутати знову повернулися до обговорення відповіді КП "Сокальжитлокомунсервіс" на депутатський запит щодо фінансовогосподарського звіту за 2015 рік, ставили питання щодо придбання трактора КП "Сокальжитлокомунсервіс", запитували керівника  Р. Мочульського, чи приватний підприємець дотримав слова і надав необхідні документи та обіцяні комплектуючі: вал та щітки. Невдовзі в залі стало "гаряче": директор КП "Сокальжитлокомунсервіс" та окремі депутати вели розмову на підвищених тонах. Міський голова Вадим Кондратюк закликав присутніх стримувати  емоції та поважати один одного. 

Так само активно у залі обговорювали питання про стихійну торгівлю продуктами у центрі міста. Народні обранці звернули увагу на те, що торік вдалося "викорінити" торговців, які торгували продуктами з асфальту. Потрібно контролювати за цим надалі.

Хвилювання за долю вісімнадцятирічного Юрія Легкого, який став безхатченком, змусило забити на сполох депутатів Ольгу Петринку та Уляну Покидко, які звернулися до колег та міської влади з проханням допомогти юнакові. Декілька років тому його маму позбавили батьківських прав, а хлопця скерували в інтернат. Мама померла. Житлова площа, яка, згідно з законом, мала зберегтися за дитиною, перейшла до інших власників. Хлопець виріс, більше перебувати в інтернаті не може, а жити йому ніде. Щоб не залишитись проти неба, він пішов захищати кордони України в зоні АТО за контрактом. Але війна закінчиться, куди йому вертатись? На думку депутатів, громада має допомогти цьому обездоленому юнакові, не можна залишати його напризволяще. 

На завершення сесії, сокальський міський голова Вадим Кондратюк подякував депутатам за активну роботу на пленарному засіданні та прагнення служити громаді. Депутати виконали Славень.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

    

Голос Сокальщини на GoogleNews